PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • ATEM 2015-01-10 14:47:01
  -- wszyscy maja rację i nikt , dawniej majątki produkowaly też żywność bez nawozów i pestycydów , tylko prowadzono rabunkową gospodarkę , opracowałem bilogiczne opryski i nauka na świecie rozwija ,,w polsce nawet nie wiedzieli bo do poznania na sympozjum nie przyjechali ,,, świat wraca do starych gatunków , nowoczesne skoncone i sprowadzili nieudane technologie ,,przyjdzie likwidować ,,,,,,,,,,,, któ zapłaci,,,,,,,, znowu rolnicy , , ,
 • RYBKA 2013-12-19 06:15:44
  Brawo panie profesorze,ale taka uprawa wymaga wielkiego wyczucia i sporego doświadczenia i chyba na poczatekna małych polach
 • Vader 2013-12-18 01:02:03
  @jurekjerzy
  "Właśnie gdzie w tym wszystkim ekonomia? Co to za chory system w którym rolnikowi bez dopłat nie opłaca się uprawiać ziemi? Czy to jest normalne? Komu to służy?"

  Nienormalne to jest to to, że przy obecnej koniunkturze w rolnictwie, dopłaty są twoim jedynym dochodem. Może branżę zmień?

  @A. Krzak

  Jakie niszczenie polskiego rolnictwa? Niższymi dopłatami chcą je zniszczyć? Niedługo będzie 10 rok jak jesteśmy w UE i mimo jeszcze niższych dopłat na początku, eksport żywności coraz bardziej rósł. Czy na tym ma polegać właśnie niszczenie naszego rolnictwa? Czy w ciągu ostatnich lat, kraje UE jakoś się na nas uwzięły i blokowały naszą żywność na tamtejszych rynkach? Na 28 krajów w UE jesteśmy bodajże 5 beneficjentami kasy z WPR a pierwszymi licząc wszystkie pieniądze z UE. I według was jest jeszcze źle? UE dała pieniądze a jak je zainwestowaliśmy to już była nasza sprawa. Jak po 2020 polska wieś upadnie z braku pieniędzy to będzie wina nasza a nie urzędników z UE ani nawet Tuska. Mieliśmy okazję i zobaczymy jak z niej skorzystaliśmy.
 • A. Krzak 2013-12-15 20:54:49
  Wchodząc do Unii, wielu polityków i ekonomistów zachodnio-europejskich miało nadzieję, że będziemy dobrym rynkiem zbytu dla ich produktów. W wielu przypadkach ich oczekiwania się spełniły dzięki takim a nie innym działaniom polskich ,,polityków" . Sprzedali co się dało, czyli najlepsze kąski np banki, najlepsze zakłady, a rolnictwo- rozpieprzyli PGR-y mając nadzieję, że nie będziemy zagrożeniem w produkcji żywności. Nie wzieli pod uwagę dwóch zasadniczych czynników: 1. W Polsce była tradycja prywatnego rolnictwa. 2. Zagrożenia wywołały reakcję obronną. W wielu przypadkach branża rolnicza ma poważne nadwyżki eksportowe. Jest to zagrożenie dla innych krajów i próbują nas ograniczyć stosując gorsze warunki dopłat. Nasi politycy w tej sytuacji niestety nie pomagają! Wiadomo czego możemy się po nich spodziewać. Interes własny jest najważniejszy! Taki jest dzisiaj patriotyzm naszych ,, polityków"
 • jurekjerzy 2013-12-13 12:30:48
  Rolnik napisał:
  " niech dadzą 1500 euro dopłat do hektara to (...) mogę być zielony jak tylko chcą "
  Za 1500 Euro? Tyle to kosztuje?
  A może dlatego "gospodarstwa walczą o przetrwanie", że rolnicy w ogóle się nie cenią?
  i dali się uwieść eurokratom?
 • jurekjerzy 2013-12-12 23:31:02
  Właśnie gdzie w tym wszystkim ekonomia? Co to za chory system w którym rolnikowi bez dopłat nie opłaca się uprawiać ziemi? Czy to jest normalne? Komu to służy?
  A Ty rolniku kim jesteś w tym systemie opartym na dopłatach
  Czy Twojemu Ojcu jakaś agencja musiała dopłacać do gospodarstwa?
  Czy jeszcze jesteś gospodarzem u siebie, czy tylko beneficjentem chorej polityki?.
 • rolnik 2013-12-12 16:06:16
  A gdzie w tym wszystkim ekonomia, niech dadzą 1500 euro dopłat do hektara to mogę się bawić w rolnictwo i mogę być zielony jak tylko chcą ale teraz gospodarstwa walczą o przetrwanie a oni każą robić jakieś głupoty.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.82.9
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!