PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

@tp nie o zwierzynę się martwisz, tylko o stan swojej zamrażarki. Jak ci pustoszeje ,to strzelasz dziczka i gra.Dobrze jest mieć krówkę, co łeb ma w oborze sąsiada, a wymionko w twojej.Masz darmo mleczko i obornik, a karmić musi sąsiad. Takiego stanu rzeczy będziesz bronił jak Donek stołka zasłaniając się dobrem biednej zwierzyny ,która ma dobrze i wygodnie dopiero w twojej zamrażarce. Znam wielu takich "obrońców zwierząt" jak ty, choć znam terz wielu porządnych myśliwych, którzy szczerze przyznają (zwłaszcza przy wódce), że prawo łowieckie mocno krzywdzi rolników.

stary, 2013-10-25 19:46:03

@tp,
jakie stany zwierzyny sa dziś, a jakie były 10-20 lat temu?

w odpowiedzi na pyt:
"(...)a teraz odebrano jej naturalne siedliska zamieniając w pola uprawne, to gdzie się ma podziać..."
a dlaczego ja mam karmić nie swoja zwierzyne? dlaczego właściciel o nią nie dba?

arszczecin, 2013-10-25 13:14:30

Dzierżawiłem działkę 0,5 ha od prawnika do końca 2011 roku.Ten w styczniu 2012 r działkę ogrodził nawoził gruzu,bo chciał podnieść teren ( bo była tam mokra łąka).
W marcu 2012 r wpadła kontrola ARIMR i zrobiła mi kontrole za rok 2011 ,bo w roku 2012 tej działki już do dopłat nie podałem.
Zabrali mi całe dopłaty za rzekome wyłudzanie i szli w zaparte do końca trybu odwoławczego .Dopiero sąd im wytłumaczył co to jest prawo własności i to dobrze,że była to działka prawnika to mi pomógł,bo tak byłoby ciężko.

ekojajo, 2013-10-25 12:20:19

arszczecin , najlepiej ogrodzić pola betonowym murem, gdzie nie wejdzie zwierzyna i myśliwy....i będziesz miał spokój... tyle że zwierzyna żyła na tych terenach dużo wcześniej ... a teraz odebrano jej naturalne siedliska zamieniając w pola uprawne, to gdzie się ma podziać....

tp, 2013-10-25 12:15:19

@tp, chyba starostwu, nie gminie.

wyobraźcie sobie ten krzyk gdyby do jakiegoś bloku wszedł mysliwy z flinta, wywalił drzwi wszedł na balkon i kazał włascicielowi mieszkania spiepszxć bo on na ptaki poluje.

lub wedkarza który wchodzi na czyjąś łódkę i bedzie łowił.

a ze teraz dzieje się to rolnikom? a co nas to obchodzi , za dobrze mają...

arszczecin, 2013-10-25 11:55:24

rolnik... Koło łowieckie także płaci dzierżawę za obwód łowiecki( całkowita powierzchnia z polem, lasem, rowem , nieużytkiem itd.) do gminy... zakaz polowania na Twoim polu możesz zaproponować kołu łowieckiemu, lecz wiąże się to z odmową odszkodowań z ich strony... i słusznie...

tp, 2013-10-25 11:44:07

Jakie to poszanowanie własności prywatnej skoro rolnik płaci podatki a obwody łowieckie wydzierżawia państwo i ono czerpie z tego korzyść. Koła łowieckie powinny płacić rolnikom- właścicielom dzierżawę za obwody, a jak nie to zakaz polowania na tym terenie. Rolnicy- właściciele najwyższy czas uregulować tą sprawę to są przepisy jeszcze za komuny, kiedy wszystko było wspólne- państwowe.

rolnik, 2013-10-25 09:03:02

Zajecy jest bardzo malo a ty bys je wystrzelal sobie strzel w ten zakuty leb

zdziwiony, 2013-10-25 08:29:41

Zwierzyna jest jak święte krowy w Indiach. Swego czasu Prof. Pieniążek doprowadził do tego że zając w sadzie był i jest szkodnikiem i na terenie ogrodzonym nie było okresów ochronnych. Brakło prof. Pieniążka zając znowu jest w sadzie ,, świętą krową" Sadownik ani myśliwy nie może go zastrzelić ale za szkody też nie ma kto zapłacić. Myśliwi nie bo teren ogrodzony jest wyłączony z obwodów łowieckich. Skarb państwa tzn kto? Podobnie jest z innymi zwierzętami np: bobry. Państwo wprowadza ochronę a koszty ponosi rolnik! Czy jest tak w jakiejkolwiek innej działalności gospodarczej? NIE! Inny przykład drzewa przydrożne, rolnik sieje nawozy nasiona płaci podatki (ponosi koszty) a w zasięgu korzeni drzewa nie zbiera żadnych plonów.

A. Krzak, 2013-10-25 08:19:21

@arszczecin zapomniałeś tylko, że las jest państwowy, jeleń , sarna i dzik też jest państwowy.Właściciel lasu niech se strzela, ale nie jest nim leśnik, bo on tam tylko pracuje. Zwierzyna jest państwowa, pozyskiwać ia ma prawo myśliwy i tylko karmić ja musi wbrew swej woli rolnik. Płacic za to nikt nie chce, bo koła same szacują szkody, więc są sędziami we własnej sprawie. Ich żywotnym interesem jest zapłacic jak najmniej, lub z goła wcale.To chory układ.

stary, 2013-10-25 00:52:50

@seba, a las jest myśliwych czy lasów państwowych??
w tym twoim przykładzie jeśli właściciel pola może strzelać to dlaczego nie może strzelać właściciel lasu?? dzik w lesie jest pożyteczny, ale jelen zeżre sadzonki


arszczecin, 2013-10-24 23:27:15

powinno być tak :pasie się na twoim polu czy łące wiec masz prawo to uszczelić gdyby tak było to mysliwi pilnowali by swoich zwierząt prowadzili poletka w lasach mniej by było wypadków drogowych z udziałem zwierząt rolnicy mieli by mniej szkód a zwierzyna była by tam gdzie być powinna w LESIE i jej liczebnosc była by odpowiednia bo to co teraz sie dzieje wyglada na jedną wielką gre kół łowieckich kto więcej ma

seba, 2013-10-24 22:49:58

Polowanie na terenach prywatnych jest niewątpliwie ograniczeniem prawa własności... bo jak to zrozumieć że banda przeważnie pijanych bandytów może wejść na czyjąś ziemię i tam strzelać? Żeby CHOCIAŻ POTRAFILI CELNIE STZELAĆ!!! Wczoraj na swoim polu znalazłem martwą sarnę... miała odstrzeloną nogę... to zdecydowanie gorsze niż ubój rytualny... co najmniej połowie "myśliwych" powinno się odebrać uprawnienia

ROLNIK, 2013-10-24 21:03:27

Czy Wy fotografie do artykułów to losowo dobieracie:)?

vmuser2225, 2013-10-24 17:25:27

jak byłem w UK (pd Anglia) to tam rozstawiali takie slupki/paliki. Jak jechaliśmy wtedy ciągnikami to powiedziano mi że to pod polowanie i żeby nie wpadło nam do głowy iść sobie w dniach jak paliki stoją spacerować a jak już mielibyśmy się szwędać to ostrożnie bo polowanie będzie.

W PL też przydałoby się jakoś to zrobić ;)

nika, 2013-10-24 10:55:02BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Łódź rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Kraków rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Kraków rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Chodziło mi o liniową odmianę od monsanta pokrewną californium  Kiedyś cała wieś miała californium i wszyscy byli zadowoleni 

men2face

https://www.agrolok.pl/nasiona/rzepak-ozimy-dk-seax-f1.htm