PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • ochrona-roslin.com.pl 2014-01-08 11:35:11
  Akurat tych expertów z IOR poznałem i doskonale oni wiedzą co mówią lecz czasami ich wiedza i praktyka odbiega od przepisów które nie nadążają za rozwojem rolnictwa i z racji pełniących stanowisk muszą trzymać się litery prawa a nie własnych doświadczeń.
  Wiadomo każdy spodziewa się konkretów ale dopóki MRiRW ich nie określi w całości to będą krążyły ogólniki.
  Prof. Korbas jest czołową postacią w Polsce jeśli chodzi o choroby roślin i jest autorem i współautorem wielu podręczników z fitopatologi, które są podstawą ochrony roślin więc raczej wie co mówi.
  Proponuje wybrać się do Poznania i porozmawiać z pracownikami IOR i przekonać się co sobą reprezentują i zapewniam, ze jest to bardzo wysoki poziom
 • A.Krzak 2014-01-08 08:20:25
  Niestety bardzo często eksperci z I.O.R opowiadają BZDURY! Wielu uczonym po uzyskaniu tytułu profesora wydaje się, że są już tak mądrzy i znają się na wszystkim! Wypowiadają się na temat ustawy nie znając jej treści i interpretując ją w dowolny sposób! W wielu przypadkach z ich wypowiedzi wynika, że również mają problemy z właściwą znajomością przyczyn i przebiegu wielu chorób, o których mówią! Panowie mniej słów a więcej treści!
 • ochrona-roslin.com.pl 2014-01-07 17:16:20
  W nowo rejestrowanych środkach już jest zapis ile razy dany preparat można zastosować, może to nie w każdym ale w większości. Przykładem niech będzie fungicyd "Valbon 75 WG" na zezwoleniu z 2012 roku, w etykiecie stosowania przy każdej roślinie jest podana informacja, że można go zastosować 3 razy w sezonie.
  Tych przykładów można podać więcej ale ten już obrazuje o czym mówił Prof.
 • Rolnik_Pomorze 2014-01-07 16:54:11
  Gdzie??? pytam gdzie jest zapis, że daną substancję czynną można zastosować RAZ w sezonie? konkretny zapis, punkt, litera?

  Państwa pismo, pretendujące do najpoważniejszego pisma branżowego, zaczyna się robić jak jakiś Fakt/SE... chwytliwy nagłówek, naciągane, wprowadzające w błąd tytuły....

  byłem w moim ODRze, byłem w WIORinie, nikt nie słyszał o 3/4 rzeczy, o których Państwo tak "alarmują" od miesiąca z okładem, powołując się na ekspertów/specjalistów z Poznania

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.156.76.187
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!