PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Ostatnio, 17.11. 2013 r. uczestniczyłem w spotkaniu z przedstawicielami PSL-owskimi, był poseł obecnej kadencji,przedstawiciele; min. rolnictwa, ochrony środowiska, agencji restrukturyzacji i inni "mędrkowie". Propagandy sukcesu ze strony PSL-u, demokracji, przynależności do struktur unijnych itd.itd. MOC. Na zadane pytania odpowiadał głównie poseł, a odpowiadał bardzo "obiecująco"; PSL wspomaga rolnictwo (broni rolników), czyni wszystko by mieszkańcom wsi żyło się lepiej! Ubolewał tylko, że mieszkańcy wsi nie popierają gremialnie PSL-u - ilu strażaków, członkiń KGW powinno poprzeć PSL, jakie(?!) wtedy parlamentarzyści PSL-u mieliby możliwości (?) wpływu na poprawę sytuacji na wsi- a tak sytuacja jest nie najlepsza, mimo to robimy wszystko by w miarę poprawiać sytuację na wsi! ? Gdyby wyszli z koalicji to duża ilość "samorządowców" mogłaby stracić pracę. Moim zdaniem (?) ładnie się tłumaczy, wyjaśnia gdy się ma na nosie różowe okulary i....zagwarantowane uposażenie mies. (?) ponad 10.000 i dod. klapki na oczach, nie zna się syt. ekon. rolników i innych mieszkańców wsi; ich główkowania by uzyskać dochód ok. 1.000 zł/mies. Jak posłowie będą myśleć takimi kategoriami i...tak poprawiać ps. demokrację TO! rolnicy pójdą z torbami - na "żebry" i ze zdobytych datków będą płacili haracz na niegospodarnych "Vipowców". ?W/g ps. iteligentniaków; "przyziemniacy" płacą zbyt małe podatki. Dlatego parlamentarzyści nie znają sposobu by wprowadzić gospodarne zarządzanie!
Byśmy byli równi względem prawa - jak mówi konstytucja. Polska to dziwny kraj!

Wbogdano, 2013-11-25 05:50:10

7 tys. minus 3000zł na księgowego = 4000zł. Rentowność 10% z 4000zł = 400zł. 400zł - jedno tankowanie do ciągnika. Na szczaw - słoik przetworzonego szczawiu 3zł, rentowność? 0,30gr. zacznijmy rozmawiać o mirabelkach... bo staje się to niepoważne.

ulabel, 2013-11-22 10:03:14

Tak więc będzie Pan Sawicki musiał w głosowaniu stanąć po słusznej stronie.Czyli po stronie koryta ? OBŁUDNIK

XXL, 2013-11-22 08:49:24

r , sorki że pisałem skrótem i mnie do konca nie zrozumiałeś, zauważ że ta produkcja na tak małą skalę tez musi odbywac sie wg rygorów saniyarnych ustalonych przez urzednika, zeby to spełnic trzeba tyle zainwestowac, nie zrobisz kiełbasy i nie zaparzysz jej w parniku i nie uwedzisz w podwórkowej wedzarce na drewnie , musisz mieć komorę wedzarniczą , tam wrzucisz znowu dopuszczone przez urzednika oczywiscie z atestem jakies zrebki i inne dziadostwo i bedziesz wedził. Czym Twój produkt bedzie się róznił od tego z molocha? kto o zdrowych zmysłach tyle zainwestuje zeby zrobic kilkadziesiąt kilo kiełbasy, Oczywiscie kto chce uruchomic prod przemysłową nie ma wyboru, to samo dotyczy soków ,serów .Nie czarujmy sę odpowiednie lobby oto dba. Jak umrze ostatni co jeszcze wie jak zrobic kiełbasę tylko z mięsa znajdą sie pieniądze na programy unijne za które bedią kursy i bedzie sie odtwarzać dawne smaki.I dlatego mówie że to jest chore .
Zobacz ile stoi na wsiach pustych chlewni bo upadła z powodu nieopłacalnosci produkcja wieprzowiny , dzisiaj tworzy sie pwrogramy na na odbudowe pogłowi swiń, i znowu biznes plany projekty itp ,i przepirza sie pieniądze podatnika, ale o tym cicho sza . JAK DO kRUS trzeba dołozyc to robi sie jarwaćh , ze to pieniądze podatnika itp, idlatego Rzygać sie chce patrząc na tych nieuków.

markopolo, 2013-11-22 08:41:50

markopolo tu chodzi o to zeby z takich ułatwien korzystaly male rodzinne gospodarstwa w połowie zapewne utrzymujace sie z pracy najemnej rolnika,bo jak kogos stac na maszyne za 300tys to niech wyskakuje z forsy,jest komu przeżreć wlasnie tworza sie nowetwory na budżetowym ciele czyli ministerstwa i bedzie trzeba sporo nowych ludzi od spraw niepotrzebnych.Koszty inwestycji mozesz sobie wpisac do ksiegi przychodow,ale to juz inna skomplikowna bajka do takich bajek rzady zatrudniaja coraz to nowych urzednikow, wychodza pewnie z założenia ze narod utrzyma i wytrzyma jeszcze setki darmozjadów,a pozniej przez dziesiątki lat bedzie im lacil ten narod emerytury od zarobkow z malo efektywnej pracy

r, 2013-11-22 04:19:10

Prosze bardzo Panowie posłowie ,przejedzcie sie do Radomia ,w tamtejszym ODR sa linie do tzw przetwórstwa w ramach gospodarstwa ,aby przygotowac przetworzony produkt do tzw sprzedazy bezposredniej i tak tylko same urzadzenia bez pomieszczen do przetwórstwa miesa to wydatek ponad 200 tys zł, do soków ok 300tys, znajdzcie ekonomiste który zrobi biznes plan z 7000zł przychodu po ilu latach taka linia sie zwróci, czytajac to mowie jedno rzygac sie chce na te wasze robote, potraficie zadbac o swoje diety i inne przywileje

bez powazania

markopolo, 2013-11-21 22:52:19

Widzicie jak Ci nasi ,,wybrańcy narodu" się troszczą aby obywatelom (i rolnikom) w (...)...ch się nie poprzewracało z dobrobytu!

A. Krzak, 2013-11-21 19:31:24

dokładnie też bym chętnie poznał tę zjawisko (sprzedaż bezpośrednia od rolnika) ale w krajach skandynawskich.
To dość bogate kraje.

nika, 2013-11-21 14:45:34

farmer.pl możecie popełnić art jak wygląda sprzedaż bezposrednia np w niemczech? jakie ograniczenia, zagrożenia, plusy minusy, jak to ma się do rozliczeń z ichniejszym US.

arszczecin, 2013-11-21 13:10:58BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

UeorMdsan

have scored Bo Horvat Jersey. Fran Keep extra a few provides help plus Alex Stalock manufactured 28 helps you to save. Thomas Johansen, Boone...

jarki

Dzięki dzięki ciągle się zastanawiam czy siać qq  Napiszcie jeszcze o tym FAO  Czy wczesne czyli niskie FAO koniecznie znaczy...