PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Do "arszczecin", dziękuje za podpowiedź.Poczytam jeszcze trochę.Simental jest mi znany jednak muszę poszperać więcej;)a jeśli chodzi o lim, że taka historia, że agresywna i tak rozrabiała?Z tego co wiem to z natury rasa łagodna jeszcze jałówka?Może jakiś wyjątek?

Kasia015, 2014-01-28 16:06:25

...dla mnie żarcie (prawie) ekologiczne to podstawa....ostatni jestem na etapie doskonalenia się w pieczeniu chleba tylko na zakwasie (takie tam innowacje)....skład muszę opatentować....normalnie.... kradną mi chleb..:) zanim wystygnie....

z., 2014-01-26 23:09:18

..to jeszcze inna historyjka ...po tej przygodzie z koziołkami stwierdziłam, że w sumie po co mieć problem, lepiej zorganizować (obcego) ojca rodzinie i...po problemie sam załatwi mleczność moich dwóch już ..ślicznych koniecznych żywicielek.....cap jak cap czarniutki był i najpierw z różkami potem z rogami ...a potem roooooogami....kiedy chów kóz zaczał przechodzić, do historii mleczko nie było konieczne..napalił się na kozła miejscowy "dygnitarz"...a że czasem mam dobre serce dałam mu capa w prezencie....:) z tęsknoty za mną.rozwalił gościowi obórkę, zniszczył przyzwoite ogrodzenie i.......dał nogę do sąsiada robiąc szkodę......u mnie takich jaj nie było...

z., 2014-01-26 22:46:34

Ha ha kóz nie przystało poczciwemu rolnikowi znamy to ;)
Teraz czasy się zmieniają a koza jako kosiarka i mleko zdrowe :)
My rolnicy możemy sobie zapewnić zdrową żywność a @miastowy niech żre chińszczyznę z marketu
Mnie ostatnio nachodzi chęć hodowania królików dla siebie a i drób eko nadal jest

jarki, 2014-01-26 22:45:15

@z takie życie.
sprowadziłem simentala z niemiec, jałówki roczne wraz z "tym " bykiem kopiącym.
Po jakimś czasie kaska wyszła i nie doszła, trzeba coś opierdzie lić. Padło na sima.
przyjechali ludzie obejrzeli wybrali, zawiozłem, zapłacili.; był 15 grudnia. termin cieleń na przełom styczeń/luty. w połowie stycznia gość dzwoni ze jestem oszust, ze za drogo kupił jałówkę cielną, bo dziś był inseminator i ją pokrył. ja rzeczę : ze mam papier wracza ze cielna etc. rozeszło się po kościach bo genetyka była bardzo bardzo.
w połowie lutego dzwoni że sliczny byk mu się urodził z tej sztuki. wspólnie z gospodarzem ustalilismy że ja jestem oszust a INSEMINATOR sprzedał mu takie ekspresowe nasienie :P

arszczecin, 2014-01-26 22:15:37

..nie znam się kompletnie na krowach, ale z zainteresowaniem czytam, bo w sumie krowy to wg mnie bardzo przyjemna dla oczu produkcja. Podobają mi się właśnie mięsne są śliczne........Pozwolę sobie tu sprofanować (temat o szlachetnych zwierzątkach).....Moja koza daaawno temu (musiała być dla mleka).. po kilku razach u zaprzyjaźnionego capa, wydawało się że nie miała ...woli....Hodowca ze mnie żaden więc po jakimś, czasie jak bidula patrzyła na mnie smętnymi oczami, dając mi do zrozumienia, ze nic z tego...pojechałam do weterynarza, ten obejrzał odmierzył miksturę... zapodał i stwierdził...jutro na pewno będzie chciała....za kilka godzin bekiem poruszyła całą okolicę, nie byłoby w tym nic szczególnego ale za kolejne dwie godziny ...biegały dwie rześkie małe kózki....:):) .Była baba z kozą u weterynarza.... była szybko sprawę załatwił...udało się....to był odlot......facet miał przechlapane....a w ogóle z tymi kozami były jaj na górnym "c" w naszym rejonie, chów kóz był "zabroniony" tak zwyczajowo ...nie przystało.

z., 2014-01-26 22:03:29

Miałem dobermana i zalizał by obcego,a łagodny pasterski owczarek collie był postrachem całej wsi :)

ekojajo, 2014-01-26 20:13:47

eko, nie przypisywal bym tego tylko na garb rasy limusine, bardziej na dana sztukę.
limusine sama w,sobie jest rasa stadna, może być agresywna w stadzie. w porównaniu do sima, jest b agresywna, lecz miałem byka sima który zerwał się z pastwiska, matka moja poszła stado zagonic i byk grał nią w siatkówkę. po przestawieniu go do stada krów gniotl brata do beczki, gdy został w cieletniku/ jalowniku, a krowy na pastwisko przechodzily koło niego zaczął kopać dziury w wybiegu, tluc w ściany. w efekcie miałem prawie pol metra dziurę w wybiegu ;) . jak go z cieletnika na auto wyprowadzalem na kantarku, dosłownie i w przenośni nucilem piosenkę I Bealive i can fly, buty zostały w błocie ;) . a sim ponoć rasa łagodną jest. limusine byk był spokojniutki ;)

arszczecin, 2014-01-26 19:57:45

Ekojaj nie bajeruj znowu

ccc, 2014-01-26 19:04:25

Ja kiedyś dawno,jak jeszcze nikt nie słyszał w Polsce o limousine,kupiłem okazyjnie w PAN jałóweczkę 12 miesięcy czystej rasy.Gdy chodziła latem po polu na pastuchu elektrycznym z innymi to było ok.Na jesieni musiałem uwiązać w oborze to tak waliła łbem,że rogi pourywała do krwi.To zamknąłem ją w kojcu na luza to tak biła w ścianę nogami,że stawy jej popuchły,dostała zapalenia,skażenia organizmu i koniec.Tak się skończyła moja przygoda z tą rasą ( 30 lat temu to było )..Obecnie kupuje krzyżówki lim x ncb i bardzo sobie chwalę i przyrosty i łagodność charakteru.

ekojajo, 2014-01-26 18:52:32

kasia, tak jest to popularny simental pomieszany z olewem red ho, w wyniku czego ma twardość sima i wydajność ho.
zoba na www.fleckvieh.de
jedyna wada, łatwość w zatuczeniu co powoduje komplikacje z rozrodem.

arszczecin, 2014-01-26 18:33:07

Mam na myśli wspomniane wcześniej w komentarzu rasę fleckvieh.Przyznam,że nie słyszałam o niej.

Kasia015, 2014-01-26 17:50:55

A jeśli dobrze mam rozumieć to nie jest rasa typowo mięsna?Jest to bardziej dwukierunkowa mleczno-miesna?

Kasia015, 2014-01-26 17:46:55

@tomasz mazur, nie nie słyszeliśmy! a co to jest? podasz charakterystyka

ar, 2014-01-24 17:04:11

PRZEREKLAMOWANE, AGRESYWNE, MAŁE,
SŁYSZELIŚCIE KEDYŚ O FLECKVIEH

TOMASZ Mazur, 2014-01-24 16:49:49BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rusinowo rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

miwigos

Barts wszystkie masz takie,bo ja lepsze i gorsze od twojego

Pałuczanin81

Taki mój (patrz temat nawożenie)-jest MOC (z gęstego siewu)