PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • wielkopolska 2014-02-11 23:51:10
  Jak widzę Zagórskiego to mi ręce opadają przecież ten osobnik to tylko ciepłe posadki dla siebie szuka a podatnicy płacą czy ci nie wstyd Zagórski bajki opowiadasz od Balazsa się nauczyłeś .Chroń każdą nową partię od tych osobników bo to szkodniki polskich rolników tylko swój interes widzą . A teraz do Polski Razem Gowina się skradają jak hieny
 • żubr 2014-01-26 18:34:41
  Strefa euro to zwykły blef mający na celu ograbić państwa które jeszcze jakoś zipią.Pisanie że rolnicy znów skorzystają przysparza o mdłości i zaostrza konflikt między wsią a miastem.O jakie 100 zł do ha jednolita płatność była wyższa . Dostałem 300 zł więcej niż przed rokiem a mam więcej jak 3 ha więc gdzie jest reszta kasy? Zwykła propaganda ile to pieniędzy biorą rolnicy.Albo urzędas nie umie liczyć i nie ma pojęcia co się na wsi dzieje.
 • Baanzi 2014-01-25 10:31:21
  Wprowadzenie euro nie jest problemem zero-jedynkowym, są korzyści i straty. Chyba największą stratą będzie brak możliwości regulacji złotego do euro czy dolara, co jak wiadomo wpływa na eksport i import. Drugą stratą będzie, jak pokazuje doświadczenie innych państw, wzrost cen żywności. co wcale nie musi się przełożyć na wzrost dochodu rolnika, ale z pewnością rolnicy za to będą obciążeni społecznie. Czyli będzie jeszcze większa nagonka miasto na wieś.
 • Adaś 2014-01-25 10:14:59
  Wprowadzanie jednej waluty do krajów o różnym stopniu rozwoju gospodarczego jest głupotą. Wszyscy widzą jak to się skończyło w Grecji, Irlandii, Portugali. Nic nie przemawia za tym, żeby Polska odeszła od złotego.
 • jarki 2014-01-24 18:09:04
  @ukasz ja byłem i jestem euro optymistą a wiesz dlaczego-kogo
  dla moich DZIECI zobacz co dzieje się za wschodnią dranicą
  ja to dobrze pamiętam w POLSCE
  i nie twierdzę że eurokołchoz jest dobry ale pamiętam gorszy
 • ukasz 2014-01-24 14:02:29
  sama dobroć ta waluta euro tak samo jak miało same profity przynosić wstapienie do unii nie jeden teraz płacze zastanówcie sie troche a nie zaraz piszecie jakie to zyski z tego mieć będziecie
 • west 2014-01-24 11:41:41
  W swoim gospodarstwie posługuje się bardzo często przelicznikiem euro, bo sprzedaje zboża i rzepak na zachód, podpisuje kontrakty w których cena jest w euro, kupuje maszyny itp. Wprowadzenie euro wyeliminuje mi wahania kursów i związane z tym ryzyko.
  Nie wspomnę już o dopłatach których wysokość jest uzależniona od kursu, przeliczanie pomocy de minimims itp.
  Jeśli w odpowiednim czasie wejdziemy do strefy euro będzie to dla nas korzystne a rolnicy zyskają najwięcej.
  I najważniejsze na wakacjach za granicą nie trzeba będzie nosić dodatkowego portfela.
  Pokaże się w końcu jak wyglądamy na tle pozostałych krajów jeśli chodzi o zarobki i ceny, będzie bolało
 • kicaj 2014-01-24 11:15:52
  @baca 56 masz racje i pan Zagórski w tej kwestii sie nie myli,my rolnicy skorzystamy najbardziej ,a może zapytam przekornie stracimy najmniej,myśle że to jest właściwy tytuł.Jeżeli chodzi o oproc. kredytów tutaj baca ma również racje,miałem taką sytuacje w grudniu-kupiłem kilka ha od znajomych którzy wyjechali do niemiec,w związku z końcem dopłat do kredytów musiałem ich przegonić do polski na 1 dzień i tłumacząc im o tych naszych preferencjach oni robili wielkie oczy, bo u nich zwykłe kredyty to 3%,a preferencje np.termomodernizacja domu to od 0! do 1 %.ale to właśnie stopa procentowa w eurokołchozie.
 • rolno 2014-01-24 11:09:58
  Najbardziej obawiają się ci co pracują za granicą bo przelicznik byłby inny .Rolnik polski miał by dostęp do zagranicznych sprzedawców na przykład ciągniki itp .
 • baca56 2014-01-24 09:41:38
  Koleżanki i koledzy - może spokojniej z tą krytyką. Po pierwsze, przez ostatnie dwa - trzy miesiące p. Zagórski choćby na tym portalu zamieścił kilka interesujących wypowiedzi i analiz idących "pod prąd" oficjalnej zielonej propagandy i w moim odczuciu odzwierciedlających realną sytuację i problemy polskiego rolnictwa zwłaszcza w kontekście nowej unijnej siedmiolatki i jej chorej polskiej realizacji. Dla mnie to już jest dobra rekomendacja; nawet jeśli z tezami kolejnego artykułu nie zgadzam się od razu - to warto się przyjrzeć i przemyśleć.
  Kilka lat temu (nie chce mi się szukać dokładnie kiedy to było) przeliczono nam dopłaty po kursie 3,20 we wrześniu, a zaczęto wypłacać w grudniu, kiedy kurs sięgał 5zł/euro. To było wtedy, kiedy Goldman&Sachs spekulował polską walutą. To było dla nas korzystne?
  Przypominam sobie też sytuację, kiedy kupowałem używany ciągnik w Niemczech i musiałem zapłacić w Euro - przewalutowanie dodatkowo trochę kosztowało. Więc z wprowadzenia euro mielibyśmy też jakieś korzyści.
  Własna waluta oczywiście daje trochę więcej suwerenności, daje dodatkowe narzędzia państwu. Pytanie tylko, czy państwo chce i potrafi skutecznie tych narzędzi używać w naszym interesie. Tego już nie jestem taki pewien...
  Dalej - np. cena kredytu, warta rozważenia w kontekście choćby walki o polską ziemię.
  Tej walki dziś nie prowadzi się przy użyciu Armii Czerwonej czy Wermachtu...
  Kredytów preferencyjnych już nie ma, zresztą jak były to też mało i nie dla wszystkich.
  Kredyt komercyjny hipoteczny w euro (np, w Niemczech) jest o kilka punktów tańszy niż to, co możemy uzyskać w Polsce w złotówkach. Po części jest to kwestia właśnie waluty.
  Patriotyzm posługuje się pewnymi hasłami, ideami czy symbolami, to ważne, ale należy pamiętać że najważniejsza jest zdrowa, skuteczna gospodarka.
 • Rolnik z Wielkopolski 46 2014-01-24 08:50:10
  Pana Zagórskiego i podobnych jego wiekiem nie uczono patriotyzmu bo w programach nauczania zniesiono przedmiot Nauka o Polsce i Świecie Współczesnym tak jak zaczęto znosić obowiązkowe lektury naszych wielkich pisarzy a wprowadzano Harry Pottera. Moja Matura to rok 1966.
 • z. 2014-01-24 06:13:08
  ....jak świat światem żaden szarak nie zarobił na grzebaniu w portfelu.....grzebiących coraz więcej....czujnik od termometru leży na glebie pod lodem i pod śniegiem -10
 • Rolnik z Wielkopolski 46 2014-01-23 22:54:19
  Panie Zagórski taki z Ciebie ekspert i patriota. Zjedź z tej wielkiej Warszawy na wieś polską to zobaczysz kto tak naprawdę zarobi. Tobie też śmierdzi w kieszeni Polski Złoty to wy........j z tego kraju bo też zaczynasz jak Kowalski ze Szkolnej i wielu ale nie rolników co Ci lobbują. Nie nauczono Cię historii i nauki o Polsce i świecie współczesnym w szkole średniej nie mówiąc o wyższej bo podobno też kończyłeś z tytułem. Przypomnę Tobie w takim razie, że jednym z kryteriów suwerenności i niepodległości danego Państwa i Narodu jest posiadanie między innymi swojej własnej waluty.
 • jarki 2014-01-23 20:31:02
  Ciekawe ile procent produktów wytwarzanych w mieście jest eksportowanych ?
  Łącznie z gazami cieplarnianymi wytwarzanymi w biurach
 • krzysiek222 2014-01-23 19:42:45
  to jest tak jak z prognozowaniem zimy choćby tegorocznej trzeba ją przeżyć by móc o niej mówić

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.196.110.222
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!