PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

PRZEPRASZAM SPROSTOWANIE BYŁY DOPŁATY ZA 2012 ROK MAŁO ROLNIKÓW DOSTAŁO W GRUDNIU TYLKO PO NOWYM ROKU WIEKRZOŚCI LUTY MARZEC

ROLNO, 2013-11-03 06:32:43

W 2012 ROKU W MAŁOPOLSCE POWIAT BRZESKO WISI BORZĘCIN .NIE BYŁO WYPŁACANE DOPŁATY OBSZAROWE . NAJTAŃSZA CENA ZA MLEKO Z CAŁEJ POLSKI .MAŁE GOSPODARSTWA KTÓRE NIE MOGŁY BYĆ DOFINANSOWANE JAK DUŻE ROZDROBNIONE GOSPODARSTWA ,ZAKŁADÓW PRACY NIE MA OGÓLNIE PRACY . TAKI ROLNIK JAK JA 44 LATA ŻONA 35 NIE NADAJE SIĘ MŁODY ROLNIK BO MA 44 LATA NIE 40 LAT .DZIECI NA WYCHOWANIU . TO SA ZAPOMNIANE MAŁE GOSPODARSTWA .PANIE MINISTRZE ROLNICTWA WSZYSCY RZĄDZĄCY AGENCJE PŁATNICZE ,OBY POMOC DLA MAŁYCH GOSPODARSTW REFORMY SIĘ UDAŁY .ROBERT .G.

rolno, 2013-11-03 06:29:12

Od lat czytam kolejne wypowiedzi nt. gospodarstw rolnych i dębieję. Przykłady:
1. gospodarstwo rodzinne to te do 300 ha - wskazywanie wielkości areału jako kryterium formy czy wielkości gospodarstwa jest nieporozumieniem. Wiem, że tak zapisane jest w ustawie, ale to nie oznacza, że jest to mądre. Nie może być gospodarstwo rodzinne 320 ha, prowadzone przez męża, żonę i dzieci? Nie może być gospodarstwo 25 ha prowadzone przez samotnego rolnika?
2. "gospodarstwo towarowe to jest gospodarstwo od 20 ha" - czyli jak mam szklarnię 0,5 ha, warzywa czy sad na 5 ha lub fermę 100 tuczników to jestem mały i nie mam gospodarstwa towarowego?
3. z poprzedniego artykułu komentarz "kto płaci podatek od przychodów??" Prawo podatkowe w Polsce jest tak rozbuchane, że istnieje również taka możliwość.

Filip, 2013-10-29 08:32:21

W tym kraju są pieniądze tylko na pensje, nagrody, biura poselskie, nowe samochody itp. dla posłow i ministrów (oraz ZUS, ANR itp)

elo, 2013-10-29 08:27:42

Bedzie jak u angielsiej rodzinie krolewskiej syn bedzie panowal kilka lat ,bo po matce nie da rady wiecej,dluzej bedzie panowal wnuk,tylko ze tam nie czeka pole i ziemia,a podatki zdzierane sa z obywateli,a nie ze sprzedazy plodow ziemi.Poza tym z tego co dookola slychac i widać w polityce spolecznej dotyczacych rodzin, to co najmniej od 16 lat twierdzi sie ze na rodziny nie ma pieniedzy,dla kobiet ktore rodza i wychowuja dzieci nie ma pieniedzy,a dla rolnikow nie ma w ogole niczego,sa traktowani jak mocarze ktorzy sa poza wszelkimi wplywami wszelkich kryzysow,a moze to polityka wyniszczania...?Grunt ze dla rencistow i emerytow sie pozycza.Kim to kolejne partie beda grać w przyszlosci?Emerytow podobno ma nie byc...Kobiety ktore rodza dzieci tez odchodzą w nie byt...,bo ktora chce placic taaaką cene?

polityka, 2013-10-29 05:31:51



BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

@arszczecin i @Marecki-PRZEPRASZAM najmocniej nie wiedziałem,ze to tak moze wygladać(te fotki to myśliwi wydeptali kukurydzę?) TU sa dwa...

arszczecin

takie tam w ogórdku stare, ale ciekawe