PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Z tego, co słychać ma być wprowadzone ograniczenie płatności do niewielkiej liczby hektarów (degresja) - 100% do pierwszych 10 ha, 50% do następnych 10, reszta - zero płatności. Czyli małe gospodarstwa, "na własne spożycie" nie ucierpią, natomiast PRODUCENCI żywności ekologicznej na rynek będą mieli "pozamiatane".
Rynek zywności "eko" w Polsce był niewielki, ceny za produkty "eko" były niewiele wyższe niż za konwencjonalne - jednak powoli i systematycznie rozwijał się, dzięki determinacji producentów i konsumentów. Płatności do ekologii miały w tym swój istotny udział. Teraz to wszystko diabli wezmą. Należy przewidywać, ze powierzchnia upraw "eko" zmniejszy się nieznacznie, natomiast produkcja co najmniej o połowę. Czyli zamiast wsparcia realnej gospodarki będzie dopłata do fikcji i kupowanie głosów w wyborach.
Można było ograniczyć dopłaty do ekologii bez realnych strat - wystarczyło powiązać płatności z produkcją sprzedaną. W ten sposób stracili by plantatorzy "ekologicznych orzechów włoskich" (które nigdy nie owocują), hodowcy ekologicznych derkaczy itp. kombinatorzy.
Wygląda na to, ze wybrano wariant odwrotny - wsparcie dla "socjalnych" i kombinatorów kosztem rzeczywistych PRODUKUJĄCYCH rolników ekologicznych.
Czy ktoś może podać link do projektu nowego PROW zawierającego konkretne dane liczbowe?

baca56, 2013-11-14 07:26:50

Jak wejdzie nowy PROW, to liczba gospodarstw ekologicznych w Polsce drastycznie się zmniejszy. Ciekawe dlaczego nikt o tym nic nie mówi... Zaczniemy się uwsteczniac od 2014 roku, nie tylko jeżeli chodzi o ekologię!!!

zea, 2013-11-13 23:05:47BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Bobik to roślina strączkowa na najlepsze gleby jak Kolega zauważył W ogóle nie widzę sensu orania po strączkowych  Bobik jak...

jarki

@lokizom jak bilansujesz gnojowicę ? Jeśli mowa o wyborze azotu to wszyscy wiecie że uważam że saletra na start Powiedźcie mi...