PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Fotowoltaika to występuje na rynku w różnych klasach, efektywności i cenie tak jak kolektory które produkuję zimną wode latem zamiast ją grzac. Pozatym tużą rolą pełni miejsce posadowienia urządzenia na dachu.

P.J, 2014-07-25 10:00:13

DAM WSZYSTKIM ODPOWIEDŹ. ZAWSZE NAJWAŻNIEJSZE SA FAKTY A NIE POGLĄDY. POLSKA NIE MA TAK DOBRYCH WARUNKÓW NASŁONECZNIENIA JAK NIEMCY I WYSTARCZY SPOJRZEĆ NA GLOBUS. MAPA POGODY W TV POKAZUJE NAS NA RÓWNI Z NIEMCAMI A JEST TO PO PROSTU WYGODNE. PRODUKCJA ENERGII ELEKTRYCZNEJ BĘDZIE OPŁACALNA GDY KOSZT INWESTYCJI ZWRÓCI SIĘ PO 8 LATACH. TO JEWST NIEOSIĄGALNE. PRODUKCJA CIEPŁEJ WODY JEST OPŁACALNA CO STWIERDZAM DOŚWIADCZALNIE NA POŁUDNIU POLSKI. TERAZ SPRAWA AUKCJI. Z WSZYSTKICH KRAJÓW EUROPY TYLKO W POLSCE ZAMIERZA SIĘ STOSOWAĆ AUKCJE A STOSUJE W SZWECJI. DLACZEGO? BO POLAK JAK WIDZI ŻE INNY MOŻE COŚ ZROBIĆ I ZYSKAĆ TO ROBI WSZYSTKO BY DO TEGO NIE DOPUŚCIĆ. ZMIERZAMY PONOWNIE DO TAKIEGO ZADŁUŻENIA POLSKI ŻE PRZYJDĄ Z MUSU RZĄDZIĆ NAMI INNI. BEZ WOJNY. WTEDY BĘDZIE UKRAINA NA PLACU ZWYCIĘSTWA W WARSZAWIE I OBWINIANIE WSZYTKICH TYLKO NIE SIEBIE. CO ZA KRAJ!

AST, 2014-01-29 10:16:06

wyznawcy rządu piszą że to kicha myślę o PV!! ile dostali za komentarze???
jak ktoś nie ma opjecia o fotowoltaice niech nie zabiera głosu!!!nie mylić z SOLARAMI !!!!!

Vin, 2014-01-27 20:17:49

@T.B. masz panele słoneczne, że tak twierdzisz?? Prawda jest tak, że w lato gdy jest mocne słońce to panele trzeba zastawiać bo woda się zagotuje albo puścić na c.o. ale wtedy masz w domu saune. Natomiast w dni pochmurne tej wody nie można nazwać nawet letnią.

Baanzi, 2014-01-26 08:47:08

W naszym klimacie fotowoltanika nie ma sensu, ale panele słoneczne dla celów grzewczych, są opłacalne, o ile instalacje dopasuje się do zapotrzebowania. Zimą do to raczej nie ogrzeje, co najwyżej wspomoże, ale od wiosny do jesieni ciepła woda w kranie.

T.B., 2014-01-25 18:28:46

ogniwa fotowoltaiczne może i są dobre, ale niestety w naszym państwie bez jakichkolwiek rządowych dopłat to sie nie opłaca. Z tego powodu że większośćogniw ma gwarancję na 20 lat, przy czym po bodajze 15 latach spada im wydajność o paredziesiąt procent po 20 latach już o połowę i co wtedy? całą instalacje do wywalenia i od nowa koszty montowania nowej? W Niemczech niemalze kazdy budynek w gospodarstwach rolnych jest zawalony bateriami słonecznymi z tego powodu że mają konkretne pomoce z rządu.

Kalosz, 2014-01-25 18:09:51

ciekawostką jest to, że producenci paneli nie zakładają farm fotowoltanicznych bo im się to zwyczajnie nie opłaca a Nam wciskają kit o opłacalności tego byznesu

rol-nick, 2014-01-25 09:45:50BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

UeorMdsan

have scored Bo Horvat Jersey. Fran Keep extra a few provides help plus Alex Stalock manufactured 28 helps you to save. Thomas Johansen, Boone...

jarki

Dzięki dzięki ciągle się zastanawiam czy siać qq  Napiszcie jeszcze o tym FAO  Czy wczesne czyli niskie FAO koniecznie znaczy...