PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

12,5% N. Tani nie jest ale jak się płaci za obornik to tańszą opcją jest właśnie ten nawóz. Podsypane rośliny odzyskały kolor i wigor a plony w ubiegłym roku nie były wcale takie złe tak gdzie był tylko ten nawóz i żadnego obornika.

Ja go stosuję i będę bo mi się opłaca w warzywach.

Do kupienia nawet na alledrogo tylko trzeba się dogadać co do ceny transportu bo mozliwy jest kurier bez zadnej dopłaty wprost z magazynu centralnego na kraj.

rol-nick, 2014-07-02 11:07:59

Ja też wykorzystałam taką reklamówkę nawozu w folii pod pomidory - pomidory już rosły i szybko przestały. Zostały "spalone" chyba tym silnym ulatniającym się amoniakiem...???
Koper pod który nie podsypałam nawozu też nie wytrzymał. Jak czytałam o tym nawozie to dowiedziałam się,że jest bezwonny, a tu taki duszący smród- czy dlatego że była to darmowa próbka... Idiotka

idiotka, 2014-07-02 09:46:09

baca56, wlasnie czytam ot ym nawozie cos zamiesciles w komentarzu, faktycznie troche słabe. Wygoogluj sobie fos-fill ze strugi jezuickiej.

Kalosz, 2013-12-23 17:26:57

Mam w ręce reklamówkę nawozów OrCal robionych na bazie odpadów z rzeźni. Niestety, azotu jest tam tylko 3,6%. Mam bydło, więc obornika mi nie brakuje (fosfor, potas}, przydałoby się właśnie więcej azotu, żeby "podkręcić" plony. Cieszy duża zawartość tlenku wapnia (40%), ale tradycyjne wapno wyjdzie taniej. Dla gospodarstw np. warzywnych eko bez zwierząt to dobra opcja, na UZ w gospodarstwach hodowlanych chyba nieopłacalna. Jak w zbożach - nie wiem.

baca56, 2013-12-23 16:45:07

dobra opcja, ciekawe jaką ma zawartość azotu. Osobiście zrezygnowałem z chemicznych nawozów NPK, na rzecz nawozu z pobliskiej spalarni padłych zwierząt. 25% fosforu i okolo 50% wapna, reszta to potas i azot i inne elementy. Plus taki że nie zakwasza gleby w przeciwienstwie do sztucznych NPK. Jak sie sypnie tego 300kg/ha to zostaje w glebie na 2-3 lata. Wiecej w portfelu i mniej szkodliwie dla Matki Ziemi:)

Kalosz, 2013-12-23 16:22:42BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Baranowo rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

miwigos

Do mnie jeszcze nie dojechali,bo to już wielkopolska ,ale są juz blisko