PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

-- polscy rolnicy mogą przywrócić produkcję sprzed 90 -roku ,żywiliśmy pól europy i za naszymi produktami stały kolejki , w sklepach brakowało , bo od wieków to była twarda waluta i drewno ,, -- nauka światowa sprawdzała wiedzę ,takiej wiedzy nikt nie ma na świecie ,z chwilą wejścia do UE POLSCY ROLNICY MUSZĄ MIEĆ TAKIE SAME PRAWA jak farmerzy w UE ,, RZĄD NARUSZA TE PRAWA ,,, po co zlikwidowali wszystko ? teraz trzeba obudowywać spółdzielnie ,bo traci się środki ,,, produkcja żywności przestawiana będzie na ekologicznie ,,,,,,,,, wniosłem o środki dla gmin i na,,,,,,,,, internet ,,,,,,,,,, czy zostaną wykorzystane ,czy znowu cwaniaczki wam ukradną ?? w powiatach zakładać spółdzielnie ,,,,,,, środki są na 50 lat ,,, i potrzebny jest region nasze przepisy ,, nie będą obejmowały co rolnikom do pracy potrzebne to dostaniecie lub nauka opracuje ,,,,,,,,w zakresie jest referendum ciche ,, bo telewizja nie ogłosi ,,,, dla nauki ważna jest wiedza i praca polskiego rolnika , sprzęt dostaniecie ,długi pospłacam ,,,,przemysł ,,,, odbudujecie ,,,,,macie prestiż to ważne ,,,,,

STANISŁAW, 2014-06-14 15:53:59

Żeby wprowadzić podatek dochodowy trzeba by wiedzieć od czego wyjść, pasowało by wprowadzić cenę minimalną na produkty i tu jest problem bo wprowadzić za małą cenę minimalną to i wpływy kiepskie do budżetu znowu za dużą nie da się bo chłop bogacił się będzie....Piszę oczywiście o rolnikach ryczałtowych bo tym rolnikom którzy są na vacie jest łatwiej wydrylować kieszenie...

fiskusik, 2014-06-14 11:24:19

-- z chwilą wejścia do UE , POLSCY ROLNICY MUSZĄ MIEĆ TAKIE SAME PRAWA JAK FARMERZY Z Unii EUROPEJSKIEJ ,,, rząd nie daje dodatkowych środków ,,bo nie ma i jeszcze obciąża ,różnymi dodatkami ,każą ziemię kupować ,,, sprzęt jest drogi ,, mieli obsługiwać specjaliści ,, a wystarczy że dyletant zapisze się do partii ,, czekają ciężkie czasy dla rolników ,,,,,, inaczej będą WYPŁACANE dotacje Z UE , JEDYNY DOCHÓD NARODOWY TO DAJĄ LEŚNICY I ROLNICY ,,, zacofany kraj ,,,,,,,,

ATEM, 2014-04-05 15:35:20

Kalemba Psl'owski PAJACU ty chyba jesteś oderwany od rzeczywistości. W twoich agendach rządowych typu np ARiMR chaos totalny, nikt nic nie wie, wszystko się zmienia kilka razy w roku. Panuje korupcja, nepotyzm i mobbing. Rolnik jest największym wrogiemi nieporządanym gosciem. Precz z PSL rolnicy mają już was dość.

Józek, 2014-02-24 23:47:58

po ilosci komentarzy widac widac gdzie ten burak columbo zyje ,oby jak najdluzej do wyborow i krzyż na droge PSL

szczesliwy, 2014-02-11 19:38:42

moje marzenie aby to PSL -prostytutka nigdy w sejmie nie zagosciła

rolnik , 2014-02-11 19:29:21

a może powrót do pańszczyzny? wynika że było taniej niż dziś

http://www.kresy.pl/kresopedia,historia,rzeczpospolita?zobacz%2Fpostep-czy-regres-czyli-czego-mozemy-zazdroscic-panszczyznianym-chlopom

arszczecin, 2014-02-02 20:54:38

Mazowsze

To, ze ty nie umiesz liczyć, to Twój a nie mój problem.

Tak sie składa, ze dopłat dostaje tyle ile w ciagu roku ile płace VAT, akcyzy i innych podatków. Inni rolnicy maja bardzo podobnie. Tak wiec sami sobie płacimy dopłaty. Co do grosza!

Mnie UE ńie wspiera. Ja tylko muszę ponosić koszty jej funkcjonowania

rol-nick, 2014-01-03 17:34:39

No i mamy sukces min. rol. w postaci wypłaty dopłat a raczej ochłapów w postaci UPO . A wmawiano nam ,że nie można wypłacać w ratach przy staraniu się o zaliczkowe wypłaty, a tu proszę jednak się dało jeśli to korzystne dla budżetu oczywiście.....

tktomek74, 2014-01-03 15:47:46

@rol-nick
Wg ciebie niedochodowe rolnictwo w całej UE ma być argumentem przemawiającym za tym, żeby tu w Polsce też do niego dopłacać. Wg mnie jest cały szereg argumentów przeciw tej tezie. Zacznę od struktury - w Polsce jest per capita o wiele więcej rolników (a raczej chłopstwa, niekoniecznie wiele mającego wspólnego z racjonalną gospodarką rolną) niż w innych państwach UE. Na ogół, ludzie ci mają niewydolne ekonomicznie gospodarstwa - nie liczą kosztów, przychodów (powiedz mi czy przeciętny chłop w twoim otoczeniu liczy koszt amortyzacji środków trwałych?). Trudno od nich tego wymagać - ludzie na wsi często nie czytają, sa wtórnymi analfabetami nie mówiąc już o podjęciu jakiejś nauki (powiedz mi ile książek o objętości większej niż 100 stron przeczytałeś w ostatnim roku?). Z pwoodu swojej niewiedzy także często szukają powodów swoich niepowodzeń poza sobą. Razi ich to na jakim poziomie żyją inne grupy społeczne, ale zamiast podjąć wysiłek celem zmiany tej sytuacji wolą narzekać, a co juz kompletnie zdumiewające - oczekiwać coraz większych dopłat pochodzących z podatków ludzi na ogół pracujących w miastach (przypominam z czego finansowany jest budżet UE - cła (głównie z niemieckiego eksportu), odsetek VAT). Radzę pogodzić się z rozumem idać ludziom z miasta odpocząć. Pozdrawiam w Nowym Roku.

mazowsze, 2014-01-03 15:17:43

@rolnik,nie chłop
chcesz jechać z gnojem na Wiejską? spróbuj !!!! jakakolwiek akcja wymaga przywódcy, lidera,organizatora który własnym majątkiem , własną (...) będzie święcił w razie "niepokojowych" zdarzeń.
oficjalnie powinna to robić izba rolnicza, jako reprezentant rolniczej braci, tylko jak ona może reprezentantowac rolników jeśli finans jest przez min roln.
z drugiej strony związki zawodowe : s ri, kółka są marginalizowane, niedofinansowane. reprezentowanie rolników przez kółka jest dziś niemożliwe poprzez przewodniczącego, lokalne organizacje są zwłaszczone przez pseudodziałaczy.
popatrz na akcje pyrzycką, protest rolników , wraz z nimi był wójt, organizacja legalna, zbiorowisko legalne. okazuje się ze w tym wypadku policja tworzy prawo zamiast prawa przestrzegać. ściga chłopów. tworzy medialny zgiełk by na koniec sąd umorzył sprawy. a część się przestraszyćła i mandaty przyjęła. przekaz jest jasny kto podniesie rękę na władze, władza mu te ręce upier.oli.

lokalni "bonzowie " tworzą dziwne akcje, typu : ty uważaj, nie jedź do szczecina bo policja sprawdza. taka metoda zabijają jakąkolwiek inicjatywę. ludzie nie chcą się angażować w działalność związkową, społeczną . o tym świadczy niska frekwencja w wyborach do izb. potem reprezentują nas dziwni ludzie którzy na takim działaniu liżą lody przez szybę.
ta mentalność się zmienia, młodzi chcą , widzą chęć zmian tylko pojawiają się leśne działki którzy robią "swoją politykę"

arszczecin, 2013-12-31 14:09:01

Niestety jak chłopy umieją tylko anonimowo szczekać na forum, to tak robią z nimi jak robią. Chłopy są tak chciwe, że nie widzą nic poza czubkiem własnego nosa. Dlaczego inne zawody tak doskonale potrafią bronic swego? Dlaczego rolnik francuski czy niemiecki jest tak szanowany? Dlaczego oni nie mają problemów z jednoczeniem się i bedąc w takiej sytuacji jak my dawno nawieżliby Wiejską nawozem naturalnym? Dlatego że chłop polski to relikt, pozostałość po epoce feudalizmu. Jest zbyt głupi żeby walczyć o swoje, żeby dać coś od siebie i coś zyskać. Jest zbyt egoistyczny i samolubny. Przede wszystkim jest zbyt tępy.

Rolnik, nie chłop, 2013-12-31 10:49:18

miastowy

Ty kniaziu bosy!

W 11 krajach UE rolnictwo jest niedochodowe i utrzymuje sie tylko dzieki doplatom. Naucz sie jezykow i potroluj sobie na forach niemieckich, francuskich, angielskich a Nam daj zlapac oddech od Twojego belkotu.

rol-nick, 2013-12-31 08:40:38

do ar
jak to czyja przecież wiejska,oni konserwuja stan obecny czyli zero podatków dla wsi,oczywiscie nie robia tego z filantropii,dla nich koryto jest na pierwszym miejscu

miastowy, 2013-12-31 07:25:15


Kalemba oszuście co ty opowiadasz za herezje. Nie masz pojęcia o rolnictwie. Jaki dobry rok??? Kalemba pierniczy tyle że się nawet nie chce jego słuchać. Mydli oczy Rolnikom. Oszukuje Młodych i Starych Rolników. Działa pod publiczkę razem z Piechocińskim tylko aby ten popaprany PSL utrzymywał się u władzy i mordę trzymał w korycie. Opętała ich świńska grypa i żądza władzy.

Anty PSL, 2013-12-31 04:01:01BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

Na końcu nam zmarznie w lutym i tabelki do archiwum

mieto35

Ja mam coś takiego , trochę się różni od tego co dodał @przem  , co źródło to inne dane .