PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Czy to nie jest następny skok Na Kasę ,,zielonej mafii"?

Krzak, 2014-01-12 20:09:31

Co tu komętować , jeszcze raz powtarzam, w Polsce powinna funkcjonować agencja działająca na rzecz kompleksowania i scalania gruntów rolnych ,na rzecz poiększania istniejących gospodarstw rolnych . Do której zadania będzie należało wykupywanie gruntów od sprzedających i sprzedawanie za gotówkę bądż na raty rolnikom których grunty graniczą bądź są najbliżej położone od granicy sprzedawanej działki rolnej. Co wpłynie na powiększenie średniej powieszchni istniejących gospodarstw a także wpłynie na racjonalne gospodarowanie użytkami rolnymi.Ziemia to nie produkt wolnego rynku lecz troska o dobro Narodowe i dbanie o własne terytorium Ojczyzny bo to nasz wspólny Dom.

ROLNIK, 2014-01-11 18:58:55

Nie znałem, przeczytałem, przeprosiłem. enter

s, 2014-01-10 18:20:05

Wiesz s. zawsze nie mogą tych samych cytować.
Zobacz, co Jaś napisał niżej:
Tu było o ustawie
http://www.farmer.pl/prawo/nieruchomosci/zapobieganie-spekulacji-czy-wyprzedaz-pozostalosci-ziemi,48530.html
http://www.farmer.pl/prawo/nieruchomosci/aktualnosci/przetarg-ograniczony-na-calosc-ziemi-wracajacej-do-anr,44961.html
Tam są opinie Kosmala

czytelnik, 2014-01-10 18:06:13

W takim razie odniosłem mylne wrażenie i cofam zarzuty wobec Farmera.
Życzę powodzenia dla KPRWZ w walce o dobro nie tylko zachodniopomorskiego, ale całej braci rolniczej Polski. To wspaniałe, że potrafiliście się zjednoczyć.

s, 2014-01-10 17:46:07

@s, jako współuczestnik protestu szczecinskiego powiem Ci że FARMER.PL utworzył specjalny "dział" protest rolników na portalu, jeszcze niedawno był na głównej stronie.
Więc twoje zarzuty o stronniczość są bezzasadne. Naczelnemu i Redakcji dzięki.
Farmer publikuje nasze komunikaty, artykuly, przedstawia nasze akcje i nasze stanowisko.
Z naszych ludzi, po Edku wczoraj wypowiadał się jeszcze Jan Białkowski, zwróćcie na niego uwagę. Dusza człowiek. Oraz Zbyszek Obrocki.

arszczecin, 2014-01-10 16:50:10

Zapoznałem się i w całości popieram komunikat KPRWZ . Dziwi mnie fakt, że "Farmer" tendencyjnie przytacza szeroko uwagi trzech obszarników prezentujących (co zrozumiałe) tylko swoje interesy, a mimochodem tylko zauważa zdanie Edwarda Kosmali z KPRWZ, reprezentującego poglądy znacznie większego, chodz biedniejszego grona rolników.
Czyżby redakcja "Farmera" nie znała uwag KPRWZ do ustawy, czy też jest podatna na lobbing i pieniądze ZPWiDNR ? Pan Janicki ze spółki gospodarującej na 2,5 tys ha zamartwia się losem pracowników rzekomo pozbawionych pracy. Nie martw się pan tym, te 30% -gdybyś pan oddał zaowocuje znacznie większą ilością miejsc pracy w wielu gospodarstwach rodzinnych. Obszarnicy winni spojrzeć szerzej na polskiego rolnika, a nie tylko na swoje spektakularne interesy.

s, 2014-01-10 16:21:34

Tu było o ustawie
http://www.farmer.pl/prawo/nieruchomosci/zapobieganie-spekulacji-czy-wyprzedaz-pozostalosci-ziemi,48530.html
http://www.farmer.pl/prawo/nieruchomosci/aktualnosci/przetarg-ograniczony-na-calosc-ziemi-wracajacej-do-anr,44961.html

Jaś, 2014-01-10 09:32:43

dzięki @ar

s, 2014-01-10 09:24:13

@s, na stronie protestrolnikow.pl jest projekt ustawy i link do wczorajszego filmu z komisji z wystąpieniami m.in. dzierżawców, spółek pracowniczych, przedstawicieli komitetu protestacyjnego, związków etc.

arszczecin, 2014-01-10 09:19:53

Z artykułu wynika, że spłodzono jakąś ustawę dot. gospodarowania ziemią, ale nie ma nic bliższego na ten temat. Wiadomo tylko, że ustawa ta bardzo się nie podoba kilku panom ze Związku Pracodawców-Dzierżawców i Właścicieli Rolnych. Oczywiście należy się zgodzić z takimi postulatami jak: "ochroną sprzedaży ziemi przed podmiotami zagranicznymi, uporania się z bezumownymi użytkownikami", czy "zobowiązać do okazania aktu własności lub dzierżawy przed ubieganiem się o dopłaty". Ja jednak do końca tym panom nie wierzę, że zadbają o interes polskiego rolnika, bo kilku z nich znam i wiem, że dbają tylko o swój- obszarniczy - interes (każdy z nich posiada ponad 1000ha). Niechcący byłem świadkiem na pewnym spotkaniu, jak sobie radzili co zrobić, aby uniknąć wyłączenia przed wykupem części ziemi dla pazernego chłopstwa małorolnego. Prawnik im radził, aby wejść w program rolnośrodowiskowy i przez 5 lat mogą im skoczyć,a póżniej znajdzie się furtka. Oni mają czas na pilnowanie ustaw i lobbowanie w sejmie, bo gospodarstwem zarządza zarządca, a oni mają swój związek i ogromną kasę. Jch zmartwienie, to ustawa o trwałości dzierżawy, bo mają kłopot z wykupem znacznej ilości swej ziemi zwłaszcza, jeśli masę kasy z gospodarstw inwestowali w biznesy w miescie. Z tych przyczyn nie do końca po drodze z tymi panami większości rolnikom w Polsce. Dlatego zanim wypowiem się be lub cacy na temat projektu proponowanej ustawy, wolałbym zapoznać się z jego treścią.

s, 2014-01-10 09:02:01BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Konstancin-Jeziorna rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdańsk rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Elbląg rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Elbląg rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Lepiej bym tego nie ujął 

imen

Pracować tylko na złom i ziemie to jak chodzić pracować w biurze dla krzesła i komputera który tam stoi. Praca może sprawiać satysfakcję i...