PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Jak maja kasę niech kupuja ale jak mają kasę to po co im tyrać na ziemi

darek, 2014-01-21 13:12:27

@przem
"z tamtąd" - ręce opadają.
Nie czepiałbym się gdyby nie ta gęba pełna pseudopatriotycznych frazesów. Ludzie do czytania bo jesteście wtórnymi analfabetami. Sadzicie skandaliczne błędy i nie potraficie czytać ze zrozumieniem (ci co powinni wiedzą o kogo chodzi).

B2R, 2014-01-21 09:26:09

@Patriota - proponuje zmiane nicku..... zyczysz Polsce nastepnej wojny aby pozniej przez nastepne 50 lat odbudowywala sie i podnosila z kolan na nowo ? ale jesli tak sie stanie to ucierpimy na tym wszystkim !!! Ty oraz Ja. chcesz tego ??
a jesli chodzi o Kresy to nie masz prawa sie wypowiadac w imieniu ludzi z tamtad. Ktos pochodzi z Twojej rodziny z Kresow ze wiesz co tam sie dzialo... a tak na marginesie utrata Kresow to tylko zasluga politykow.

przem, 2014-01-20 22:16:05

s.Tacy jak ty doprowadzili tem kraj do tego co mamy i czym ty (...) się chwalisz i na co się powołujesz bo slogany już na Polaków nie działają Nauczył się u księdza na plebanii i powtarza ja jak papuga

as, 2014-01-20 18:55:25

O przepraszam @B2R to było do s.

JUDI, 2014-01-20 18:07:06

@B2R o znalazł się nawiedzony który siedzi pod stołem i innym daje radę jak mają postępować jak by mu do pięt nie dorastali

JUDI, 2014-01-20 18:04:24

@przem
Chciałbym Ci przypomnieć, że ta ziemia kiedyś była niemiecka i to Roosvelt ze Stalinem dali ją Polakom. Ta ziemia jeszcze nie raz zmieni właściciela, tak jak już to było w historii. Jakoś o ziemi zabranym polakom na kresach już nikt nie pamięta. No fakt, tam dopłat nie ma i dotacji do ciągników nie dają.

Patriota, 2014-01-20 17:45:36

@B2R - skoro ci się przestało chcieć, to nie dyskutuj. Poszukaj podobnych sobie, naćpanych. nadętych, tępych, przekonanych o posiadanym wysokim IQ i zadufanych w sobie (...). Myślisz, że jeśli Niemieć dał ci zarobić parę euro, to już możesz traktować rodaków z góry, pluć obrażać, będziesz nami manipulować a my cię będziemy potulnie słuchać, bo my "tylko zapita prowincja", a ty naćpany guru o "wysokim"IQ i zarobkach u obcokrajowca. O twoim rzeczywistym IQ swadczy to, że dla ciebie fakty przedstawione czystą i zrozumiałą każdemu polszczyzną, choć w szorstkim chłopskim wydaniu, to bełkot.To, że nie rozumiesz aluzji do nabrzeża i Gdyni świadczy o twoim oczytaniu i inteligencji.Poszukaj se gdzie indziej głupszego forum do swych chorych teorii.
Ty odpływasz, a ja nie odpływam, bo nie ćpam.

s, 2014-01-20 17:36:44

teraz nie trzeba prowadzic wojen, ziemia raz sprzedana za granice nigdy w polskie rece nie wroci!!! i co najlepsze, wszystko jest teraz robione legalnie
Wszyscy z miasta mysliscie ze jak ktos zaplaci najwyzsza cene za ha i pozniej za kilkanascie lat sprzeda z zyskiem Polakowi to zycze takiego toku rozumowania. Ziemie sprzedaje sie RAZ,
Polska raz jeszcze staje sie krajem kolonialnym...

przem, 2014-01-20 17:20:41

@B2R -masz takie mniemanie o swoim IQ, a nie potrafisz pojąć, że Polski rolnik wygra swobodnie wszystkie przetargi, jeśli będzie miał równe warunki, tzn, dopłaty (lub całkowity ich brak),ale w wysokości jak na zachodzie. Wsparcie kredytowe, krajowe, do bioenergii, ceny np. za pszenicę jak w Anglii, czy we Francji. Dlaczego kierowca , tokarz , murarz, mechanik, czy sprzątaczka w Polsce zarabia 1/3 tego, co na zachodzie? Czy oni mają taką samą siłę nabywczą, jak ich odpowiednicy na zachodzie? W rolnictwie te dysproporcje są jeszcze większe , ale to przy twoim, tak wysokim IQ nie sposób pojąć. Czemu wobec tego dyskutujesz na forum rolnym (zapitych) , miast szukać sobie równych (naćpanych).

s, 2014-01-20 17:00:01

@s
Sorry, ale to jest jakiś bełkot - nikt tego nie pojmie.
Ty na prawdę nic z tego nie zrozumiałeś co wcześniej napisałem nt. zapitej prowincji - otóż chodziło mi o to, że to chyba ty tak postrzegasz ludzi ze wsi, próbując nimi tak tanio manipulować.
Chyba już przestalo mi się chcieć nawet z tobą dyskutować, bo poza tym, że wypisujesz głupoty, jesteś zwyczajnie chamski. Nie wiem co to ma do rzeczy o tym Niemcu i eksporcie, o tych jeziorach i lasach. Kompletnie odpływasz.

B2R, 2014-01-20 16:59:03

@B2R - tlko ci się zdaje, że nic nikomu nie jesteś winien. To że jesteś tam, gdzie jesteś zawdzięczasz tym,co nastawiali pierś, byli ranni i ginęli w latach 70, 80-tych.To są fakty, których nie zmienisz swą arogancją. O twoim IQ świadczy fakt, że dla ciebie wieś, to "tylko zapita prowincja". Dla ciebie wyznacznikiem atrakcyjności kraju jest fakt, że "od niedawna narkotyki są tam prawie legalne". Skoro ty, przy swym niebotycznym IQ wywnioskowałeś , że jesteśmy "tylko zapita prowincja", to ja, nawet przy braku IQ mam prawo stwierdzić, że jesteś naćpanym zasrańcem, który w narkotycznym cugu nie widzi niczego, poza kasą potrzebną na jointy. Po jaką cholerę włazisz na ten portal i dyskutujesz z "tylko zapita prowincja" - ćpunie?. Resztki fabryk, handel, banki, a nawet nabrzeża są sprzedane, a gdzie pieniądze?
Jak Polak chce wyeksportować pszenicę z własnego kraju, to musi iść do Niemca (Dr CORDESMEYER Ltd) i ładnie poprosić, oraz zapłacić , a jak zechce, to nie pozwoli, bo jego jest. Trzeba będzie budować nową Gdynię - mówi ci to coś?. Sprzedasz ziemię lasy jeziora i jak będziesz chciał zbierać grzyby, albo popływać we własnym (jakim własnym?) kraju to dostaniesz kopa w zaćpaną (...).

s, 2014-01-20 16:39:49

Każdy ma jakieś preferencje dla jednego podoba się Kaska dla innego Baska nie wiem dlaczego ktoś mi chce wmówić że ziemia dla mnie powinna być dobrem nadrzędnym jeżeli dla kogoś tym jest to niech tak mu zostanie i nie wmawia mi swych zakłamanych żądz

dAred, 2014-01-20 16:34:37

@jarki
To akurat pojmuję. Nie pojmuję tylko dlaczego niektórym rolnikom wydaje się, że w związku z ich do ziemi przywiązaniem, powinni mieć preferencyjne warunku jej zakupu z zasobów ANR wzgledem innych nabywców (w tym cudzoziemców). Zważywszy, ze aktualnie Skarb Państwa tą ziemią dysponuje oznacza, że należy ona pośrednio zarówno do ludzi z miasta jak i ze wsi - jest własnością wspólną. W związku z tym w dobrze pojętym interesie tego państwa jest jej sprzedaż po jak najwyższej cenie - tak jak ty sprzedajesz temu kto zaoferuje najlepszą cenę za twoje płody. Prościej nie potrafię.

B2R, 2014-01-20 16:00:25

Dla rolnika ziemia zawsze będzie dobrem nadrzędnym
Mieszczuch nigdy tego nie pojmie

jarki, 2014-01-20 15:43:02BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

mnichkrzych

Rano -10 z wiatrem. Mam już tego dość, nawet nie spoglądam w stronę pola. Rzepak który, jak ktoś tu ładnie powiedział...

barts

No to panowie ile rzepaków wypadło przez weekend ? Ci co mieli ładne niech nie mędrkują. Konkurs dotyczy rejonów bez śniegu...