PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Wszystko fajnie, każdy z Was ma racje. Dzierżawce wywala się po dwudziestu latach z nie swojej własności, tylko po zakończeniu okresu dzierżawy. Pomyślcie trochę też o byłych właścicielach to był dorobek ich rodzin. Wywaliło ich Państwo na zbity pysk, poszli w kapciach. Zostali z wielkim zerem. A teraz każdy dzierżawca cwaniak chce kupić za 25-30 tys za hektar kiedy ziemia od rolnika kosztuje 40 tys. I ma jeszcze pretensje do spadkobierców że na koniec swojego żywota chcą odzyskać parę groszy z tego co utracili. Tak każdy liczy tylko swoje. Tak Panie Jargialski kończy się dzierżawa ale komuna nie zabiera Ci tego co jest twoje a Im zabrała.

Urzędnik, 2014-02-17 22:44:49

ANR miała działać ograniczony czas(tak było w 1 ustawie). Ale szybko władza wyczuła, że jest to łakomy kąsek do wykorzystania. Obsadza się tam skompromitowanych działaczy itp. Wszystkie partie są tym zainteresowane! Rozsądek, ekonomię -wszyscy mają w głębokim poważaniu! Mówiąc prościej powinno to być załatwione dawno, dawno temu! Pracownicy ANR uwłaszczyli się na gruntach po PGR, na mieszkaniach zwłaszcza w atrakcyjnych okolicach w miastach i strefach podmiejskich. Mają niezłe pensje, stałą pracę i nie będą zainteresowani zakończeniem swojej działalności. Przy biurach ANR powstały firmy wyceniające nieruchomości, które zawsze wygrywają przetargi. Wyceniają tak jak potrzebuje tego sprzedający! Jedna wielka rodzina! (Mafia) A miało być tak sprawiedliwie i dobrze? I co dalej? Dzisiejsze elity polityczne od lewa do prawa się skompromitowały i nic nie wymyślą dobrego! Wyspecjalizowali się w okłamywaniu i oszukiwaniu ludzi! Jak długo jeszcze się to da? Jaka nadzieja? Jak można naprawić ten kraj jak tak wielu jest skorumpowanych, osób, instytucji itp.?

Krzak, 2014-02-11 08:59:09

A może tu kłania się brak ustawy reprywatyzacyjnej???????
Czy to nie przypadkiem Kwaśniewski zawetował tę ustawę????
Czy jak PRL- ukradło to nie powinno najpierw oddać??????
Czy wreszcie komuchom (kierownikom, dyrektorom PGR) nie zależało na tym aby się uwłaszczyć na porządnych kawałkach i setkach hektarów, a chłopom małe ochłapy????
Czy nie są to konsekwencje tych działań ?????

tata, 2014-01-24 08:29:56

uważam,że wszystkie ziemie powiiny iść najpierw na przetarg ograniczony do rolników z danej gminy i gmin sąsiednich. W przetargu ustaliła by sie cena po której ziemia zostanie sprzedana. Wyeliminuje to machloje z zaniżaniem cen przez rzeczoznawców i ANR zaoszczędzi kupę kasy bo nie trzeba będzie wyceniać gruntów. Następnie ziemię proponuje się w cenie uzyskanej w przetargu w pierwszej kolejności osobom posiadającym prawo pierwokupu tj. dzierżawcy oraz spadkobiercom. Jeśli nie skorzystają kupuje rolnik który zaoferował najwyższą cenę w przetargu. W ten sposób wyeliminuje sie wszystkie machloje, nie będzie kupowania ziemi przez dzierżawców za 25% ceny rynkowej tylko po rzeczyswistych stawkach, nie będzie chętnych spadkobierców bo cena będzie rynkowa, ANR nie będzie czekać 2 lata na wycenę przez biegłego a ziemia zostanie sprzedana rolnikom, którzy kupią drogo ale mimo to będą się cieszyć, że mają na czym gospodarować. A Skarb Pańśtawa czyli my wszyscy zarobi na tym tyle ile powinien. Teraz PAństwo oddaje dzierżawcom tysiące ha za parę groszy, a reszta rolników musi bić się w przetargach o ochłapy za rekordowe stawki. W proponowanym rozwiązaniu doszło by do lekkiego nasycenia rynku i ceny ziemi by lekko spadły.

Bamber, 2014-01-23 21:14:37

..jeśli masz jeszcze prawo dzierżawy, wpisz sobie w hipotece do kiedy ją masz .....słupowi będzie trudniej, notariusz wtedy wie, że masz prawo pierwokupu i trudniej jest robić machloje.....oczywiście każdy przypadek indywidualny.

z., 2014-01-23 17:40:23

Niekumam jednej rzeczy jeśli ziemia jest w posiadaniu agencji rynku rolnego to dlaczego pierwszeństwo i za niższą sume ma możliwość odkupić to ..Prawowity właściciel>>Pierwszenstwo powinien mieć ten co dzierzawił te pola doprowadził je do pewnej kultury Z tym zapisem o prawowitych włascicielach to jedna wielka spekulacja pozwalająca mafią na zakupy ziemi

bauer, 2014-01-23 14:57:05

tyle tylko spadkobierca płaci dokładnie taka samo kwotę jaka musiałby zapłacić dzierżawca

aaa, 2014-01-23 14:55:44

tak najlepiej sprzedać dzierżawcy po atrakcyjnej cenie i wtedy będzie średnia cena gruntów 24tys , a płaci się po 50>

miki, 2014-01-23 13:58:11BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Marecki

Jakaś magiczna siła to tu przeniosła... Kiedyś dużo go używałem, bo miałem okazje do tego. Zaczęło się od podstawówki, literatura, potem znajomi,...

miwigos

Jeszcze pamietasz ten język ,ja już nie

Marecki

https://youtu.be/UuVrdTAIJTY