PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

CO MAM ROBIĆ W ŁEB SOBIE STRZELIĆ cały rok 2013 MAM SAME KATASTROFY TERAZ TAK SAMO CO ROBIĆ ? DOPŁAT NIE MAM OBIECANO DOPIERO W LUTYM JA MUSZE MIEĆ JAK NAJSZYBCIEJ KAŻDEMU KTO DOPŁATY NIE WYPŁACA ŻYCZĘ OBY PRZESZEDŁ TO CO JA PRZECHODZĘ RODZINA GINIE CO ROBIĆ? GŁUPOTAMI SIĘ ZAJMUJĄ TYM CO NIC Z ROLNICTWEM NIE MAJĄ WSPÓLNEGO WYPŁACAJĄ PIJAKOM .ŻYCIA W AGENCJACH PŁATNICZYCH NIE ZNAJĄ PRZEPISY PRZEPISAMI A ŻYCIE ŻYCIEM ONI NIE JEDNEGO WYKOŃCZĄ TO SIĘ NADAJE ? TAK PLANUJE BUDŻET OBY NIE CZEKAĆ NA DOPŁATY ALE MAM TRAGEDIE JAKO SIŁA WYŻSZA ZE SKUTKAMI NIE ODWRACALNYMI ROBERT .GR . BORZĘCIN POWIAT BRZESKO MAŁOPOLSKA

rolno .ROBERT GR., 2013-12-31 05:53:07

rolno, jeśli masz nóż na gardło skok robi pożyczkę pod dopłaty. nazywa się to pożyczka unijna, robi to bodajże skok kujawiak. tanie to nie jest ale...

ar, 2013-12-13 12:43:00

Tak koniec z naliczaniem i wypłacaniem do nowego roku w ARiMR System przestanie działać może od jutra To podatki i inne zobowiązania rolnicy też przestaną płacić bo jak URZĘDY TAK Z ROLNIKAMI ROBIĄ NO TO ROLNIK UWAŻA ŻE TAK ON TEŻ POWINIEN ROBIĆ .

rolno, 2013-12-13 11:32:01

Tak dopłaty są urwane o jakieś 10 %. Każda pozycja na decyzji ma potrącenia na podstawie jakiejś dyrektywy UE...

Jondrek, 2013-12-13 09:56:33

Jak rozmawiałem wczoraj ze swoim oddziałem agencji to mi powiedziano, że moje dopłaty są już naliczone i niedługo powinna nastąpić wypłata. Zdziwiłem się bo moje płatności są dość wysokie i zawsze dostawałem je w marcu. Niestety, po godzinie miałem telefon, że popełniono mały błąd w naliczaniu i trzeba to zrobić jeszcze raz, a płatność przesunie się na styczeń. Jeśli tak będzie to i tak będę zadowolony. Niestety, kwota którą mi podano sugeruje że dopłata będzie mniejsza niż w roku ubiegłym - efekt modulacji i dyscypliny finansowej.

gość, 2013-12-12 17:23:28

A dzwoniliscie moze gdzies Aby sie dowiedziec cos na temat naszych doplat bezp. na jakim etapie to wszystko jest ? I to prawda ze placa tylko do 13 a poźniej?

kasiaaa, 2013-12-12 15:41:56

Dzieje się coś nie dobrego MIŁA BYĆ WYPŁATA ZA MLEKO DOPIERO MOŻE BĘDZIE W NASTĘPNYM TYGODNIU MOŻE MLECZARNIA ZBANKRUTOWAŁA Nasz rejon Borzęcin powiat Brzesko Małopolska to koniec rolnictwa chyba.

rolno, 2013-12-12 15:19:43

@rolno- zejdz na ziemię. Myślisz, że mało jest w Polsce rolników z problemami?
A pan minister ma w głębokim szacunku ich problemy.Jest zajęty wraz z rządem trzymaniem stołka i kombinowaniem, jak obciążyć rolników podatkami, opłatami za śmieci, za wody gruntowe,za oddychanie, za to że jeszcze żyją, bo kasa pusta.
Jak chcesz liczyć- licz na siebie (lub posłuchaj @ar).

s, 2013-12-12 15:05:46

@ arszczecin.
Nic na siłę.Ja nie chcę nikogo uszczęśliwiać wbrew jego woli.Mam koleżankę pracuje w Kielcach za 2 tys zł ,dojeżdza do pracy samochodem codziennie 60 km x 2.Kupuje co 3 lata nowy samochód,bo mówi,że musi mieć do pracy niezawodny,aby się nie psuł ,bo ona się nie zna na naprawach.Płaci kredyt,ubezpieczenie,przeglądy w serwisie,paliwo i ciągle płacze,że nie ma pieniędzy.Z ołówkiem w ręku obliczyłem Jej koszta pracy i to,że traci kupując nawy samochód a sprzedając 3 letni.Jej zarobki pokrywają tylko te wydatki na samochód.To pytam się,gdzie sens tego działania,wstawania o 5 rano,pracy ,nerw.Nie lepiej nie mieć samochodu,nie pracować i leżeć w domu.?To się na mnie obraziła,że Jej zazdroszczę samochodu i pracy!!!!!A ja samochodu nie potrzebuję a pracy tym bardziej.

ekojajo, 2013-12-12 14:38:55

Do@ar,jesteś miły i grzeczny piszesz [rozważ ] Ja to bym rozważył oby porozmawiał ze mną PAN MINISTER STANISŁAW KALEMBA Bardzo bym prosił,,. MOŻE BY MNIE WYSŁUCHAŁ

rolno, 2013-12-12 13:27:08

Tak takie pomysły teraz są dlatego takie dopłaty i inne tylko na papierze Brak sił

rolno, 2013-12-12 13:09:47

@rolno, ale zobacz, ekojajo przedstawia ci pomysł jak doic. ty piszesz ze bzdura.
to co pisze ci eko nie polega na hodowli, a na dojeniu. dojeniu unii. tobie zwierzęta są potrzebne wtedy jako kosiarki i dla papieru. masz je tanio kupić, i sprzedać abyś nie stracił.

to jest dobry pomysł. nie wydajesz pieniędzy na paliwo, naprawę, dostajesz normalne dopłaty, trawowe dopłaty, krowie dopłaty. w zimie palisz gupa choćby w Wenezueli lub w szwecji koło wałcza.
Ale nie wydajesz pieniędzy. z rolnictwem nie wiele ma to wspólnego ale przezyjesz.
przemyśl to. on ci przedstawia pomysł. zarejestruj się na forum.farmer. znajdź ekojajo, napisz mu prywatną wiadomość. przeczytaj co ci napisze i rozważ.

ar, 2013-12-12 13:02:01

dla mnie sprawa jest jasna DUŻYCH LITER nie czytam
oczy mnie bolą i tyle w temacie

jarki, 2013-12-12 12:41:34

Przepraszam wszystkich mam trudną bardzo i to bardzo sytuacje finansowa .Moja żona została oszukana i musimy spłacać za oszustów kredyt bo inaczej komornik zabierze nam wszystko .Nie wiem co robić. A oni pieprzą że po kontroli to długo czekać ,po kontroli też rolnicy są w trudnej sytuacji .Bardzo was przepraszam jeszcze raz bardzo przepraszam za pismo dużymi literami oni maja w nosie moje pismo i mnie Robert .G. Borzęcin .Powiat Brzesko Małopolska

rolno, 2013-12-12 12:36:49

rolno, poczytaj trochę o zachowaniu się, Savoir-vivre q internecie, na czatach, etykiecie, etc.

duże litery oznaczają krzyk.
a dwa, źle się to czyta. więc jeśli chcesz aby ktoś cię zrozumiał, pomógł, pisz czytelnie.

ar, 2013-12-12 12:18:21BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Marecki

Już się boję Twojego Misiewicza. Szkoda, że Twój nick nie zapisał się na stałe... To by jaja były.

Antoni Maicerewicz

Też bym tak wolał, bo wtedy tego "cwaniaka" widzi każdy. A teraz widzę tylko swój status i swoje cwaniactwo. Zostałeś namierzony. Twe...

jarki

Z wjazdem żaden problem mogę jechać ziemia głodna wody Do odżywek potrzeba tylko nieco cieplej i kilka godzin słońca Jeszcze ten tydzień i...