PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Andrzeju wystarczy jedno lub dwa zdania.I stop .to jest forum.

lawa, 2013-09-21 20:27:29

Chcąc się odnieś do tego artykułu obejrzałem materiał na www.uwaga.tvn.pl/426545,reportaze,nie_dla_bagatelizowania_kolejnych_afer_zwiazanych_z_zywnoscia,wideo_detal i może akcja przeprowadzona przez TVN Uwaga była w obecnej sytuacji bardzo dużej konkurencji na rynkach zagranicznych handlu żywnością nie potrzebna, ale bym tego nie nazwał niedopuszczalnym szykanowaniem polskiej żywności.
Ja, Andrzej staram się być legalistą, a legalizm, to postępowanie zgodne z obowiązującym prawem. Zasada legalizmu zawarta jest w art. 7 Konstytucji RP który stanowi, że: Organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa. Oznacza to, że organy władzy publicznej nie mogą podejmować działań bez podania podstawy prawnej. Mogą czynić tylko to, co im prawo nakazuje lub pozwala. Legalizm w postępowaniu obywateli przejawia się w przestrzeganiu przez nich obowiązującego prawa. Osobiście uważam, że nasze prawo jest bardzo niedoskonałe i dlatego my wszyscy dążmy do jego udoskonalenia.
@Mieszkaniec spalarnie i biokompostownie musza być, a jak są, to musza działać przez cały rok, jeżeli działają zgodnie z prawem, OK!, ale może należało by coś w przepisach zmienić. Ustawa o „smrodzie„ nie umie się urodzić. Bez spalarni i biokompostowni surowce, które przerabiają znalazły by się np. w naszych lasach.
@Kuba a może także przeświadczenie, że GMO, może obecnie nie szkodzi, ale czy wiemy, że w przyszłości nie zaszkodzi.
@milus twój komentarz, to mowa nienawiści, czy nie potrafisz nic merytorycznie.
@A. Krzak zgadzam się, że organy ścigania są niemrawe i nieskuteczne. Na pewno zareagują, jeżeli wpłynie do nich doniesienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Zarówno ja jaki i Ty A. Krzak róbmy to. Coraz więcej kierowców, dzięki kamerkom w swoich pojazdach rejestruje przestępstwa drogowe i je w organach ścigania ujawnia. Osobiście mam duże zastrzeżenia, co do stosowania, jaki egzekwowania prawa.
@Kissmy…, @arszczecin na zdrowie, ale to przy kieliszku wódeczki bez metylowego. Minister MRiRW niech odpowiada za to, że do dnia dzisiejszego nie powołano Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności. Przez te uzgodnienia międzyresortowe i działania Ministra Zdrowia aby chronić chory w swym działaniu SANEPID, chory na korupcję, Jeżeli tych dwóch nie umie się dogadać, to Pan Premier Tusk winien podjąć jedna z możliwych decyzji, czyli: ma być jak jest, lub IBŻ będzie w gestii MRiRW z szefem w osobie Naczelnego Lekarza Weterynarii, lub IBŻ będzie w gestii Premiera Rządu z szefem w osobie Pełnomocnika.
@kargo zgadzam się w Polsce prawo jest do poprawienia, tak aby spełniało funkcje stabilizującą, dynamizującą, ochronną, organizacyjną, represyjna i wychowawczą oraz aby było właściwie stosowane i egzekwowane.

Andrzej, 2013-09-21 16:15:27

W Polsce jest ogromna prepaść pomiędzy przepisami a rzeczywistością.

kagro, 2013-09-21 06:33:10

kissmy..., na zdrowie ;)

arszczecin, 2013-09-19 22:59:52

MRiRW powinno dziękować, za ujawnienie nieudolności organów przez nie powołanych i kontrolowanych za takie kwiatki powinien odpowiedzieć sam minister, tylko TVN wykrył co najmniej 3 poważne przypadki, a to co dzieje się poza kamerami to już jest prawdziwe obrzydlistwo i zagrożenie dla zdrowia oraz życia ludzi, także smacznego;]

kissmy..., 2013-09-19 22:58:47

Organy ścigania są niemrawe i nieskuteczne. Reagują dopiero wtedy jak sprawa nabiera publicznego charakteru. I tylko wtedy mozna wyegzekwować jakiekolwiek działania. Mamy niby przeoisy prawne, które obowiązują tylko maluczkich. ,,Rekiny zawsze przeżyją" Żle działają słuzby pństwowe, policja ,prokuratura , sądy. Jest gorzej niż za komuny!

A. Krzak, 2013-09-19 21:46:06

żydowska telewizja TVN musi szkodzić ja już jej nie oglądam bo w niej nic niema prawdy

milus, 2013-09-19 17:58:31

A poza tym, skąd to przeświadczenie, że mączki mięsno-kostne szkodzą. To tylko jeden z bardziej durnych przepisów UE. Oczywiści nie zaleca się żywić mączkami m-k zwierząt trawożernych (przeżuwaczy), ale nic nie stoi na przeszkodzie, by w tzw. żywieniu krzyżowym, stosować je dla drobiu i świn. W tym przypadku podzielam zdanie MRiRW.

Kuba, 2013-09-19 16:56:53

Spalarnia i biokompostownia działają niezmiennie przez cały czas, kto nie wierzy zapraszam w okolicę miejscowości Olszówka niedaleko Golubia-Dobrzynia dym z kominów tego obiektu widać z odległości kilku kilometrów a "zapaszek" przy pomyślnym wietrze nawet kilkunastu.

Mieszkaniec, 2013-09-19 11:11:29BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Kolxoznik

Новая простая экономическая игра. Более 65 000 пользователей. Заработок происходит на сборе сырья от домашних животных. Доход можно вывести на...

barts

Tak to on, sama nazwa kusi, jak ktoś się spyta co siałeś i odpowiesz że vikinga to szczena palce u nóg potłucze Byłem sceptycznie nastawiony ale...

miwigos

Ja za przechowywanie nic nie płace ,jeśli im sprzedam,a w silosie to musi być idealny suchy ,no i czyszczony,a tak święty spokój ,bez zmartwienia...