PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Podatek dochodowy to luksus ?????????????
Każde państwo w prowadzając jaki kolwiek podatek , to liczy na zysk ,począwszy od czasów Starożytnych.
Wmawianie rolnikom o dobrodziejstwie podatku dochodowym to tylko baju,baju !!!!!

dell kujawiak, 2013-12-01 13:18:14

jarki, u nas jest podobnie.
sasiad miał problemy, poszedł do sołtysa, ten mu wykosił kilkanascie ha, termin zapłaty za koszenie bliżej nieustalony. po kilku miesiącach sołtys pożyczył 2 bańki na mleko od tego sąsiada ( zliwkidował krowy) . mineło 9 lat sąsiad idzie do sołtysa po bańki, sołtys rzecze, ty a co z kasą za koszenie?
sąsiad: a to było już tak dawno ze nie pamiętam ( banki odzyskał )
całkiem niedawno ten sam sąsiad kupił regenerowany pulsator w sklepie rolniczym, po kilku dniach zwraca go mówi że nie działa. sprzedawca zwraca mu uwagę że ten pulsator nie ma oznaczeń regenerowania. :)

arszczecin, 2013-11-30 15:00:57

wiele lat temu pomagałem sąsiadowi bo nie miał czym uprawić traktor mu się zepsuł, opryskałem, zasiałem, pożyczyłem oprysk, sznurek na wieczne oddanie ;)
jak sprzedawał to o mnie zapomniał
teraz jest to najbiedniejsza rodzina we wsi żyjąca z renty i zasiłków
złodziejstwo i pijaństwo ot taka patologia

jarki, 2013-11-30 14:36:20

@Jarki
Może sąsiad liczy, że dzierżawca w niedalekiej przyszłości będzie sprzedawał grunt i to właśnie jemu sprzeda:))))

Johny_Bravo, 2013-11-30 14:19:43

sąsiad za dzierżawę płaci 1200+ podatek+ spółka wodna
a właściciel jeszcze bierze dopłaty
to się nazywa interes-głupota

jarki, 2013-11-30 14:00:46

@rolniczka moja żona ma uprawnienia doradcy rolnośrodowiskowego, bo jak obliczyłem że mam dać 3 tys. za postawienie pieczątki na wniosku i planie to wolałem wysłać ją na szkolenie (koszt 2tys.) jest po studiach rolniczych tak jak ja. Więc obsługę wniosków ma gratis i jeszcze zarabia wypełniając innym wnioski i sporządzając biznesplany do banków. Oprócz tego prowadzi przydomowy chów drobiu (sprzedaż jaj i brojlerów) i zajmuje się domem i dzieciakami. Więc każdemu życzę tak zaradnej żony dzięki niej mam sprawy urzędowe i agencję z głowy i mogę się spokojnie zajmować gospodarstwem.

@ukasz niestety nie trafiłeś nie jestem frajerem który będzie pracował na innych więc więcej niż podatek i połowę dopłat nikt ode mnie nie wyciągnie, wole już kupić ziemię na własność, niż dzierżawić. Dlatego dzierżaw mam tylko kilka hektarów. Dziwię się ludziom którzy dają się tak kroić cwaniaczkom, jak ktoś chce to mu chętnie wydzierżawię swoje grunty na tych zasadach biorę dopłaty plus 1000zł/ha i opłacony podatek. Da mi to około 450tys rocznie i jeszcze sobie do pracy gdzieś pójdę, żyć nie umierać zapraszam frajerów składać oferty.

west, 2013-11-30 13:24:03

z niego to taki myśliciel że innym oblicza ze im sie nie opłaca a sam ma dzierżawy z czynszem wyższym niż zysk ale sobie obliczyć tego nie umie tylko chodzi po forach i sie chwali że ma hektary

ukasz, 2013-11-30 12:25:21

@west Ale z ciebie myśliciel !!! Może twoja pierdzi w stołek to zmień jej dietę. Ciekawe kto dba o twoje dzieci pewnie ulica to wyrosną na takich ignorantów jak ty. Człowieku szanuj ludzi ich pracę nie patrz tylko na czubek własnego nosa. Powiadasz powstaną miejsca pracy, niedawno pisałeś o nadmiernej biurokracji. Największym problemem polskiej wsi są tacy jak ty wszystko chcieliby dla siebie bo przecież mam 200 hektarów. Mam księgowego który wszystko rozpisze i nie wykażemy dochodu niech płacą za cas inni.

rolniczka, 2013-11-30 09:40:46

@Jan
Tylko się cieszyć z tych powstających miejsc pracy, rolnicy też posiadają dzieci które muszą gdzieś pracować nie wszyscy będą żyć z pracy na kilku hektarach. Kształcić się na księgowych, radców prawnych i otwierać na wsiach biura podatkowe, można skorzystać ze środków na tworzenie pozarolniczych miejsc pracy. Żony rolników co zazwyczaj pierdzą w stołek, wysyłać na kursy i szkolenia, będzie dodatkowy dochód dla gospodarstwa. Po co dajecie zarabiać miastowym?
@realista tak samo żona sołtysa czy też córka może za niewielką odpłatnością dalej pomagać tym 80% rolników. Proszę Cię nie róbmy na tym forum z rolników jakiś debili. Tak próbowali wmówić przed naszą akcesją do unii że rolnicy sobie nie poradzą, nie wykorzystają środków a nawet o dopłaty nie wystąpią i co? Okazało się że potrafią że środków brakło.
Za 15-20 lat będą następne starsze pokolenia które jeśli teraz nie zaczną myśleć, nadal nie będą przygotowane i co znów napiszesz że trzeba jeszcze 15-20 lat?

west, 2013-11-29 22:43:59

Jakie 1.5mln gospodarstw? Nawet połowa tej liczby nie produkuje na rynek . Tyle to nawet nie ma wniosków o dopłaty <ja składam oprócz siebie za 4 osoby- bo się nawet nie chcą interesować co posiane , ważne żeby przelew był z agencji>

strzechu, 2013-11-29 22:25:41

Rolnik zatrudni księgową i sekretarkę. Pomyślcie tylko ile powstanie nowych miejsc pracy (1.5 miliona gospodarstw x 2 osoby). Będzie jako przedsiębiorca musiał sobie kupić samochód i zatrudnić kierowcę. Dodatkowo 1.5 miliona miejsc pracy. Jestem za podatkiem dla wszystkich rolników.

Jan, 2013-11-29 22:10:36

Vader i west - och jak miło, że można wszystkiego dowiedziec sie wczesniej w urzedzie i że wiele małych firm sobie świetnie daje rade. Zauważcie tylko że ktoś kto decyduje sie otworzyc działalnośc gospodarcza wie że wkracza na nowe tory i podejmuje sie prowadzenia rozliczen z u. skarbowym. Przecietny rolnik z u. skarbowym nie mial nigdy do czynienia i nie nie ma pojecia o prawie skarbowym, podatkach, rozliczeniach itp. Placi swoj podatek rolny u sołtysa i do skarbowego nie zagląda bo nawet mu do glowy nie przyjdzie ze skarbowy moze cos od niego chcieć. Jest wiele firm które skarbówka wykonczyla i wykończy jeszcze równie wielu rolników. Można rozmawiac o opodatkowaniu rolnictwa - ale nie wczesniej niz za 15-20 lat. Dopiero gdy starsze pokolenie odejdzie na emerytury. Ludzie maja problem z wypelnieniem prostego formularza - podatki, ksiegowosc to dla nich totalna abstrakcja. U mnie na wsi nawet z prostym druczkiem o doplaty bezposrednie 80% ludzi przychodzi do soltysa bo sami nie potrafia wypelnic.

realista, 2013-11-29 21:51:23

Owszem podatek dochodowy jest dobry,ale dla tych ktorzy nie umieja rzadzic bo kazde dodatkowe pieniadze przewalą na byle co,a za chwile beda scigac gąsiennice za to ze zrzucaja skóre i stają sie motylami,no przybytek czy nie?Wrecz luksusy i 22% VATem w motyle,a niech maja!Skoro mozna wmusic rodzicom,ze "odpisywanie sobie dzieci" od podatku to zlodziejstwo ze strony rodzicow,to dlaczego by nie przyczepic sie do motyli?Zwłaszcza tvch hodowlanych

RYBKA, 2013-11-29 04:59:45

@rol-nick
Pewnie, że się zdarzają doradcy co błędnie powiedzą. Tylko ile jest przypadków, że z winy doradcy jest podatnik ma problemy a ile, że z własnej niewiedzy? Do lekarza także nie chodzisz bo może się pomylić? Żyjemy w wolnym kraju i sam zdecydujesz co dla Ciebie jest lepsze. Jeżeli myślisz, że jesteś bystrzejszy i wiesz więcej od specjalistów to twój wybór. Tylko później nie płacz przed kamerami, że urzędnicy się na Ciebie uwzięli i gnębią bo nie wiedziałeś, że trzeba jakiś podatek zapłacić.

Vader, 2013-11-28 14:58:05

Perfidia. Prof. najpierw proponuje proste prawo podatkowe, a w następnym zdaniu jego systematyczne ulepszanie (czytaj komplikowanie - mętna woda). To wszystko śmierdzi na odległość. strzyżenie owiec.

lola, 2013-11-28 11:25:09BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

sapek

... ja raczej strategię bartsa zastosuję... u mnie dopiero wschody, ale tu każdy siał jęczmień tak 10-12 kwietnia... ciężkie ziemie to się wolno...

Daymon

U mnie po 10 dniach wygląda tak,przydał by się tylko teraz deszcz.