PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

jest ktos zainteresowany wapnem granulowanym na pole dzwon Tel;605-080-362

rolnik, 2013-11-08 18:46:20

@franky
Jeżeli Twoje obecne życie przypomina te z okupacji to współczuję. Może to wina pochodzenia, zbyt garbaty nos masz?

@pio
Jak im współczujesz to pomóż im. Chętnie Twoje pieniądze przyjmą.

Vader, 2013-10-28 19:28:10

@vader. a lidl to co? sprzedajnia polskich produktów?

tylko pytam?, 2013-10-28 00:25:19

"Tak chce ich tam rzucić. Bo inaczej nie będzie rewolucji tylko ewolucja trwająca 30 lat".

Już ty mi rewolucji nie wszczynaj. Już ty stoczniowców w gaciach puściłeś. Może wystarczy. Gang Olsena z Ukrainy podobny do tego zza Odry, garnitury może inne...

pio, 2013-10-28 00:14:53

@Vader. Zgoda. Za okupacji też żyliśmy tylko na różnych prawach. To miałeś na myśli?

franky, 2013-10-27 23:59:08

http://finanse.wp.pl/kat,1033759,title,MF-za-podatkiem-dochodowym-dla-rolnikow-o-przychodach-powyzej-100-tys-zl,wid,16114221,wiadomosc.html

A pamiętacie jak nagabywano biednych chłopów do agroturystyki zwolnieniami z podatków? Co za perfidia.

rolnictwo=polactwo, 2013-10-27 23:54:08

@franky
Ale polski rolnik nie płaci podatku dochodowego jak to jest na zachodzie, czy nie ma opodatkowanych dopłat jak na przykład we Francji. Koszty życia także są tam większe. Osobiście bałbym się najbardziej prawdziwych bambrów ze wschodu czyli Ukrainę, Rosji niż z Zachodu. Już prawie 10 lat jesteśmy w UE i dalej żyjemy, Niemcy nie zasypały nas żywnością ani nie zniszczyły rolników. Ale Ukraińcy mogą to zrobić.

@stary
Brak alternatywy ale według nich. W Polsce nie jest kolorowo z pracą, nie mam jej tak na wyciągniecie ręki jak na zachodzie ale tragedii nie ma. Wystarczy chcieć tylko a ją się znajdzie. Nie tu, to w innym mieście. Natomiast teraz, dzięki dopłatom i koniunkturze w rolnictwie woli zostać na tych 10ha po ojcu niż jeździć i szukać roboty bo w tym drugim wypadku potrzebny jest większy wysiłek.

"Filozofia wsparcia była zła i zanosi się na jeszcze gorszą. Wsparcieniskotowarowych,preferencje w nowym PROW dla małych, zwolnienie z obowiązku składania wniosków, płatność ryczałtowa do ha bez względu na uprawę, sprzedaż prod przetworzonych, zwolnienie z zazielenienia, zwolnienie z odstępstwa itp -to dobra filozofia zmiany struktury?"

Tak. A wiesz dlaczego? Bo daje szanse. Tylko jak to będzie kontrolowane i rozdawane. Czy jak kiedyś czyli rozdajemy i niech się dzieje co chce czy kontrolujemy czy plankton te pieniądze pomnaża a jak nie to każemy oddać pieniądze. Na razie założenia są dobre. No może oprócz zryczałtowanej płatności bo to bije socjalem a nie pomocą. Jeżeli to by ode mnie zależało to plankton rzuciłbym na głęboką wodę i albo nauczy się albo zatonie.

"Jak można dojść do wniosku .że jesteśmy mniej przedsiębiorczy dlatego,że "to nasza żywność zalewa tamtejsze rynki a nie ich" ?"
Co sprzedajemy na zachód i kto to robi? Żywność przetworzoną a jej rolnicy nie produkują. My tylko dostarczamy półprodukty do tych zakładów. Nie znam żadnego zakładu przetwórczego który został stworzony przez grupę rolników, nie znam hurtowni ŚOR, która jest prowadzona przez rolników. Sam chce ominąć pośredników i kupić nawóz o wiele taniej niż w hurtowni u mnie, ale nie mam chętnych, nie mam z kim tego zamówić bo zawsze jest kręcenie nosem i wymówki. I to nas najprędzej zgubi a nie niższe dopłaty.

"Twierdzisz " że rolnikiem jest być łatwiej niż zaczynać od nowa w mieście"?.. Zle to świadczy twoich umiejętnościach, bo poszedłeś na łatwiznę i zostałeś rolnikiem miast jako przedsiębiorczy i innowacyjny liberał robić biznes w mieście. Ale chcesz tam " rzucić ludzi ze wsi na głęboką wodę. by wolny rynek zrobił z nimi porządek". Ty masz chyba zapędy mordercze jak dieduszka Stalin."

Skąd wiesz, że jestem tylko rolnikiem?
Tak chce ich tam rzucić. Bo inaczej nie będzie rewolucji tylko ewolucja trwająca 30 lat i Twoje narzekania, że miliardy Euro idą na socjal, rząd nic nie robi pseudo rolnikami i nie pomaga rolnikom. Ja wolę pierwszy sposób, tańszy i skuteczniejszy dla obu stron. Bo zmusi plankton do życia na własny rachunek.

Vader, 2013-10-27 23:25:40

@xx - nie można dać spokoju, skoro to ludzi interesuje.
@rolno - cenzura? tego portal powinien się wystrzegać, jak chce być wiarygodnym.

jagna, 2013-10-27 23:23:54

Komentarz usunięto .

rolno, 2013-10-27 22:33:20

http://www.youtube.com/watch?v=ZUJZFWLeYbQ

arszczecin, 2013-10-27 22:09:14

xx nie chcesz, wyłącz komputer i nie czytaj. To wolny internet.

s, 2013-10-27 21:24:01

Dajcie spokój z tymi epopejami , nie macie nic do roboty??

xx, 2013-10-27 21:17:37

@vader- nie "miliardy euro" i "łatwy dostęp do pieniędzy" zachęciły ludzi do pozostania na wsi i zatrzymały ucieczkę z niej ,tylko brak alternatywy. Jeżeli będzie praca w mieście-nie utrzymasz ich żadną siłą. czego mieliśmy przykład za komuny. Nie pomogły; propagandowe nawoływania, ani zakaz meldowania. Tak jak nie pomoże nawoływanie Tuska, żeby wracali z emigracji, bo tu nie mają do czego wracać.
Filozofia wsparcia była zła i zanosi się na jeszcze gorszą. Wsparcieniskotowarowych,preferencje w nowym PROW dla małych, zwolnienie z obowiązku składania wniosków, płatność ryczałtowa do ha bez względu na uprawę, sprzedaż prod przetworzonych, zwolnienie z zazielenienia, zwolnienie z odstępstwa itp -to dobra filozofia zmiany struktury? Tylko kompletny idiota pozbędzie się ziemi,która pozwoli mu przeżyć, gdy nie ma innej możliwości pracy. Ty chcesz im to odebrać? Nawet twoi liberałowie w rządzie mają tyle rozumu, że wiedzą , iż człowiek pozbawiony środków do życia i nadziei poderżnie gardło bambrowi Vader by się najeść, bo on i tak ginie.
Głód ziemi jest spowodowany przez media, w których się straszy nas Niemcami i ekonomistów którzy bębnią, że ziemia rolna to najlepsza inwestycja ? Jest on spowodowany apetytem gospodarstw rozwijających się ,które wykupiły ziemie agencyjne w pobliżu i mają chęć na mniejszych, ale oni nie sprzedadzą, bo nie mają alternatywy zarobku.
Jesteśmy bardziej konkurencyjni , mimo niższych dopłat, od tych z za Odry, bo mniej bierzemy dla siebie ,przeznaczamy na innowacje sprzęt i płace dla pracowników- cudów nie ma. Jak można dojść do wniosku .że jesteśmy mniej przedsiębiorczy dlatego,że "to nasza żywność zalewa tamtejsze rynki a nie ich" ?
Twierdzisz " że rolnikiem jest być łatwiej niż zaczynać od nowa w mieście"?.. Zle to świadczy twoich umiejętnościach, bo poszedłeś na łatwiznę i zostałeś rolnikiem miast jako przedsiębiorczy i innowacyjny liberał robić biznes w mieście. Ale chcesz tam " rzucić ludzi ze wsi na głęboką wodę. by wolny rynek zrobił z nimi porządek". Ty masz chyba zapędy mordercze jak dieduszka Stalin.

stary, 2013-10-27 20:56:02

@Vader. Ty chyba jakiś płatny szkodnik jesteś, odporny na wszelkie środki. Gdzie jest twój liberalizm (wolność i równość) jeżeli polski rolnik dostaje mniej niż jego sąsiedzi? Przestań farmazony wypisywać, bo się mdło robi. Jesteśmy bardziej konkurencyjni? Czy może bardziej eksploatowani i traktowani jako gorszy element, gorszy sort? Zniszczyliście przemysł (u sąsiadów kwitnie), to bierzecie się za rolnictwo (u sąsiadów kwitnie u nas pewnie nie za długo)? Wolny rynek TAK, ale na równych zasadach. STOP DYSKRYMINACJI POLSKIEGO ROLNICTWA.

franky, 2013-10-27 20:46:30

i widze że u ciebie jeszcze jest głód w wymysleniu własnego nicku

bamber ukasz, 2013-10-27 20:19:56



BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

lokizom

@miwigos Ja też aż tyle nie łączę. Grzybowke i skracanie robię osobno

Piotr246

Jeżeli decydujem się na uprawy roślin i warzyw na szeroką skalę to warto skorzystać z usług jakiejś agencji. Myśleliście o Agencji nasiennej?...