PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Chodzi o niejawne zakazy wprowadzone po cichu na obszary Natura 2000. Na TUZ -ach obowiązywać będzie zakaz budowy i lokalizacji min. siedlisk , domów czy budynków letniskowych. Poczytaj uzasadnienie zarządzenia dla PZO obszaru Natura 2000 PLB280007 (str.14) wydane przez RDOŚ w Olsztynie, strona BIP , w obwieszczeniach.

kruszyna, 2015-03-27 17:38:45

W porównaniu z prezentacja ARiMR ( http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/Kalkulator/A_Zazielenianie_przewodnik.pdf) tekst powyższy jest jasny i zrozumiały. Prezentacja ARiMR została wykonana dla nich samych bo żaden rolnik bez pomocy doradcy tego nie rozszyfruje i doradcy mogą mieć poważny problem. Na infolinii w ARiMR osoby nie są kompletnie zorientowane (np na temat zmniejszenia o 5% użytków) i odsyłają do Biur powiatowych.

ola, 2014-10-06 14:14:19

Trudno wymyślić głupsze przepisy. Jeśli rolnik nie utrzymuje przeżuwaczy, będzie musiał przeznaczyć 5% pod TUZ. Ciekawe, czy będzie można przeznaczyć pod ten cel miedze i rowy melioracyjne oraz drogi dojazdowe porośnięte trawą nie będące drogami twardymi. Nie ma z nich większego pożytku, a podatek i tak trzeba płacić. Może uda się też te trwałe użytki zielone włączyć poz zazielenienie. Myślałem, że gospodarka centralnie planowana odeszła wraz z PRL-em. A tu zaczynamy mieć powtórkę z historii która skończyła się jak wiadomo nieciekawie.

T.B., 2014-01-06 13:25:02

Gdyby jeszcze pisano poprawnie po polsku z przecinkami i logicznie formułowano zdania... To można by zrozumieć. Gdzie ten chłop, bez obrazków zrozumie. Bez Pana Tadeusza nie rozbierze.

lila, 2014-01-06 12:28:58BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Ubezpieczenia Pocztowe

No tak...źle napisałem...teraz widzę ...nie wkręcam Was Panowie :)  Franszyza to 10% ... limit wypłacalności to 17% przy przezimowaniu...

lokizom

@ikcomas A masz z na polisie 25% napisane?