PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Prawdziwa diagnoza rynkowa ;]

czips, 2013-12-07 10:27:56

Widać jak rozbieżne są szacunki odnośnie plonów i jak nie spójne . Pierwszy lepszy z brzegu COREL liczy że w Polsce będzie więc zbóż niż rok wcześniej choć nikt w samej Polsce tego nie potwierdza . Optymiści co najwyżej mówią że będzie na tym samym poziomie co rok wcześniej tylko jak liczą to zakładają że podstawowych będzie o 200 tyś mniej a kukurydzy zakładali że będzie 4,5 mln ton a obecnie optymizm spadł do 3 mln ton . Tak właśnie tak polega szacowanie zbiorów czyli oszacować ponad miarę a potem kurczowo się tego trzymać .
Podobnie było ze sztucznym podniesieniem wydajności w UE i podano że w każdym kraju bez wyjątku wydajność ma wzrosnąć 5,6 % i znów odnosząc się do Polski to nie miało miejsca ale szacunki w świat poszły i tego nikt nie koryguje .
Optymistyczne jest właśnie to że następuje przełom po między rynkami i MATIF przestał małpować COBOT gdzie manipulowanie danymi jest jeszcze większe . Ignorują tam podstawowe dane a trzymają się kurczowo swoich wymyśleń . Przykładem są choćby dane odnośnie Argentyny gdzie nadal w Prognozach Japiszonów zbiory mają przekroczyć 10 mln ton a już w samej Argentynie nikt w takie bajki nie wierzy i szacują tam jak będzie 8,5 mln to max no ale Manipulacja trwa . Co prawda inwestorzy domyślają się że jest przekręt i wyniki sprzedaży spadły o połowę niż zakładano .
Azja też dokłada swoje 5 groszy i Chiny zgłaszają zamówienia na historycznie wielkie partie . Można na całym świecie przelewać że w Kanadzie 1 mln plus Ameryce Południowej 1 mln minus ale jak słyszymy że chiny chcą kupić 10 mln ton to robi wrażenie a to chyba nie koniec bo jak to bywa zawsze coś wyniknie i mamy suszę u kitajców .
Nasz Donek jest mistrzem wciskania kitu ale ludzie piszący raporty także mogą się pochwalić owijaniem w bawełnę . Stwierdzenie że Ukraina zasiała 100 % tego co miała zasiać gdy zakładała obsiać 17 mln hektarów a obsiała 14 mln hektarów .Fakt że więcej już ozimin nie zasieje ale taki dobór sytuacji do faktów jest manipulacja .
Putin też zawsze startował z prognozą powyżej 100 mln ton a na przyszły sezon zarezerwowano tylko 90 mln czyli będzie mniej lub po prostu realizm dociera że nie warto przeszacowywać bo z tego nikt nie doda im rubli .
Będzie zabawa .Oj będzie się działo i zboża znowu będzie mało .... (na melodię Piersi )

diagnoza rynkow, 2013-12-07 09:54:29BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Grójec rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Nowy Prażmów rynek komercyjny - obiekty do wynajęcia
    • Janki rynek komercyjny - obiekty do wynajęcia
    • Piaseczno rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Też widziałem w pszenicy głuchego ale to zwykle wiosenne wschody  Przyczynom są grudki ziemi zwykle źle uprawione gliny ...

Marecki

Jak miałem kiedyś z nim problem, to wystarczyło na pole dać ziemiory, albo buraki i było czysto. Kto wie, może to przez ciągłe uprawki, bo w...