PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Andrzeju wystarczy jedno lub dwa zdania.I stop .to jest forum.

lawa, 2013-09-21 20:27:29

Chcąc się odnieś do tego artykułu obejrzałem materiał na www.uwaga.tvn.pl/426545,reportaze,nie_dla_bagatelizowania_kolejnych_afer_zwiazanych_z_zywnoscia,wideo_detal i może akcja przeprowadzona przez TVN Uwaga była w obecnej sytuacji bardzo dużej konkurencji na rynkach zagranicznych handlu żywnością nie potrzebna, ale bym tego nie nazwał niedopuszczalnym szykanowaniem polskiej żywności.
Ja, Andrzej staram się być legalistą, a legalizm, to postępowanie zgodne z obowiązującym prawem. Zasada legalizmu zawarta jest w art. 7 Konstytucji RP który stanowi, że: Organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa. Oznacza to, że organy władzy publicznej nie mogą podejmować działań bez podania podstawy prawnej. Mogą czynić tylko to, co im prawo nakazuje lub pozwala. Legalizm w postępowaniu obywateli przejawia się w przestrzeganiu przez nich obowiązującego prawa. Osobiście uważam, że nasze prawo jest bardzo niedoskonałe i dlatego my wszyscy dążmy do jego udoskonalenia.
@Mieszkaniec spalarnie i biokompostownie musza być, a jak są, to musza działać przez cały rok, jeżeli działają zgodnie z prawem, OK!, ale może należało by coś w przepisach zmienić. Ustawa o „smrodzie„ nie umie się urodzić. Bez spalarni i biokompostowni surowce, które przerabiają znalazły by się np. w naszych lasach.
@Kuba a może także przeświadczenie, że GMO, może obecnie nie szkodzi, ale czy wiemy, że w przyszłości nie zaszkodzi.
@milus twój komentarz, to mowa nienawiści, czy nie potrafisz nic merytorycznie.
@A. Krzak zgadzam się, że organy ścigania są niemrawe i nieskuteczne. Na pewno zareagują, jeżeli wpłynie do nich doniesienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Zarówno ja jaki i Ty A. Krzak róbmy to. Coraz więcej kierowców, dzięki kamerkom w swoich pojazdach rejestruje przestępstwa drogowe i je w organach ścigania ujawnia. Osobiście mam duże zastrzeżenia, co do stosowania, jaki egzekwowania prawa.
@Kissmy…, @arszczecin na zdrowie, ale to przy kieliszku wódeczki bez metylowego. Minister MRiRW niech odpowiada za to, że do dnia dzisiejszego nie powołano Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności. Przez te uzgodnienia międzyresortowe i działania Ministra Zdrowia aby chronić chory w swym działaniu SANEPID, chory na korupcję, Jeżeli tych dwóch nie umie się dogadać, to Pan Premier Tusk winien podjąć jedna z możliwych decyzji, czyli: ma być jak jest, lub IBŻ będzie w gestii MRiRW z szefem w osobie Naczelnego Lekarza Weterynarii, lub IBŻ będzie w gestii Premiera Rządu z szefem w osobie Pełnomocnika.
@kargo zgadzam się w Polsce prawo jest do poprawienia, tak aby spełniało funkcje stabilizującą, dynamizującą, ochronną, organizacyjną, represyjna i wychowawczą oraz aby było właściwie stosowane i egzekwowane.

Andrzej, 2013-09-21 16:15:27

W Polsce jest ogromna prepaść pomiędzy przepisami a rzeczywistością.

kagro, 2013-09-21 06:33:10

kissmy..., na zdrowie ;)

arszczecin, 2013-09-19 22:59:52

MRiRW powinno dziękować, za ujawnienie nieudolności organów przez nie powołanych i kontrolowanych za takie kwiatki powinien odpowiedzieć sam minister, tylko TVN wykrył co najmniej 3 poważne przypadki, a to co dzieje się poza kamerami to już jest prawdziwe obrzydlistwo i zagrożenie dla zdrowia oraz życia ludzi, także smacznego;]

kissmy..., 2013-09-19 22:58:47

Organy ścigania są niemrawe i nieskuteczne. Reagują dopiero wtedy jak sprawa nabiera publicznego charakteru. I tylko wtedy mozna wyegzekwować jakiekolwiek działania. Mamy niby przeoisy prawne, które obowiązują tylko maluczkich. ,,Rekiny zawsze przeżyją" Żle działają słuzby pństwowe, policja ,prokuratura , sądy. Jest gorzej niż za komuny!

A. Krzak, 2013-09-19 21:46:06

żydowska telewizja TVN musi szkodzić ja już jej nie oglądam bo w niej nic niema prawdy

milus, 2013-09-19 17:58:31

A poza tym, skąd to przeświadczenie, że mączki mięsno-kostne szkodzą. To tylko jeden z bardziej durnych przepisów UE. Oczywiści nie zaleca się żywić mączkami m-k zwierząt trawożernych (przeżuwaczy), ale nic nie stoi na przeszkodzie, by w tzw. żywieniu krzyżowym, stosować je dla drobiu i świn. W tym przypadku podzielam zdanie MRiRW.

Kuba, 2013-09-19 16:56:53

Spalarnia i biokompostownia działają niezmiennie przez cały czas, kto nie wierzy zapraszam w okolicę miejscowości Olszówka niedaleko Golubia-Dobrzynia dym z kominów tego obiektu widać z odległości kilku kilometrów a "zapaszek" przy pomyślnym wietrze nawet kilkunastu.

Mieszkaniec, 2013-09-19 11:11:29BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

sapek

...kartofel posadzony... 5 dni wcześniej niż rok temu...

sapek

... wszystko ładnie pięknie sobie schodzi, pola się zaczynają zielenić... może jeszcze za wcześnie na takie rozważania, ale coś ktoś podpowie na...