PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

@aga Św. Franciszek był heretykiem, który jedynie w wyniku zbiegu politycznych okoliczności nie został z Kościoła wydalony, a wręcz przeciwnie...
Jego nauki stoją w sprzeczności z innymi naukami Kościoła - np. że człowiek ma czynić ziemię sobie poddaną, ze (w odróżnieniu od ludzi) zwierzęta nie posiadają duszy itd.
@Piotr: wiem, że zwierzęta cierpią przy uboju niezależnie od metody, ale chodzi o to, aby to cierpienie zminimalizować.
One boją się śmierci tak samo jak my, albo nawet bardziej, bo nie mogą sobie wymyślić np. pośmiertnego raju wiecznej szczęśliwości, który wierzącym w to ludziom pomaga znosić męki umierania.
Cierpienia fizyczne zwierzęta znoszą dużo łatwiej niż większość ludzi, główny problem polega na świadomości zagrożenia życia i na niepewności "co ze mną będzie".
Transport w nieznane, oczekiwanie na ubój w rzeźni - to są największe źródła cierpienia. Większe niż ból, niż brutalność rzeźników.
Ale ubój bez ogłuszania jest największym barbarzyństwem. Zwierzę już nie ma niepewności - już wie, że umiera. I to trwa długo. I nic nie może zrobić. I żadnej "bajery" na pocieszenie.
Najlepszym rozwiązaniem jest rzeźnia mobilna, na ciężarówce, która dokonuje uboju zwierzęcia w jego środowisku, w gospodarstwie - krótki czas strachu, mniejszy lęk przed nieznanym. Tylko że "humanitarne" przepisy czynią takie rozwiązanie prawie niemożliwym, mimo iż (dodatkowy argument) jakość mięsa jest przy okazji znacznie lepsza.
@modus masz rację - jeśli już w naszym kraju występują niewielkie grupy ludności wyznające barbarzyńskie religie - to może na ich rzecz można uczynić ustępstwo, aby mogli odżywiać się w sposób, który (jak wierzą) przyniesie im zbawienie...
Ale to jest jakiś bardzo znikomy procent (czy raczej: promil).
Zdecydowany sprzeciw budzi "barbarzyństwo na eksport" - na potrzeby zewnętrznych okrutników.
Głównym odbiorcą wołowiny "halal" była Turcja. Jednak jakiś czas temu (rok?) Turcy wprowadzili wysokie cła na wołowinę z UE, i to już nie jest taki ważny składnik rynku, to już nie jest "być albo nie być" polskiej hodowli. Natomiast dla kilku rzeźni i kilku osób (które po części wymieniłeś) - to jest żyła złota. Nieszczęście wynika z faktu, że to osoby hałaśliwe, ustosunkowane i ze sporym wpływem na media oraz obecną "kadrę zarządzającą" naszym krajem. Do tego dochodzi zmowa rzeżników i handlarzy, którzy zwęszyli okazję, aby spuścić cenę żywca o 15 - 20 % w dół i zarobić na tym kosztem hodowców.
Na koniec wyjaśniam, że od lat żyję z hodowli bydła mięsnego.

baca56, 2013-10-06 22:58:39

akurat w tym barbarzyńskim uboju rytualnym zwierzę umiera w męczarniach i to nawet do 15 minut ten ubój to chory rytuał w imię jakiejś kretyńskiej religii która w naszym kraju gdzie jest grupka drani którzy chcą się do robić na tym barbarzyństwie były mufti MIŚKIEWICZ i rabin SCHUDRICH oni zarabiali przez kilka lat na certyfikacji tego mięsa i innych machlojach

modus, 2013-10-06 19:18:07

Akurat Papież już o tym wie:
http://www.polskatimes.pl/artykul/983090,papiez-franciszek-zaniepokojony-zakazem-uboju-rytualnego-w-polsce,id,t.html?cookie=1
Gdyby miałaby Pani jakiekolwiek pojęcie o uboju zwierząt wiedziałaby Pani, że zwierzęta ubijane z ogłuszeniem cierpią nie mniej niż zwierzęta ubijane rytualnie.
Pozdrawiam.

Piotr, 2013-09-27 08:27:10

Tak,barbarzynstwo w imie BOGA !
Zeby byla jakas rozdzielnosc uboju rytualnego w malej ubojni a ubojem masowym.Dla tego EPiskopatu,to chyba wogole nie ma znaczenia !?

Ciekawe,co na to by powiedzial SW.FRANCISZEK.

Fanatyzm i zabobon,

Niech sobie d. popodcinaja zywcem.
Nie spodziewalam,ze takiego zwrotu uzyje wobec takich osob.

Zwierzeyta,tak samo jak my odczowaja strach i bol.

Zgodnie z religia zydowska uboj rytualny MASOWY jest grzechem,bo zwierze cierpi.

CZYDUCHOWI PRZYWODCY ZYDOWSCY TEGO NIE WIDZA ? CZYMAJA W TYM SWOJ INTERES ?!

Aga, 2013-09-26 21:06:36BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rusinowo rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

Mój power-u dostaje,aż cała okolica znów podziwia i ja też. Te rośliny,które zostały mają zdrowy korzeń i stożek-kolor...