PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

@s miał racje a ty@vader jesteś gupi , bo spadek popytu wymusił sprzedaż do brazylii
http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/nawozy/nawozy-potanieja,47992.html

., 2013-12-05 20:58:31

@s
Ale Police to nie państwowa firma już. SP ma tam 33% udziałów a reszta to fundusze, akcje na GPW i parę innych firm. Myślisz, że one pozwolą na defraudację pieniędzy przez prezesa i jego kolegów? Jeżeli tak to faktycznie mnie nie oświecisz.

Vader, 2013-12-04 22:12:54

A potwierdzenia, że TAK NIE JEST ,a nie że tak jest szukałem u autora artykułu, a nie u ciebie dyletancie.

s, 2013-12-04 20:23:20

Tępego nie oświecisz. Po to jest spółka córka w kraju, by z niej dobrze żyli kolesie i członkowie rodziny. Po to wreszcie, aby taki baran jak ty, patrząc na wyniki producenta zachwycał się "niską stopą wzrostu", kiedy prawdziwe zyski idą przez spółkę córkę.
Kończę tą dyskusję, bo to dla ciebie i tak "czarna magia'.

s, 2013-12-04 20:19:24

@s
Ja się kompromituje? Piszesz że wiesz lepiej ale potwierdzić nie możesz. Ot wymyśliłeś sobie i tak ma być.

Police nie bawią się w sprzedaż detaliczną. Chcesz kupić nawozy od nich to musisz zobowiązać się, że co roku bierzesz jakieś tam minimalne ilości. Zauważ, że większość dużych firm, nie bawi się w sprzedaż detaliczną tylko nawiązują współpracę z firmami a nie małymi klientami. Jedź do fabryki VW, New Hollanda czy pralek i kup sobie AGD, samochód czy ciągnik. A spółki córki są popularne ale gdy firma chce płacić podatki zagranicą, wtedy w kraju gdzie są niższe podatki zakłada taką spółkę i wszystkie pieniądze transferuję tam. Powiedz mi, jaki jest sens zakładania takiej spółki córki w tym samym kraju? Przed podatkami i tak nie uciekną bo to tylko przelewanie pieniędzy z konta na konto. Biznesmenem byłeś więc mnie oświecisz.

Vader, 2013-12-04 20:05:12

@Vader- lepiej byś milczał, bo kompromitujesz się na każdym kroku jako rzekomy biznesmen i jako rzekomy rolnik.
Kup bezpośrednio w Policach np. 50 t (dwa samochody ) nawozu. Poza tym człowieku napisałem ci- cytuję "To tylko przykład"- nie rozumiesz słowa "przykład".
Objaśniłem ci w sposób zrozumiały dla każdego biznesmena metodę przerzucania zysków na spółkę-córkę, która poza re fakturowaniem nie robi nic i ma ogromne dochody ,a ty odwracasz kota ogonem.bo, tak jak przewidziałem "to dla ciebie za trudne". Biznesmen z ciebie, jak z konia kosmonauta.
Nie porównuj mnie do Polic, bo ja nie jestem monopolistą w produkcji pszenicy.
Monopolista często tak czyni, że na swoim rynku zawyża cenę produktu- bo jest monopolistą- a jesli spotyka się z zahamowaniem popytu inie chce obniżyć ceny- sprzedaje nadwyżki taniej z minimalnym zyskiem na innym rynku.
Nie będę cię edukował, bo to strata czasu.
Myślę, że Police nie potrzebują takiego tępego obrońcy.
@ukasz- chłopcze- wiedzy nie należy się wstydzić, a raczej jej braku.

s, 2013-12-04 19:06:47

@okapi
Eksportować będziemy nawozy wieloskładnikowe czyli głównie fosfor i potas a tego w USA nie ma. Jedynie Kanada posiada jakieś złoża ale i tak ich większość jest u naszych wschodnich sąsiadów.

Vader, 2013-12-04 18:46:36

@vader chcesz powiedziec ze beda sprzedawac im tak samo drogo jak nam...chlopie czytasz nieraz co piszesz

rolnik, 2013-12-04 18:42:50

To tylko tak zwany HŁYT MTETINGOWY . Znaczący koszt produkcji nawozów to gaz i jego cena . W Polsce gaz po wyżej 500 dolarów za m3 a w stanach 100 dolarów i do tego mają bliżej do Brazylii . No chyba że jest to wymiana handlowa że sprzedajemy im nawóz 5 razy droższy a w zamian kupujemy np. kawę , wołowinę też pięć razy droższą . Jak w dowcipie o Bacy który sprzedał psa za 10 tyś . ale jak się okazało zapłacono mu dwoma kotami o wartości 5 tyś . każdy .

okapi, 2013-12-04 18:34:30

@s

Masz jakieś dowody, że Police takie spółki córki posiada? Czy tak wymyślasz?
Pamiętaj, że Police są notowane na GPW i zależy im na tym by jak najlepiej wypaść bo nikt nie zainwestuję w spółkę która nie przynosi dochodów.

A do Brazylii taniej niż do nas nie sprzedadzą bo nie miałoby to sensu. Sprzedałbyś taniej pszenicę do Niemiec niż w Polsce?

Vader, 2013-12-04 17:58:36

@s wie co mówi bo pewnie sam tak robi wstydz sie

ukasz, 2013-12-04 13:34:29

@Vader- znowu nie czytasz ze zrozumieniem.
Zyskiem netto bardzo łatwo manipulować . Wystarczy sprzedawać przez pośredników - spółki córki-, które otrzymują towar tanio, a bez pośrednictwa których od monopolisty nie kupisz. W spółce udziały oprócz producenta ma np. żona, syn i pociotek prezesa. Ponadto są tam zatrudnieni na stołkach z wysokimi poborami, a spółka zajmuje się de facto tylko prze fakturowaniem z producenta na odbiorcę. To tylko przykład- istnieje wiele innych mechanizmów odwirowywania pieniążków, ale to dla ciebie za trudne.
Wracając do tematu, tłumacząc ci najprościej abyś zrozumiał -chodzi mi o to, czy twoja sławetna "stopa zwrotu" na sprzedaży do Brazylii jest równa (wyższa, niższa) osiąganej w kraju i z czego to wynika.
P:ONIAŁ????

s, 2013-12-04 12:54:01

@s
Faktycznie, jak mieli czelność w ogóle coś zarobić. Z prawie 2 mld złotych przychodu zarobili 63 mln złotych czyli stopa zwrotu to ok. 3%.(czyli mniej niż by zarobili lokując pieniądze w banku) Faktycznie się dorobili. Może ty pochwal się jaką masz stopę zwrotu? Założę się że z samych dopłat taką uzyskujesz. Nie ładnie tak innym zaglądać do kieszenie.

Vader, 2013-12-04 01:53:26

To niech wyjaśni uczciwie cenę, termin i sposób płatności, udział w promocji, warunki dodatkowe, opakowanie, loko gdzie, czyj fracht itp.
Ocenimy

s, 2013-12-03 18:15:32

poczekaj zaraz Ci @chemiczny wyjaśni jaką dobroczynność dla nas robią zakłady nawozowe

jarki, 2013-12-03 17:55:06BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

ikcomas

Eeee tam dobrobyt jest, u mnie podkłady z pieczarek wożą na... drogę. Okoliczna chlewnia robi sobie dojazd do biogazowni i jako podsypkę pod...

ikcomas

W okolicy setki hektarów czeka na żniwa, stoi w wodzie a Ty o ścierni...