PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

ogumienie mam najszersze z dostępnych.Bez wagi ciągnik podskakuje i ogumienie nie ma nic do rzeczy.Dociążanie przez wlewanie wody do opon jest uciążliwe i trzeba na zimę spuszczać-jeszcze bardziej uciążliwe i trudne.
Ja mówię z doświadczenia a ty @maniek nasłuchałeś się propagandy sprzedawców i teoretyzujesz. Spuść wodę z opony,gdy wentyl jest prawie w jej połowie-odechce ci się dociążania.O fendzie nie dyskutuje-bo to "ciągnik pozłacany" i nie moja półka .

stary, 2013-09-25 07:55:50

@stary Zgadzam się co do oszczędności materiału przez producenta, ale wolę lekki ciągnik, którego w miarę potrzeb dociążę, niż ciężki. Dodatkowo uciąg można nadrobić szerszym ogumieniem np. Fendt.

maniek, 2013-09-24 21:27:35

mniejsza waga ciągnika iest podyktowana tylko oszczędnością materiału i służy zwiększeniu zysku producenta a dla rolnika jest wadą.
Mam pronara 1221-6cyl+turbo,130KM -niestety jest za lekki i nie potrafi przenieść mocy na koła.Miałem polską szóstkę która dzięki swemu ciężarowi deklasowała pronara radząc sobie z każdym narzędziem.Pronar nawet z przyczepą pod góre skakał jak kogut-mimo że silnik pracuje lekko.
Gdy kupowałem nowy ciągnik-nauczony doświadczeniem-nie wybrałem new hollanda (choć miał atrakcyjną cene), bo miał bdb stosunek masy do mocy- a dla mnie to wada. Wybrałem ciężkiego case CVX160KM z przednim tuz i ciężarkiem 1200kg i nie zawiodłem się. Jak dotychczas rewelacja-oby się nie psuł ,bo ma dużo elektroniki.NIE BIEŻCIE CIAGNIKÓW Z DUŻĄ MOCĄ I MAŁYM CIĘŻAREM-BO TO PORAŻKA.

stary, 2013-09-24 17:00:35

to jest maszyna a tu człowiek musi tyrac w (...) 60 i tak do konca życia bo na paru ha to przyszłosci nie ma

ukasz, 2013-09-24 16:30:54

Wow, o półtora procent mniejsze zużycie paliwa. Rewelacja. Ciekawe jak to policzyli.

Bruner, 2013-09-24 15:47:05BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Macierzysz rynek komercyjny - obiekty na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

R-w

@ikcomas Wrzuć zdjęcie

barts

Ja nadal walczę, wiadomo nie drogie wynalazki tylko, stara szkoła mocznik, siarczan magnezu bor + jakieś tam mikro o jak największej ilości...