PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

@666=szatan
http://pl.wikipedia.org/wiki/Liczba_Bestii

666, 2013-12-18 09:50:01

@OMG

Chiny nie chcą importować soi GMO? Dobre sobie. Ta soja wypiera lokalną soję bo jest lepszej jakości!
W zeszłym roku Chiny importowały 58,3 mln ton soi GMO! Głównie z USA. I jeszcze im mało.
http://english.people.com.cn/102775/206769/8157855.html

@T.B.

Pszenica heksapliodalna ma genomy pochodzące od trzech różnych gatunków.

Pszenżyto jest stworzone sztucznie, z wykorzystaniem trucizny kolchicyny. Nie jesteś w stanie skrzyżować ze sobą żyta i pszenicy od tak sobie, wiec to nie jest typowy mieszaniec.

Jeśli nie bylibyśmy mutantami (człowiek i te nasze uprawne rośliny) to nadal pozostawalibyśmy na poziomie jednokomórkowego organizmu.

@<,

A czymże jest selekcja ras czy odmian, jak nie wyszukiwaniem najlepszych mutantów. Jaki jest mechanizm ewolucji i powstawanie zmienności pomiędzy odmianami i rasami?? MUTACJE! Większość z nich to spontaniczne zmiany na poziomie DNA o szkodliwym wpływie, ale co jakiś czas pojawiają się korzystne, np. mutacja w genie kodującym miozynę, dzięki czemu mamy rasy bydła o zwiększonym przyroście masy mięśniowej. Hodowca tylko selekcjonuje te mutacje, które mu się najbardziej podobają i odpowiadają.

Wytłumacz mi mechanizm pojawiania się tych korzystnych cech jeśli twierdzisz, że to nie mutacje na poziomie DNA. Jestem ciekaw. Mendel i Darwin pewnie też są ciekawi.

Co do publikacji. Tak szczury chorowały, ale chorowały wszystkie szczury, także z grup kontrolnych. Czytał pan publikację? Ja tak.

666, 2013-12-18 09:39:00

Może wytłumaczmy @66bla bla. A więc gybyś Pan miał kaczy dziobek i pióra ( po poziomie Pana wypowiedzi to całkiem możliwe) bo do genotypu ktoś by Panu wstawił geny kaczki to wtedy zgodze się jest Pan mutantem. Natomiast kiedy czyjaś matka jest Azjatką a ojciec Europejczykiem to nie znaczy że dziecko to mutant. Więc jeśli chodzi np. o rasy zwierząt tworzone w drodze selekcji gdzie dążymy do uzyskania określonych cech fenotypowych (np. słynny przykład akademicki - szczurpatość u kur:) ) przez odpowiednie dobranie genów to nie to samo co organizmy modyfikowane genetycznie. Tak samo gdy tworzymy przypuśćmy nową odmianę pszenicy tolerującą większe zakwaszenie gleby to zaczynamy od posiania i wybrania tych roślin które najlepiej zniosą niskie pH i od nich selekcjonujemy i tworzymy nową odmianę- mówiąc w wielkim skrócie, gdzie tu te straszne mutacje. Nie jestem doktorem w dziedzinie genetyki ale tyle co wiem mi wystarczy,i proszę nie myśleć że zastosowanie kilku książkowych słówek uczyni z Pana wielkiego znawcę ,, praw genetyki" i pozwala umniejszać czyjąś godność, bo każdy kto się z Panem nie zgadza jest idiotą.Tak czy siak szczury chorowały więc jakaś korelacja między podawaniem GMO a zachorowaniami musiała być.
Druga sprawa , patrząc obiektywnie to jeśli GMO będzie dozwolone i koszty produkcji będą się zwiększać a ceny jak to ceny, a większością dochodu będzie zwyszka plonu po zastosowaniu GMO to myślę że większość i tak na to przystanie. Jeśli zwolennicy tak bardzo chcą GMO proszę bardzo, przeciwnicy poszukają alternatywy, a ja sprzedam GMO do skupu a dla siebie produkty eko z własnego ogródka i podwórka i czekamy na rozwój sytuacji;)

<, 2013-12-18 09:03:14

@666
Przestań na tym forum używać liczby szatana. Proszę moderatora o nie dopuszczanie do takich prowokacji.

Adaś, 2013-12-17 23:34:43

@666 heksaploidalna pszenica zawiera geny inne niż geny pszenicy? Pszenżyto jest mieszancem, zgodzę się, ale zostało uzyskane z pszenicy i żyta które należą do rodziny traw.i są botanicznie spokrewnione.

T.B., 2013-12-17 23:13:51

Chiny nie chcą kupować zbóż GMO z Ameryki więc robią podkładkę pod dobroczynność GMO by gdzieś ten szajs upchać .
Co do badań to nic dziwnego że nie chce upublicznić bo i mon...suno też wszystkiego nie ujawnia a mając badania szukali by dziury w całym by obalić badania . Nawet kolor szczurów by im się nie podobał .

OMG, 2013-12-17 23:02:13

@T.B

Chcesz mi powiedzieć, że heksaploidalna pszenica nie jest mutantem? Jest.
Chcesz mi powiedzieć, że pszenżyto (coś takiego w naturze nie występuje) to nie mutant? Owszem mutant stworzony w laboratoriach.
A co z prawie 3000 odmian roślin uzyskanych przez hodowlę mutacyjną (powodowanie milionów nieprzewidywalnych zmian w DNA za pomocą chemii lub promieniowania jonizującego).
Wszystko co uprawia się na polu to są mutanty, tak przynajmniej mówią prawa genetyki.

Czy człowiek jest mutantem? Owszem.

Skończ z tym Monsanto. Czy naprawdę nie stać was na nic innego? Monsanto to, Monsanto tamto? A Monsanto sprzedaje i konwencjonalne nasiona i nasiona roślin ekologicznych (np. w USA). I co z tego? GMO to technologia. Korzysta z niej nie tylko Monsanto ale cała masa większych i mniejszych firm. korzystają z niej polscy naukowcy.

@jarki

Zgodzę się z arszczecinem w jednym. Jak czytam twoje komentarze w innych watkach to rzeczywiście potrafisz z sensem prawić, ale jak zaczynasz udzielać się w temacie GMO to po prostu rozum Ci odejmuje i zdolność racjonalnego myślenia. Zresztą nie tylko tobie, więc może to jest jakieś pocieszenie.

Ma dla ciebie dwie wiadomości. Jedna zła druga dobra.
Pierwsza wiadomość - zła, jest taka, iż twoją przypadłość już scharakteryzowano jako odrębną jednostkę chorobową, nazwaną Monsantofobią.

Dobra wiadomość jest taka, że nie jest to choroba śmiertelna i da się z niej wyleczyć i to całkiem skutecznie, bez efektów ubocznych. Lekarze specjaliści twierdzą, że najlepszym sposobem wyleczenie Monsantofobii jest EDUKACJA.
Podobno podstawy genetyki z poziomy gimnazjum wystarczają (nawet nie trzeba całej Biologii przerabiać, choć też nie zaszkodzi).

Daj znać jak już będziesz po "kuracji".
Szczerze pozdrawiam. Pa.

666, 2013-12-17 22:48:24

@666 lobbujesz dla Monsanto. Płacą Ci za to?
Nie porównuj GMO z odmianami konwencjonalnymi. Jest znaczna różnica z tymi modyfikacjami genetycznymi, to jak porównywanie wody z ogniem. Nie wszystko co jemy jest modyfikowane genetycznie, chyba że przyjmiemy, że zasady dziedziczenia genów to modyfikacje genetyczne, więc wszyscy jesteśmy mutantami

T.B., 2013-12-17 22:25:36

nie żywię trolli
pa pa

jarki, 2013-12-17 22:13:54

Zaczyna się ;)

@jarki

A wiesz, że firma Mon... produkuje również konwencjonalne odmiany roślin?
to jak zakazujemy stosowania tradycyjnych odmian:)
Hipokryzja w czystej postaci.

A coś ciekawego o wynikach badań prof. Seraliniego powiesz?

666, 2013-12-17 21:57:35

jeśli my obywatele poradzimy sobie z firmą mon....o to ''naturalne rośliny''
z pewnością sobie poradzą z nowymi patogenami

jarki, 2013-12-17 21:23:05

@The puppet master

Inżynieria genetyczna to po prostu krok naprzód i czas to zrozumieć.
Po części masz rację, ale powiedz mi gdzie w Polsce rośnie "naturalna" np. kukurydza, albo pszenica, albo pszenżyto, albo ziemniaki, albo naturalną krowę, albo ... ;)
Nie ma czegoś takiego jak "naturalna" żywność. Wszystko co jemy jest zmodyfikowane genetycznie (tyle, że innymi technikami). No chyba, że ktoś żywi się jagódkami, grzybkami i korzonkami to może odżywia się naturalną żywnością.

666, 2013-12-17 21:15:51

Inzynieria genetyczna daje bardzo duzy postep i czy komus sie podoba czy nie i tak predzej czy pozniej opanuje lancuch zywnosciowy . Dlaczego- dlatego ze naturalne rosliny nie dadza sobie rady z coraz to nowszymi bakteriami grzybami wirusami

The puppet master, 2013-12-17 21:06:00

Jestem, jestem. Nie dam wam się tak łatwo :) Bluzgi, wyzwiska, pomówienia to Wasz chleb powszedni, ale po mnie to spływa, więc proszę bardzo używajcie sobie dając upust swym życiowym frustracjom :)

@Adaś

Naukowcy mają dostęp tylko do takich danych jakie chce pokazać prof. Seralini. A że chciał pokazać tylko to co mu pasowało, to już inna sprawa. EFSA wydała swoją opinię na podstawie danych zamieszczonych w publikacji. Prośby EFSa skierowane do prof. Seraliniego o udostępnienie całości wyników spotkały się również z odmową prof. Seraliniego.

666, 2013-12-17 20:59:33

pewnie 666 jeszcze siedzi na korepetycjach albo z kolegami poleźli na kebaba i cole

anty666, 2013-12-17 17:32:51BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Jestem zwolennikiem szybkiego podania caryxu już na czwarty liść  Później można spokojnie przy okazji jakiś tebu dorzucić dla...

jarki

    Jakby tak bioasekurować tą całą hołotę-decydentów