PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • Andrzej 2013-09-26 20:46:12
  @stary uważam raczej siebie za starającego się być uczciwym, cholera jak ciężko siebie samego ocenić, brzydzę się kombinowaniem, oszukiwaniem, naciąganiem, ale do czegoś trzeba się odnieś, ja na pierwszym miejscu stawiam dekalog, a potem inne normy, w tym prawne. W dekalogu bym nic nie zmieniał, ale co do pozostałych norm, ze względu, że są wytworem ludzkim, często pisanym pod jakąś grupę społeczna, dlatego jak sam piszesz musi być kontrola społeczna zarówno nad tworzeniem, stosowaniem jaki i egzekwowaniem prawa. stary nie gniewaj się ale staram się być legalistą.
  @ obywatel z Twoimi spostrzeżeniami i uwagami się zgadzam, ale sam przyznaj, niektóre zagadnienia są przeregulowane. Taką mamy UE, w której banan musiał mieć swoja krzywiznę, a ślimak być rybą, dołóżmy do tego legislacyjna twórczość naszych polskich legislatorów, nie wspomnę tutaj o płatnościach zwierzęcych w ramach dopłat bezpośrednich, czy już może zapomnianym problemie kafelkowania obór, czy płyt obornikowych. Tak jak Ty uważam, że profesjonalizm i uczciwość kontrolerów z roku na rok się poprawia, jak i zgodność składanych wniosków ze stanem faktycznym i obowiązującym prawem. Życzył bym sobie aby przepisy prawa w perspektywie 2014 2020 były lepsze i bardziej pasujące do społecznych potrzeb naszej wsi.
  Pozdrawiam
 • obywatel 2013-09-25 13:31:04
  Dodam tylko, że jest w Polsce wielu uczciwych ciężkopracujących rolników, którzy wspaniale radzą sobie z przestrzeganiem norm. Idobrze wykorzystują dotacje. Znam tez z autopsji przypadki kontroli przeprowadzonych w sposób błędny i niewłaściwy - zawsze wszsytko jest do wyjaśneinia przez obie strony. Są też tragiczne i smutne przypadki, które nigdy niepowinny mieć miejsca. Zawsze należy dążyć do wyjaśnienia sytuacji - niezamieżonych błędów lub działań. Pozdrawiam
 • obywatel 2013-09-25 13:18:50
  przepisy znać b. dobrze, na temat prowadzenia gospodarstwa też znać b. dobrze. Zchęcam wszystkich krnąbrnych chłopków i nie tylko do zapoznania się z prawami i obowiązkami beneficjenta podczas kontroli!!!!!. Podpis na wniosku o płatności stanowi, że beneficjent zna wymogi i przepisy określone w prawie wspólnotowym i krajowym oraz je akceptuje. Kto narusza normy podlega sankcjom. Z autopsji wiem, że niecałe 20 % spełnia normy i wymogi stosując się do przepisów prawa reszta to kombiatorstwa i balansowanie na cienkiej lini. Problemem jest to , że kontroli podlega tylko 1% gospodarstw! Gdyby sprawdzili co 2 to ludzie zobaczyli by jak produkowana jest w Polsce żywność na etapie produkcji pierwotnej. A każdy podatnik w UE ma prawo wymagać aby jego pieniądze wydane na różne programy były wykorzystywane właściwie. ''Nie ma obowiązku się tłumaczyć kontrolerowi jakim sprzętem i kto wykonywał prace. Każdy ma prawo to zlecić i podnająć firmę.'' owszem ma obowiązek sie tłumaczyć !!!! w przypadku jeżeli były wykonywane opryski pestycydami a jeżeli podnajmuje firmę to tez musi podać jaka firma kto i czym robił zabieg!!!! Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd! W ostatnich latach na Polskiej wsi i nie tylko z pseudo chłopów porobili się mecenasowie i tzw. wszystkowiedzący lepiej - głupio mądrzy rolnicy, którzy sieją zament i na niczym sien ie znają. Tylko na wyciąganiu unijnej kasy, wycieczkach zagranicznych i kupowaniu samochodów. Ot taka prawda!!!
 • stary 2013-09-25 08:47:12
  @Andrzej-najwyrażniej należysz do kombinatorów, bo z twojej wypowiedzi wynika, że ukraść można- oby zgodnie z prawem. Życie pokazało, że prawo można stosować i interpretowac dowolnie. Jeden za jazdę na rowerzepolną drogą po piwie siedzi 6 m-cy a drugi po wjechaniu na gazie w ludzi na przystanku jest niewinny-bo ma "pomrocznosć jasną".Takich orzeczeń jest mnóstwo (polecam program "Państwo w Państwie") ,bo przykład idzie z góry. Prawo stanowią ludzie (i to mając głównie własny interes na uwadze) ,a że jest mało doskonałe świadczy ilość poprawek wnoszona co roku,
  Dlatego nad interpretacją prawa musi być kontrola społeczna ,aby zmniejszyć (nie mówię zlikwidować) "falandyzację prawa".
 • Andrzej 2013-09-24 22:00:33
  @stary ARiMR i Sąd rozstrzygają czy wsparcie, dopłata, są udzielone zgodnie z literą prawa. Opinia o beneficjacie nie może stanowić o zgodności jego wniosku, podania o wsparcie dopłatę, może nie będziemy udzielać wsparci tym, co biję swoje żony. Może jakiś przepis prawa jest niejednoznaczny dla wnoszącego o wsparcie, dopłatę z jednej strony, a agencja płatniczą z drugiej strony, to niech ten dylemat rozstrzygnie Sąd.
  @milka chcemy żyć w państwie prawa, dlatego organy administracji państwowej, w tym ARiMR muszą rozstrzygać, wydawać decyzje tylko i wyłącznie zgodnie z prawem i w granicach prawa. Jeżeli masz wiedzę, że ARiMR lub każdy inny organ administracji państwowej rozstrzygał niezgodnie z prawem, lub nie w granicach prawa, złóż doniesienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, niech oni nad tym popracują. Zdaje mi się, że twoim problemem nie jest ARiMR jako MAFIA, lecz samo prawo, które te sprawy uregulowało.
  @lawa jedno lub dwa zdania mi nie wystarczą. Znam fora, gdzie można spotkać jeszcze dłuższe komentarze niż moje.
  Pozdrawiam
 • Rolnik 2013-09-24 21:06:45
  do obywatel.
  Jakbyś miał pojęcie co do autonomicznego prowadzenia gospodarstwa rolnego oraz przepisów prawa mógłbyś się konstruktywnie wypowiadać.

  Nie ma obowiązku się tłumaczyć kontrolerowi jakim sprzętem i kto wykonywał prace. Każdy ma prawo to zlecić i podnająć firmę. Powinni ścigać tych z dolnego śląska rolników wielkoobszarowych co stosują środki ochrony roślin zakazane lub sprowadzają odpady z biogazownii lub oczyszczalni i wylewają je na pola. Efekt jest jaki jest. Takich ARIMR powinien ścigać a Prokuratura ciągać po Sądach i wsadzać do więzienia albo i na jakieś roboty przymusowe. Kombinatorom wielkoobszarowym mówimy stanowcze NIEE
 • milka 2013-09-24 19:04:35
  ARiMR to państwo w państwie inaczej to MAFJA
 • obywatel 2013-09-24 14:01:57
  Kontroler ma prawo pytać o to co? kto?kiedy? czym?i jakim sprzętem robił na danym polu lub działce beneficjenta a każdy beneficjent powinien to wiedzieć i udzielić takich informacji w czasie kontroli upoważnionym kontrolerom. Jest sporo a nawet bardzo dużo zwykłych oszustów i naciągaczy po prostu złodziej, bo pieniądze z tzw unni to nic innego jak pieniądze ciężko pracujących uczciwych podatników na które czekają hieny, oszuści i złodzieje. Zwykły chłopek czy nawet wielkoobszarowy rolnik który produkuje i to z zasadami zgodnie z przepisami prawa niech korzysta z pieniędzy lecących z nieba. A całą resztę złodziei, kombinatorów powinni ciągać po sądach i wsadzać do więzienia albo na jakieś roboty przymusowe.
 • chłop 2013-09-23 09:54:11
  przecież w tych agencjach które nas nękają to sami poplecznicy min kalemby i jego kolegów rodziny,psl-u na polu nie ma już od lat tylko w agencjach.
 • stary 2013-09-23 08:41:13
  ARiMR, jak i Sąd moim zdaniem powinni zasięgać też opinii o mlodym rolniku w Izbie Rolniczej. Sąsiedzi i koledzy najlepiej wiedzą ,czy jest to prawdziwy rolnik, czy kombinator i figurant.Wyłudzanie pieniędzy przez tzw. "układ"nie usprawiedliwia innych wyłudzeń.
  Dobrze ,że ARiMR ściga kombinatorów którzy z rolnictwem mają tyle wspólnego, że mają gkt własności,lub wieloletniej dzierżawy ,a pracują, cy studiują (kierunki nierolnicze) za granicą . Dzięki temu więcej pieniędzy pozostaje dla prawdziwych- utrzymujących się z pracy na roli młodych rolników. Oczywiście niedopuszczalne jest ich nękanie przez ARiMR.
  Co do wyborów-to rolnik nie ma na kogo głosować. PSL-nie , PO-najchętniej zrobi z rolnika chłopa pańszczyżnianego tyrającego na banki ,budżet.,podatki i biurokratów. SLD-(ze swoim Olejniczakiem -kłamcą i blagierem) to partia kanapowo-liberelna nie dbająca ani o robotnika, ani o rolnika. pozostałe partie też niczym się nie wyróżniają.
 • ekojajo 2013-09-22 10:43:34
  Owszem były wyłudzenia i nieprawidłowości w MR,ale robili to ludzie i ich dzieci z tzw układu.
  A Ci co są uczciwi to są nękani przez ARIMR za to,że stanowią konkurencję dla układu.
 • pitu 2013-09-22 05:52:07
  Głosujcie dalej na psl!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • Młody Rolnik 2013-09-22 04:27:19
  Zapomniałem dodać że zamiast móc normalnie pracować to Młody Rolnik musi latać po Adwokatach i Prokuraturach. To też są koszty!!!!!!!!!!! Polecam rozmowę z Komisarzem Rolnictwa Unii Europejskiej Panem Dacian Ciolos w Tydzień Rolniczy z 07.07.2013 a zobaczysz dla kogo jest Młody Rolnik i jaki jest jego cel.
  Polecam
  Poniżej link do rozmowy z komisarzem Ciolosem od 6 minuty i 53 sekundy

  http://www.tvp.pl/informacje-rolnicze/tydzien/wideo/07072013-0800/11456904

 • Młody Rolnik 2013-09-22 04:16:21
  A co jest złego w roli pełnomocnika według Ciebie West. Skoro grunty są uprawiane co potwierdziły protokoły z kontroli działek i Agencja wypłaca dopłaty z tytułu użytkowania działek to gospodarstwo jest prowadzone. Skoro za te pieniądze młodzi Rolnicy kupili grunty które uprawiają to chyba nic złego nie robią. Potwierdziły to dwa postanowienia prokuratury o umorzeniu dochodzenia z braku oszustwa Agencji. Podłoże jest inne tej nagonki jak to stwierdził rzecznik PSL Dolny Śląsk. Są w Agencji źli że zrobił to ktoś spoza PSL a wiec spoza ich układu. Rozpatrywali wnioski i pełnomocnictwa zanim przyznali premie i było wszystko OKKKK. A więc pełnomocnik był im znany zanim pieniądze decyzją przyznali. To Agencja kontrolowała specjalnie nie te działki co trzeba żeby uprawdopodobnić że nie są prowadzone prace. Udowodniliśmy im że kontrolują nie te działki co trzeba celowo i po 4 kontroli nie tych działek wycofali się i uznali racje. Dziś jak działki są wysprzątane i użytkowane to czepiają się kto posprzątał te działki. Ile udowadniać trzeba że się nie jest osłem. Pieniądze poszły na zakup Polskiej ziemi a w Agencji znajdują się na potwierdzenie AKTY NOTARIALNE ich zakupu oraz świadectwa ukończenia szkół.
  Skoro wydano po 60 tys na zakup ziemi pozostało 15 tys. Według Ciebie to wielka kwota do prowadzenia gospodarstwa? Gdyby każdy z młodych rolników w Polsce miał pomocną dłoń i mu pomagano na starcie to ten kraj by wyglądał inaczej. Ot i tu problem bo albo jest się w PSL i ma się spokój lub się nie jest i jest się gnębionym bo skorzystał ktoś spoza układu PSL. To potwierdził w rozmowie rzecznik PSL z Młodymi Rolnikami
 • west 2013-09-21 20:01:34
  Pewnie racja za bardzo kombinowali, sprawa się rypła i teraz płacz i żal do wszystkich dookoła. Jakby wszystko było przejrzyste tzn. ryli w ziemi jak uczciwy rolnik, bez podstawionych pełnomocników, to agencja by się nie przyczepiła

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.224.150.24
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Drodzy Użytkownicy!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!