PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • małorolny 2013-10-23 10:53:12
  Tur, to sprzedaj ziemię i stań się małym rolnikiem. Polepszy ci się a mały stanie się dużym i zacznie płakać tak jak ty teraz.Będzie też stawał do każdego przetargu i licytował do granic możliwości o każdy spłachetek ziemi nie dając możliwości powiększenia gospodarstwa małemu.
 • Tur 2013-10-22 21:20:28
  w Polsce nie opłaca się mieć dużego gospodarstwa mali są bezkarni nie płacą zdrowotnego dopłat im nie obcinają nie muszą się zastanawiać czy mają 9 czy 10 macior w praktyce wyglada to tak że mali którzy mają do 6ha tego pola nie zbierają tylko wydzierżawiają i tylko sprawdzają konto czy dopłaty weszły szkoda mówić-napiszcie lepiej ilu nierolników jest w KRUS na tak zwanym nieobowiązkowym KRUSIE
 • rolnik 2013-10-22 18:04:52
  Do aa
  Nie jestem aż tak dużym rolnikiem, nie, nie dostałem, żadnych dofinansowań(SPO, Sapard, PROW), mam kredyty nisko- i wysokooprocentowane, nie na zakup sprzętu RTV, mebli i remonty w domu, ale na rozwój gospodarstwa.Mały rolnik też może dostać takie kredyty! Mały rolnik ma dopłaty 100%, a duży? JEsli chodzi o produkowaną żywność - To nie my psujemy i trujemy tylko przemysł CHEMICZNO-SPOŻYWCZY.Jak ja pracuję to mali rolnicy odpoczywają przed telewizorem lub w kościele!!!!!!! i się modlą kiedy zachoruję lub o inną katastrofę dla mnie!
  Mały rolnik też może skorzystać z dobrodziejstwa rozliczeń z Urzędem Skarbowym i niech zobaczy jak to się idzie dorobić.
 • tereska 2013-10-22 12:11:37
  Prawda jak zwykle lezy po srodku, racje maja po czesci jedni i drudzy.
 • aa 2013-10-22 12:05:47
  Wam wielkim posiadaczom ziemskim się nic nie podoba
  przeszkadza Wam że tym małym gospodarstwom budżet dopłaci parę zł. a Wy jak skarbówkę wyjeb.............. na tysiące to jest cacy
  wszystkie dofinansowania dla dużych , ulgi , tanie kredyty i co jeszcze ????????????? a Wy w zamian produkujecie taką żywność że można po niej zdechnąć
  wiem że Waszym marzeniem jest połknąć te ziemię od tych mniejszych ,bo macie ładne zabawki dla dużych chłopczyków , ale na razie tym mniejszym oddajecie dopłaty i płacicie jeszcze czynsz , bo tymi zabawkami nie macie się gdzie bawić i czym je spłacić a na zakup ziemi Was nie stać bo jesteście cienkie bolki , które umieją po przejściach dla pieszych i po manifestacjach chodzić
 • wróbel 2013-10-22 10:02:42
  6 zł miesięcznie ich nie stać zapłacić to już lekka przesada,to robota tego PSL.Panie Kalemba pan mi powie czym różni się mój hektar przeliczeniowy od tego do 6 ha?
 • west 2013-10-21 21:43:54
  Zgadzam się z Tobą w 100%, te 870 tys. nie powinno być nawet nazywane rolnikami bo co to za gospodarstwo do 6ha. To przecież działkowcy, taksówkarze, artyści i za nich składki płaci budżet bo bidaków 6zł miesięcznie nie stać zapłacić.
 • rolnik 2013-10-21 21:31:36
  A mnie nie podoba się, że za małych rolników płaci Budżet Państwa! Z jakiej racji? Każdy z nich dorabia na lewo jak tylko może i ze wszystkich stron ulgi. Wielkie nic produkują, a ci więksi zapierniczają za siebie i na nich.W mojej wioseczce takich rolników jest 99%. W ciągu 15 lat nie tknęli palcem żadnych inwestycji. Praca w gospodarstwie to jedna godzina rano i druga wieczorem, o godzinie 18.00 obowiązkowo wolne. Tak dobrze to naprawdę nie ma nikt, nawet Ci mądrzy politycy, bo też muszą pracować nieraz dłużej.
  Moim zdaniem, za dużo mali rolnicy mają ulg,(np nie muszą też składać papierów do Agencji Nasiennej), a więksi są karani coraz to nowszymi przepisami i wymogami, za to że produkują tani surowiec na rynek, inwestują itd. ...
 • prawnik altruista 2013-10-21 21:14:16
  Jak BCC podało do TK sprawę składek zdrowotnych rolników to TK rozpatrzył ją w ciągu roku a teraz gdy sprawa jest znana to Trybunał Konstytucyjny rozpatruje ją już ponad półtora roku !!! Czy ta sprawiedliwość jest dla równych i równiejszych ? Czy nikt nie naciska sędziów na przeciąganie sprawy w czasie ? Składki zdrowotne w obecnym stanie są niekonstytucyjne i ktoś kogoś naciska by nie rozpatrzono sprawy . Taką mamy demokracje że prokuratorzy i sędziowie chodzą na pasku polityków .
 • A. Krzak 2013-10-21 20:03:22
  A co ze składkami pasożytów społecznych. SkŁadek żadnych nie płacą a mają ekstra opiekę medyczną, ekstra renty i emerytury, nie wspominając o pensjach! O kim mowa? zgadnijcie? wybrańcy narodu, wojsko, policja, straż, agencje, prokuratorzy, sędziowie itp.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.158.194.80
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!