PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Najpierw niech zaktualizują stan faktyczny a nie przedrukują nie aktualne pokomunistyczne dane . Sam jestem z lubelskiego i mam taka sytuację że na wykazie posiadam działkę z numerem którego nigdzie nie można znaleźć na mapach . Byłem w Agencji to dali mi arkusze w formacie A1 i kazali bym wskazał ale nie znalazłem . Zwróciłem się do geodezji ci znów po półrocznych poszukiwaniach stwierdzili że też nie mogą znaleźć bo takie dostali papiery z gmin gdy przyjmował to powiat . Pytam co mam zrobić gdzie ją znaleźć ? Na to geodezja (nieoficjalnie ) podpowiedziała bym przy wypełnianiu wniosku wyrysował ją w ramach innej istniejącej działki . Tak zrobiłem i wyrysowałem ją w rogu dużej już istniejącej działki i tak składałem wnioski .Po dwóch latach agencja przysłała mi razem z wnioskiem mapki z których działka którą zaznaczyłem w rogu znalazła się w środku na szczęście tej samej działki . Oczywiście w geodezji gdy chciałem to sprawdzić to bez zmian i żadnych poprawek nie naniesiono . Czy to niewidzialna ręka przesuwa działki czy może było trzęsienie ziemi i ruch płyt tektonicznych ?
Meritum sprawy jest to że dane są przed wszystkim nieaktualne . To będzie jak teoria która mija się z praktyką . Podobnie jak na geop....lu gdzie siatka działek i ich granic nie pokrywa się ze zdjęciami samolotowymi ale tam od razu jest zaznaczone że są to zdjęcia poglądowe i nie stanowią informacji jako dowód .
Osobiście uważam że na Lubelszczyźnie ci tak zwani inwestorzy to najprawdopodobniej poszukiwacze łupków którzy nie za bardzo mogą poradzić sobie z burdelem jaki panuje w geodezji . Gdy dostali prezent od Tuska formie wywłaszczenia rolników pod gaz z łupków mogą usunąć rolnika z jego ziemi pod wydobycie . I właśnie o to chodzi że zderzają się tu z Polską rzeczywistością i po prostu nie wiedzą kogo mają wywłaszczyć bo mają upatrzony teren ale nie wiedzą do kogo należy . Wiec za pieniądze podatników stworzy się bubel geodezyjny który teoretycznie będzie stanowiła bazę informacyjną do wywłaszczenia a że minie się to z praktyką i realni właściciele dowiedzą się o tym po fakcie i zostanie im droga sądowa przez 20-30 lat .

lubelszczak, 2014-01-30 12:05:43

Podatek katastralny... puk, puk... ;-))

mrówka123, 2014-01-30 11:05:20BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Grójec rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Nowy Prażmów rynek komercyjny - obiekty do wynajęcia
    • Janki rynek komercyjny - obiekty do wynajęcia
    • Piaseczno rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

Nawiozłem tego z Kwalifikatem C1 z lokalnej CN- po mięszance był rzepak,po nim jęczmień oz.,gęsty to w nim nie było. Teraz likwidacja...

sapek

... a co do głuchego kiedyś miałem na polu kilka lat pod rząd jare na jednym kawałku... po nich były ziemniaki to w nich głuchy poschodził jakby...