PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

''Na wsi ludzie od wieków mogli liczyć tylko na siebie i na bezinteresowną pomoc sąsiada, bo do władzy i pomocy było zawsze daleko. I to na szczęście w ludziach, Wieśniakach pozostało.''
większość z Was nie pamięta pewnie czasów PRLu wtedy też ciągle mówiono
''zielone światło dla rolnictwa'' takie głupie gadki budzą nienawiść w miastowych

jarki, 2013-12-20 17:09:11

@jarki zgadzam się- @ar - to porządny gość.
Masz rację @arszczecin w mieście jest mniej ludzi przyjaznych bliżniemu, niż na wsi, ale nie można generalizować. Znam trochę porządnych ludzi z miasta. @miastowy, to kompletny debil intelektualny i nieudacznik. Wyjątek, więc nie ma co się nim zajmować , chyba że dla zabawy. To zupełny (...) ,który nie radzi sobie w życiu, więc odreagowując wyzywa ludzi w internecie, bo w normalnym świecie by dostał twardą chłopską ręką to co mu się należy.
Na wsi ludzie od wieków mogli liczyć tylko na siebie i na bezinteresowną pomoc sąsiada, bo do władzy i pomocy było zawsze daleko. I to na szczęście w ludziach, Wieśniakach pozostało.

Trzymaj się @ar, a prawdziwi rolnicy (tacy którzy żyją z roli bez względu na ilość ha) są z tobą.
Pozdrowienia i szacun dla @frontiera.

s, 2013-12-20 16:54:38

@s wierz mi
@ar pisze prawdę wiem to na 100%


@ar trzymaj się chłopie PORZĄDNY Z CIEBIE GOŚĆ :)

jarki, 2013-12-20 09:55:10

bo mnie dziś spotkało przeciwienstwo tego polactwa o którym piszesz kilka postow niżej. spotkałem ludzi bezinteresownych, pomocnych, pełnych empatii.
chwilowo mieszkam w mieście, 40 rodzin w bloku, połowy nie znam. nie zauważyłem pomocnej dłoni wśród nich. każdy ma na każdego wywalone. gdyby drugiemu palił się dom sąsiad nie stałby z wiadrem do pomocy w gaszeniu. mnie dziś spotkało, dziś sąsiedzi, Wieśniacy, stali nie z "przysłowiowym wiadrem" a z beczka pełną wody. to metafora. ale solidarność, zainteresowanie, empatia, chęć niesienia pomocy została już tylko na wsi. a ten tluk od gnoi ich wyzywa.
chciałbym podziękować. jak zobaczycie gościa na farmer.pl o nicku frontera , TO WIEDZCIE ZE TO ON. człowiek z wielkimi wartościami, z bezinteresownym sercem. nadzieja. Nadzieja .
sorry za emocje, te negatywne też. szczegóły pominmy.
za tę pomoc, bezinteresowną pomoc dziękuję. odwdzięcze się, obiecuję. te święta będą inne, dzięki wam.

arszczecin, 2013-12-20 00:12:23

Tak zrównoważonego człowieka , jak @ar doprowadzić do pasj -no ,no - to nie żarty. Jeszcze tak ocenzurowanego tekstu nie widziałem. @ar -miastowy- to chory człowiek. Widziałeś kiedy, żeby zacięta płyta poszła dalej w wyniku perswazji? Jeśli nie pier..lniesz -nie ruszy dalej.

s, 2013-12-19 23:48:29

@d.m, ładnie to ujałeś.
@miastowy, (...), (...), (...) (...) w (...) (...), zdechniesz z głodu, jako pełen nienawiści (...) fragles. Obrażasz ludzi którzy ciężko (...), a z resztą (...) (...) (...) (...) (...) ty. Mam nadzieję , że jak się przewrócisz, to ktoś zamiast ci podać pomocną dłoń, (...) jeszcze na ciebie. twoja nienawiść, złośliwość , (...) w czystej postaci ukazuje po prostu jak mały jesteś. Żryj gruz. W (...) (...) (...) (...) . Aby ci ość w du.ie stanęła.

przepraszam farmerowiczów ale tego (...) złamanego , już (...) czytać się nie da. (...) jełop

ar, 2013-12-19 22:43:45

te zlosliwe komentarze pisza nieudaczniki co jako dzieci gnoj od swinek wywalali ale sie slabo brali i ojciec innemu bratu zapisal gospodare ...a teraz jelop miastowego udaje ...80%mieszczuchow zw wsi pochodzi.....

z krwi i kosci, 2013-12-19 20:54:02

kryminalisci z tanim win spod remizy z sowietów i bolszewii róznych Pawlaków won wy gnoje,wy szmaty jak wam nie wstyd gnać ciagnikiem za 500000 zł wy gnoje i ządać dopłat?wy gnoje Pawlaka i jego nastepcy?ty c Pawlak za ile sie sprzedałeś? w 1992

miastowy, 2013-12-19 20:29:36

Może i słusznie niektórzy mają zal do rolników a to właściwie wszystko wynikło przez te dopłaty.
Ale może tak z drugiej strony na to spojrzeć.Są różne zawody,wszyscy mundurowi, wymiar sprawiedliwości prac oświaty których zawód ma spełniać określoną misję dlabezpieczeństwa tego kraju.Rolnik ma tez pewną misję ,zapewnienie samowystarczalnośći w gospodarce żywnościowej,czyli tak prozaicznie byśmy mieli co jeść.Rolnictwo to nie jest ze ktoś zasieję i potem mu rośnie ,czyli nic nie musi robić.Jedną z największą dziedziną w rolnictwie jest produkcja zwierzęca,wynikiem tego jest zaopatrzenia stałej -codziennej sieci sprzedaży w produkty mięsne ,nabiał czy jaja.Niestety ta dziedzina jest niezmiernie pracochłonna tutaj nie ma możliwości sobie zrobić przynajmniej jednego dnia wolnego,a jeżeli ktoś już tak poważnie zachoruje czy z innych przyczyn nie może spełnić swoich zadań to jego pracę ktoś najbliższy.Tymi najbliższymi dosyć często są dzieci.O tym w Polsce nikt nie mówi jak niepełnoletnie dzieci ciężko pracują w gospodarstwach pomagając rodzicą.
Teraz jest jedno pytanie,ile z tej rzeszy beneficjentów dopłat,z tej rzeszy będących świadczeniobiorcami KRUS to rolnicy?
Ja mogę nawet zaryzykować że nawet mniej niż połowa stanowią rolnicy produceńci a reszta to różni tylko naciągacze tych doplat czy swiadczeń.

d.m, 2013-12-19 19:15:38

joł joł
to mój prywatny interes ale skoro nie masz innych argumentów to powiem tak nie lubię dopłacać do tych którzy ciągle wyciagaja rekę po darmochę i zacznij płacić podatki a nie żyć z moich podatków

andrzej, 2013-12-19 12:41:42

Wreszcie trochę gorzkiej prawdy dla chłopstwa, a nie tylko głaskanie przez partię o największej zdolności koalicyjnej.

B2R, 2013-12-19 12:35:28

andrzejku ale ty jesteś głupiutki

vmuser2225, 2013-12-19 12:35:09

andrzejku w (...) to ty masz owsiki

joł joł, 2013-12-19 12:12:30

ja sprowadzam zywność z Czech i w d... mam was rolnicy którym ciagle trzeba dopłacać

andrzej, 2013-12-19 11:56:26

No super, i tak nachapali się z Unii - ci mądrzejsi oczywiście, od lat dopłaty mają na wszystko, KRUS to śmieszne pieniądze i jeszcze teraz niech ich jeszcze ZUS wesprze. Przez lata pracowałam dla korporacji, która przy moich zarobkach, za zasuwanie od świtu do nocy, brak życia prywatnego, płaciła po 3-4tys zusu. Teraz prowadzę własna firmę i nawet od najniższej krajowej płacę miesięcznie prawie 1000zł zusu. Gdybym tylko z tego ostatniego miała naliczoną emeryturę dostałabym jakieś 1000zł emerytury, przy rolnikach którzy miesięcznie ze 100zł płaca na KRUS i emerytury z tego maja z 700-800zł. W finale wszyscy pracujący na etatach i na własnej działalności maja zasuwać ciężej żeby rolnikom się lepiej na stare lata żyło. Nie mówię że praca rolnika jest lekka, ale zapraszam do mojej dawnej firmy do pracy i pewnie do wielu innych, możne i sporo się zarabia, ale koszty tego.....Partia, która postanowi wesprzeć rolników moim kosztem jest wykluczona w wyborach, nigdy na taką nie zagłosuję nadaje się na smietnik historii-dość koryta

niedlaPSL, 2013-12-19 11:42:59BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Baranowo rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

miwigos

Do mnie jeszcze nie dojechali,bo to już wielkopolska ,ale są juz blisko