PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

CO MAM ROBIĆ W ŁEB SOBIE STRZELIĆ cały rok 2013 MAM SAME KATASTROFY TERAZ TAK SAMO CO ROBIĆ ? DOPŁAT NIE MAM OBIECANO DOPIERO W LUTYM JA MUSZE MIEĆ JAK NAJSZYBCIEJ KAŻDEMU KTO DOPŁATY NIE WYPŁACA ŻYCZĘ OBY PRZESZEDŁ TO CO JA PRZECHODZĘ RODZINA GINIE CO ROBIĆ? GŁUPOTAMI SIĘ ZAJMUJĄ TYM CO NIC Z ROLNICTWEM NIE MAJĄ WSPÓLNEGO WYPŁACAJĄ PIJAKOM .ŻYCIA W AGENCJACH PŁATNICZYCH NIE ZNAJĄ PRZEPISY PRZEPISAMI A ŻYCIE ŻYCIEM ONI NIE JEDNEGO WYKOŃCZĄ TO SIĘ NADAJE ? TAK PLANUJE BUDŻET OBY NIE CZEKAĆ NA DOPŁATY ALE MAM TRAGEDIE JAKO SIŁA WYŻSZA ZE SKUTKAMI NIE ODWRACALNYMI ROBERT .GR . BORZĘCIN POWIAT BRZESKO MAŁOPOLSKA

rolno .ROBERT GR., 2013-12-31 05:53:07

rolno, jeśli masz nóż na gardło skok robi pożyczkę pod dopłaty. nazywa się to pożyczka unijna, robi to bodajże skok kujawiak. tanie to nie jest ale...

ar, 2013-12-13 12:43:00

Tak koniec z naliczaniem i wypłacaniem do nowego roku w ARiMR System przestanie działać może od jutra To podatki i inne zobowiązania rolnicy też przestaną płacić bo jak URZĘDY TAK Z ROLNIKAMI ROBIĄ NO TO ROLNIK UWAŻA ŻE TAK ON TEŻ POWINIEN ROBIĆ .

rolno, 2013-12-13 11:32:01

Tak dopłaty są urwane o jakieś 10 %. Każda pozycja na decyzji ma potrącenia na podstawie jakiejś dyrektywy UE...

Jondrek, 2013-12-13 09:56:33

Jak rozmawiałem wczoraj ze swoim oddziałem agencji to mi powiedziano, że moje dopłaty są już naliczone i niedługo powinna nastąpić wypłata. Zdziwiłem się bo moje płatności są dość wysokie i zawsze dostawałem je w marcu. Niestety, po godzinie miałem telefon, że popełniono mały błąd w naliczaniu i trzeba to zrobić jeszcze raz, a płatność przesunie się na styczeń. Jeśli tak będzie to i tak będę zadowolony. Niestety, kwota którą mi podano sugeruje że dopłata będzie mniejsza niż w roku ubiegłym - efekt modulacji i dyscypliny finansowej.

gość, 2013-12-12 17:23:28

A dzwoniliscie moze gdzies Aby sie dowiedziec cos na temat naszych doplat bezp. na jakim etapie to wszystko jest ? I to prawda ze placa tylko do 13 a poźniej?

kasiaaa, 2013-12-12 15:41:56

Dzieje się coś nie dobrego MIŁA BYĆ WYPŁATA ZA MLEKO DOPIERO MOŻE BĘDZIE W NASTĘPNYM TYGODNIU MOŻE MLECZARNIA ZBANKRUTOWAŁA Nasz rejon Borzęcin powiat Brzesko Małopolska to koniec rolnictwa chyba.

rolno, 2013-12-12 15:19:43

@rolno- zejdz na ziemię. Myślisz, że mało jest w Polsce rolników z problemami?
A pan minister ma w głębokim szacunku ich problemy.Jest zajęty wraz z rządem trzymaniem stołka i kombinowaniem, jak obciążyć rolników podatkami, opłatami za śmieci, za wody gruntowe,za oddychanie, za to że jeszcze żyją, bo kasa pusta.
Jak chcesz liczyć- licz na siebie (lub posłuchaj @ar).

s, 2013-12-12 15:05:46

@ arszczecin.
Nic na siłę.Ja nie chcę nikogo uszczęśliwiać wbrew jego woli.Mam koleżankę pracuje w Kielcach za 2 tys zł ,dojeżdza do pracy samochodem codziennie 60 km x 2.Kupuje co 3 lata nowy samochód,bo mówi,że musi mieć do pracy niezawodny,aby się nie psuł ,bo ona się nie zna na naprawach.Płaci kredyt,ubezpieczenie,przeglądy w serwisie,paliwo i ciągle płacze,że nie ma pieniędzy.Z ołówkiem w ręku obliczyłem Jej koszta pracy i to,że traci kupując nawy samochód a sprzedając 3 letni.Jej zarobki pokrywają tylko te wydatki na samochód.To pytam się,gdzie sens tego działania,wstawania o 5 rano,pracy ,nerw.Nie lepiej nie mieć samochodu,nie pracować i leżeć w domu.?To się na mnie obraziła,że Jej zazdroszczę samochodu i pracy!!!!!A ja samochodu nie potrzebuję a pracy tym bardziej.

ekojajo, 2013-12-12 14:38:55

Do@ar,jesteś miły i grzeczny piszesz [rozważ ] Ja to bym rozważył oby porozmawiał ze mną PAN MINISTER STANISŁAW KALEMBA Bardzo bym prosił,,. MOŻE BY MNIE WYSŁUCHAŁ

rolno, 2013-12-12 13:27:08

Tak takie pomysły teraz są dlatego takie dopłaty i inne tylko na papierze Brak sił

rolno, 2013-12-12 13:09:47

@rolno, ale zobacz, ekojajo przedstawia ci pomysł jak doic. ty piszesz ze bzdura.
to co pisze ci eko nie polega na hodowli, a na dojeniu. dojeniu unii. tobie zwierzęta są potrzebne wtedy jako kosiarki i dla papieru. masz je tanio kupić, i sprzedać abyś nie stracił.

to jest dobry pomysł. nie wydajesz pieniędzy na paliwo, naprawę, dostajesz normalne dopłaty, trawowe dopłaty, krowie dopłaty. w zimie palisz gupa choćby w Wenezueli lub w szwecji koło wałcza.
Ale nie wydajesz pieniędzy. z rolnictwem nie wiele ma to wspólnego ale przezyjesz.
przemyśl to. on ci przedstawia pomysł. zarejestruj się na forum.farmer. znajdź ekojajo, napisz mu prywatną wiadomość. przeczytaj co ci napisze i rozważ.

ar, 2013-12-12 13:02:01

dla mnie sprawa jest jasna DUŻYCH LITER nie czytam
oczy mnie bolą i tyle w temacie

jarki, 2013-12-12 12:41:34

Przepraszam wszystkich mam trudną bardzo i to bardzo sytuacje finansowa .Moja żona została oszukana i musimy spłacać za oszustów kredyt bo inaczej komornik zabierze nam wszystko .Nie wiem co robić. A oni pieprzą że po kontroli to długo czekać ,po kontroli też rolnicy są w trudnej sytuacji .Bardzo was przepraszam jeszcze raz bardzo przepraszam za pismo dużymi literami oni maja w nosie moje pismo i mnie Robert .G. Borzęcin .Powiat Brzesko Małopolska

rolno, 2013-12-12 12:36:49

rolno, poczytaj trochę o zachowaniu się, Savoir-vivre q internecie, na czatach, etykiecie, etc.

duże litery oznaczają krzyk.
a dwa, źle się to czyta. więc jeśli chcesz aby ktoś cię zrozumiał, pomógł, pisz czytelnie.

ar, 2013-12-12 12:18:21BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Fajter z Ciebie ponad 200 N przed ruszeniem wegetacji  A jeszcze niedawno jak pisałem że na kiepski około 170 na raz chcieli mnie...

jarki

@ikcomas dobra robota  A ja chciał to wywalić :D