PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

kiedy to skorumpowane pastwo wzorem zchodnich,zacznie wypłacac rolnikom,posiadajacym plantacje leśne,za jednostki pochłaniania co2,przeciez to jest skandal,bowiem my w swoiej składce do uni zrzucamy się dla nich.Widać że min kalemba i tusk ma to gdzieś.

max, 2014-03-12 11:41:17

@plankton napisałem o polskim rolnictwie jako całości, ale jak można do Ciebie oczekiwać czytania ze zrozumieniem skoro masz inteligencje na poziomie planktonu.
Spokojna twoja rozczochrana moje gospodarstwo znacznie przewyższa średnią europejską , szkoda jedynie rolników którzy naprawdę starają się zmodernizować swoje gospodarstwa i ciągle ktoś im rzuca kłody pod nogi.
Ja się bez wsparcia specjalnego jakoś obejdę, ale moim zdaniem gospodarstwom w przedziale 20-100 ha należy się specjalne traktowanie.

west, 2013-11-29 15:27:31

ha ha West ten co wczoraj chcial planktonowi zabrac ziemie bo poco małorolnemu gospodarstwo socjalne. Dzisiaj wali w pory ze strachu bo staje sie niekonkurencyjny dla tegoż zachodu, czyli west za chwile jego wykupi czy to nie jest hipokryzja?

plankton, 2013-11-29 12:07:12

baca 56-podoba mi się twoje określenie wielkoobszarowe ekologiczne hodowle derkacza,ja przynajmniej w bieszczadach jestem otoczony takimi gospodarstwami ,ja przynajmniej nie wiem co ty gospodarstwa mają z ekologią przede wszystkim sposób jaki jest to niby ustawowe wykaszanie sprowadza się do jesiennych dla picu rozdrabniaczowych harcach po polach,wynikiem tego jest właściwie zanik różnorodności wszelkiej fauny roślinnej zwłaszcza roślin motylkowych ale szkoda dalej drążyć temat
west- słusznie zauważa obciążenia,wymogi dla mnie jako jedno z małych gospodarstw co mają produkcję jak na razie w tym roku to zaowocowało kilkoma kontrolami jak z ARiMR oraz weterynarii,tak dla ciekawości do ARiMR trzeba składać wyjaśnienia dlaczego krowa się w danym roku nie ocieliła,kontrola weterynarii to znowu straszenie jakie mają możliwości nałożyć kary,i mamy w naszym gospodarstwie jeszcze produkcje serów kozich która jest cały czas w takiej niepewności bo starczy tak jak u jednego znajomego anonim że z jego serów dostał rozwolnienia i od razu ponowne kontrole oraz kara bo tam coś komuś się nie podobało
a co do płatności rolnośrodowiskowych,to już w tym roku zostały znacznie zredukowane względem zeszłego roku
jeżeli rządzący nie zrozumią że przede wszystkim trzeba wspomagać produkcję w rolnictwie a nie ładować pieniądze do socjalu bo np.duża tego część i tak idzie na renty struktualne a w rzeczywistości dużo tych rolników co ma renty dalej pracuje na swoim a dzieci sobie dorabiają na zachodzie,tak że to jest dalszy temat
dla mie gdyby nie było dopłat to by było normalnie jak u nas tak i w innych krajach UE ,a tak ludzie będą na wszelkie sposoby kombinować

d.m, 2013-11-29 09:13:48

Niestety masz 100% racje, polityczna kalkulacja wzięła górę nad rozumem.
Te marne środki które otrzymała Polska do 2020 roku zostaną przejedzone, a dystans do krajów Europy zachodniej zwiększony.
Najlepsze gospodarstwa które powinny być oczkiem w głowie rządzących najwięcej na tym ucierpią (obciążenia, wymogi przy jednoczesnej redukcji dopłat i wyeliminowaniu z programów PROW)

west, 2013-11-28 23:48:00

@west Wiadomo od dawna, ze srodków jest mniej. Ale tym bardziej istotne jest pytanie: jak dzielić? Konkretnie wybór jest taki: stawiać na rozwój rolnictwa czy na socjal?
Postawiono na socjal, bo zbliżają się wybory i czterolistna ośmiornica boi się, że nie przekroczy progu wyborczego. No i oczywiście nie można zrobić krzywdy "swoim".

baca56, 2013-11-28 23:23:19

Jest projekt PROW na stronie ministerstwa i można było wysłać swoje uwagi do niego ja tak zrobiłem.
Są tam właśnie zapisy o dygresji dopłat z działań rolnośrodowiskowych, ekologicznych i ONW.
Niestety wyłania się z tego obraz nędzy i rozpaczy, ze względu na małe środki wszystko jest tak okrojone aby jak najmniejsza ilość rolników z nich skorzystała.

west, 2013-11-28 22:45:06

Dotychczasowe konsultacje to pic na wodę i fotomontaż. Bo co tu konsultować, jeśli nie było żadnych konkretów?
Oczywiście wszyscy chcemy być piękni, młodzi, zdrowi i bogaci - a taka właśnie była treść projektów PROW bez konkretów.
O planowanym kształcie przyszłego PROW dowiadujemy się z plotek, aluzji, przecieków.
Moje zaniepokojenie budzi plotka o degresji w płatnościach ekologicznych.
Małe socjalne gospodarstwa nie ucierpią - ale one przecież najczęściej niczego nie produkują na rynek. Natomiast producenci żywności eko - z reguły większe gospodarstwa - dostaną w tyłek.
Żeby ograniczyć patologię wielkoobszarowych ekologicznych hodowli derkacza wystarczy powiązać wszystkie płatności do UZ z utrzymywaniem zwierząt trawożernych.

baca56, 2013-11-28 22:19:15BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rusinowo rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

lokizom

Nie wytrzymalem 7 dni, minely 3 dni. Niby wszystkie ruszaja, te mniejsze szybciej puscily odrosty. Martwi mnie ten 3 od lewej u góry, ta...

Pałuczanin81

Ja z Concordią-chcą żeby ruszyła wegetacja na fest.