PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Minęło trzy lata i ten sam Szczepan Wójcik w wywiadzie dla gosc.pl twierdzi, że hoduje razem z żoną tylko 30 tysięcy norek. Widocznie ta hodowla się nie opłaca lub wcześniej opowiadał bajki. Może mówił o nie swojej farmie?

Hodowca i rolnik, 2017-12-19 14:51:07

Jestem hodowcą od dwóch lat i jestem bardzo z niej zadowolony. Na biofeed ostatnio zamawiałem premiksy i płynne witaminy dla zwierząt i są bardzo dobre. pozdrawiam wszystkich hodowców!

Olaff44, 2016-10-09 23:35:54

Zespół polskich żywieniowców i informatyków z LPDsoft opracował nowy program komputerowy do optymalizacji mieszanek paszowych o nazwie OptiPasz. Program ten przeznaczony jest m.in. dla hodowców, żywieniowców, technologów i jednostek akademickich.
OptiPasz łączy w sobie prostotę użytkowania ze złożonymi algorytmami optymalizacyjnymi, których wynikiem jest zbilansowana receptura o najniższym koszcie mieszanki paszowej (ang. least cost optimization). W efekcie OptiPasz umożliwia poprawę opłacalności produkcji zwierzęcej poprzez obniżenie kosztów wytwarzanych pasz.
Program OptiPasz zawiera rozbudowaną przykładową bazę danych polskich surowców paszowych, składników pokarmowych oraz zaleceń żywieniowych. OptiPasz umożliwia tworzenie optymalnych pasz, premiksów, koncentratów, przedmieszek i dodatków paszowych dla dowolnych gatunków zwierząt i grup produkcyjnych.
Autorzy programu OptiPasz świadczą jego użytkownikom wsparcie informatyczne oraz żywieniowe.
Więcej informacji oraz darmowa wersja demonstracyjna programu znajdują się na stronie www.optipasz.pl.

Dawid, 2016-03-18 08:10:44

Ciekawe czy zastanawialiście się skąd sa finansowane takie organizacje jak np.Otw.klatki ...no własnie przeciez utrzymanie kosztuje....poczytajcie trochę ludzie ...zwierzeta gospodarskie choduje sie przez człowieka dla człowieka!!!!! A dyr.unijnie wprawadziły postepowania w uboju i usmiercaniu tych zwierzat!!!! Bede chodziła zawsze w skórze i futrach naturalnych a nie chińskim badziewiu i dostawała uczulenia itp......

Sati_2005, 2015-03-11 19:17:03

Popieram w 100 procentach. Same zalety, fałszem jest to, że to "mord na zwierzętach". Przecież to nieprawda! Chyba lepiej, żeby nie zabijać dzikich zwierząt tylko je hodować w przyjaznych warunkach, nie zagrażając naturalnej populacji. Popyt na ten luksusowy towar jest, więc wspierajmy nasza polską gospodarkę zamiast prostestować i ją niszczyć. Pozdrawiam.

Grzegorz, 2014-11-07 19:35:08

śmiejcie się jeśli chcecie ale znajome kobiety zauważyły, ze coraz więcej gejów chodzi w naturalnych futrach.

A przecież podobno to co gejowskie jest dobre, jak głosi propaganda

rol-nick, 2014-03-04 21:18:34

Pozwolę sobie zauważyć, że nie mówiłem nic o tym, że pracuję lub pracowałem na fermie, że posiadam takową lub w jakiś inny sposób jestem z nią związany. Znam jedynie właścicieli trzech ferm. Ja wyrażam jedynie swoją opinię . Ludzie pochodzą od zwierząt- nie ma się co oszukiwać. I rzeczywiście skóry były kiedyś zdobywane w naturze. Rozwój cywilizacji doprowadził do tworzenia takich ferm. Oprócz ferm rozwinęły się też fermy innych zwierząt, fabryki pełne chemicznego jedzenia, zanieczyszczenia , leki (które w większości wcale nie są dobre), przeludnienie, i wiele wiele wiele innych. To wszystko oczywiście prowadzi do samozniszczenia naszej cywilizacji w przyszłości. Ale fermy zwierząt futerkowych są w tym wszystkim najmniej groźne. Wiadomo, że fermy norek produkują dużo groźnych odpadów, ale pod tym względem trzeba kroków naszego państwa, by to wyeliminować prawnie. Także wielcy obrońcy tego świata, niech się lepiej zabiorą za poważne problemy zagrażające ziemi, bo w walce z nimi jakoś was słabo widać.

Badylek, 2014-03-04 19:16:45

Badylek ?a to zwierzeta musza placic swoja smiercia i skora za ustroje polityczne i los ktory ludzie sami sobie zgotowali?Za pazernosc i chec posiadania wiecej i wiecej ?za wymyslony wyznacznik bogactwa przez ludzi jaki jest futro?
Obys nigdy nie zmyl krwi ze swoich rak

tyle, 2014-02-27 19:54:02

Te badylek te hodowle to nie zaklada sa z biedy bo do gara nie ma co wlozyc a bo to lukratywny i szybki interes opierajacy sie na zdzieraniu futra ze skory.I dziwi mnie ze w roku 2014 masz takie zacofane myslenie bo nawet jaskiniowcy zabijali zwierzyne wylacznie dla przezycia a bylo to w erze paleolitycznej,a dzis zabija sie dla czystego zysku .Wniosek :durniejszy jestes razem z tymi hodowcami od naszych prapra przodkow sprzed milionow lat

tyle, 2014-02-27 19:12:41

Napiszcie (pracujący na farmach) jaką metodą są uśmiercane zwierzęta?

AA, 2014-02-18 04:20:46

Badylku, ja sie nie dziwię , że pacujesz tam gdzie jest praca. I dobrze, bo jesli nie Ty to będzie ktoś inny, a zawsze masz mozliwość tak pracować by jak najmniej zwięrząta cierpiały. A najrozsądniejszy sposób likwidacji cierpienia to redukować popyt nawet uregulowaniami prawnymi. Bo żaden interes nie może usprawiedliwiać cierpienia niewinnych. Wiadomo ,że dobrze nie będzie, jesli pieniądze idą na kosztowne i rosnące w koszta igrzyska zamiast na zwalczanie ubóstwa

AA, 2014-02-18 02:45:19

Malwina, i co, pojawił się film w wiadomościach? Bo my wiemy, że to nikt, kto "uciekł" od ogranizacji zajmujących się ochroną zwierząt. Mamy za to spore podejrzenia, że to któryś z panów hodowców. Nakręcić można wszystko, ale akurat Otwarte Klatki mogą potwierdzić autentyczność miejsc, czasu w swoich materiałach. Film, o którym piszesz jest tak głupi, że aż śmieszny.

Jeśli tak martwi Cię sytuacja matek z dziećmi to może załóż grupę, która będzie pomagała takim osobom, to bardziej pożyteczne niż wypisywanie niesprawdzonych informacji w Internecie.

JS., 2014-01-09 11:56:51

Taaaa

jak macie pełne brzuszki to możecie głosić zasadę
peace, love and rock & roll

Nie hodujmy zwierzątek futerkowych, nie jedzmy mięska, kochajmy wszystkie stworzenia ale jak ktoś nie ma na chleb to jest głupi, mało zaradny i nie ma co się nad nim litować!

LUDZIE!!!
Ogarnijcie się i nie zajmujcie się bzdurami!!! Nie bądźcie hipokrytami!

Zawsze i wszędzie ludzie czynili sobie Ziemię poddaną

Chodzi nie o to, by wyeksploatować bogactwa naturalne ale by je sensownie wykorzystywać!

Czy bardziej eko jest produkcja sztucznego futra w Chinach czy Indiach gdzie pracownik dostaje 0,3 zł za godzinę pracy?
Jak to się ma do cierpienia tego człowieka? A może stwierdzicie, ze niech się cieszy, ze ma pracę?

rol-nick, 2013-12-28 11:37:45

Może kolega z otwartych klatek powie coś na temat filmiku, który krąży w sieci a już niedługo zostanie pokazany w wiadomościach. Filmik ten dotyczy tego jak naprawdę powstają materiały filmowe obrazujące życie zwierząt na fermach futrzarskich. Na tym filmie jest jeden z waszych byłych już pracowników, który po prostu od was uciekł, był długo przez was zastraszany a właśnie ten człowiek ujawnił jak w nocy włamujecie się na fermy, straszycie zaspane zwierzęta tak żeby te były przerażone i kręciły się w koło siebie i wtedy wmawiacie ludziom jak te zwierzęta cierpią. W Polsce ludzie są zbyt biedni i zbyt mało zarabiają żeby były ich stać na ekologię i ekooszołomstwo. W firmie w Nowym Tomyślu "Phoenix Contact" tuż przed Wigilią zwolnili kobietę, która samotnie wychowuje 5-letnie dziecko. Może tym się zajmiecie, bo skoro chcecie zrównać ludzie ze zwierzętami to chyba żadnej różnicy nie ma dla was pomiędzy tym 5-letnim dzieckiem a jakąś np. norką. W końcu 5-letnie dziecko to takie ludzkie zwierzę. Co?

Malwina, 2013-12-26 16:24:12

witam serdecznie, proszę o odniesienie się do kilku kwestii zawartych w artykule "Zwierzęta futerkowe rentowną alternatywą" na Państwa portalu:
- skąd liczba 50 000 miejsc pracy? 600 ferm - czy więc na fermie średnio pracują 83 osoby? Większość ferm w Polsce to wciąż małe fermy lisów gdzie zazwyczaj pracuję 2 osoby. Skąd więc liczba 50 tys.? Przypuszczam, że liczba ta obejmuje hodowle królików, które co prawda są zwierzętami futerkowymi, ale rzadko w Polsce są hodowane na futro. Tak więc ta liczba jest nieprawdziwa i jest to manipulacja czytelnikiem.
- dlaczego nie zamieścili Państwo żadnej informacji, że prawie każda inwestycja futrzarska spotyka się z silnym oporem okolicznych mieszkańców? Również w przypadku inwestycji Pana Szczepana Wójcika.
- dlaczego nie piszą Państwo o tym, że istnieją alternatywne metody utylizacji, a przemysł futrzarski stanowi konkurencję dla polskiego przemysłu utylizacyjnego?
- futro wbrew powszechnej nazwie nie jest w 100% naturalne. Zanim pojawi się na sklepowym wieszaku jest poddawane obróbce, po której nie rozkłada się już w 100%.
- dlaczego nie zamieścili Państwo informacji, że na aukcji kopenhaskiej ceny skór spadły o ponad 25%, a aukcja została zakończona przed czasem? Czy tak wygląda rentowna branża?
- nie jest prawdą, że zawsze hodowcy zależy na dobrostanie zwierząt. W wielu sytuacjach hodowcy nie opłaca się po prostu zapewnienie dobrostanu wszystkim zwierzętom, ponieważ wymaga to zbyt szczegółówej opieki. Śledztwa prowadzone przez Otwarte Klatki pokazują zwierzęta pogryzione, chore, z głębokimi ranami, nie izolowane od innych zwierząt.
- na jakiej podstawie twierdzą Państwo, że w przypadku zakazu hodowcy przeniosą się do Rosji i Chin? Nie jest to prawdą, ponieważ wielu hodowców nie chce działać na tych rynkach, a skóry pochodzące z Chin są mniej pożądane przez odbiorców. Poza tym warto zauważyć, że również w Chinach działają organizacje zajmujące się ochroną zwierząt. Natomiast zakaz hodowli na futro jest tylko pierwszym etapem, kontynuacją są starania o zakaz importu futer.

Z uszanowaniem
Paweł Rawicki

--
Paweł Rawicki
Otwarte Klatki

paweł / OK, 2013-12-20 17:27:56BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

Oglądam od lat kawa+agrobiznes-oprócz forum to mój główny dostawca informacji do lech-polu dziś się nie dało...

jarki

Cena na matif z przed dwóch lat niestety