PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Najpierw niech zaktualizują stan faktyczny a nie przedrukują nie aktualne pokomunistyczne dane . Sam jestem z lubelskiego i mam taka sytuację że na wykazie posiadam działkę z numerem którego nigdzie nie można znaleźć na mapach . Byłem w Agencji to dali mi arkusze w formacie A1 i kazali bym wskazał ale nie znalazłem . Zwróciłem się do geodezji ci znów po półrocznych poszukiwaniach stwierdzili że też nie mogą znaleźć bo takie dostali papiery z gmin gdy przyjmował to powiat . Pytam co mam zrobić gdzie ją znaleźć ? Na to geodezja (nieoficjalnie ) podpowiedziała bym przy wypełnianiu wniosku wyrysował ją w ramach innej istniejącej działki . Tak zrobiłem i wyrysowałem ją w rogu dużej już istniejącej działki i tak składałem wnioski .Po dwóch latach agencja przysłała mi razem z wnioskiem mapki z których działka którą zaznaczyłem w rogu znalazła się w środku na szczęście tej samej działki . Oczywiście w geodezji gdy chciałem to sprawdzić to bez zmian i żadnych poprawek nie naniesiono . Czy to niewidzialna ręka przesuwa działki czy może było trzęsienie ziemi i ruch płyt tektonicznych ?
Meritum sprawy jest to że dane są przed wszystkim nieaktualne . To będzie jak teoria która mija się z praktyką . Podobnie jak na geop....lu gdzie siatka działek i ich granic nie pokrywa się ze zdjęciami samolotowymi ale tam od razu jest zaznaczone że są to zdjęcia poglądowe i nie stanowią informacji jako dowód .
Osobiście uważam że na Lubelszczyźnie ci tak zwani inwestorzy to najprawdopodobniej poszukiwacze łupków którzy nie za bardzo mogą poradzić sobie z burdelem jaki panuje w geodezji . Gdy dostali prezent od Tuska formie wywłaszczenia rolników pod gaz z łupków mogą usunąć rolnika z jego ziemi pod wydobycie . I właśnie o to chodzi że zderzają się tu z Polską rzeczywistością i po prostu nie wiedzą kogo mają wywłaszczyć bo mają upatrzony teren ale nie wiedzą do kogo należy . Wiec za pieniądze podatników stworzy się bubel geodezyjny który teoretycznie będzie stanowiła bazę informacyjną do wywłaszczenia a że minie się to z praktyką i realni właściciele dowiedzą się o tym po fakcie i zostanie im droga sądowa przez 20-30 lat .

lubelszczak, 2014-01-30 12:05:43

Podatek katastralny... puk, puk... ;-))

mrówka123, 2014-01-30 11:05:20BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

miwigos

Rzepak marnie ,pszenica lekko staniała,o dwa dni się spóżniłem żeby podpisać kontrakt na paszaranie  po 700 zł,netto

jarki

Co kurna jest w tym roku z tymi cenami ?