PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

w jakich opakowaniach jest sprzedawane czy jest szansa dostac systivie na 10 ha ?

tymo, 2017-02-12 11:25:11

Jestem uzytkownikiem SYSTIVY od czterech lat - dwa lata wdrozenia - dwa lata na setkach hektarow --- wnioski rewolucja w ochronie , srodek nie do zastapienia , zadnych problemow z PIORiN , uczciwie polecam , a koszty - to się opłaca

gospodarstwo nasienne, 2016-02-17 15:59:03

Uuu ktoś tu chyba ożenił się z inną firmą niż basf, że tak mu nie leży ten produkt. Jestem przekonany, że każdy rolńik, który już ma doświadczenia z systivą (np na oziminach) śmieje się z wywodów @Marek. Choć i tak zawsze gdy czytam takie komentarze, mam wrażenie że nie pisze ich rolnik. Prawdziwy rolnik nie ma czasu żeby tu siedzieć i dyskutować. Presja chorób jest zawsze, taka intensywność upraw robi swoje. Ja do tego produktu już się przekonałem i wiem, że jest to rewolucja na rynku. Pewnie stąd te emocje :)

Siara, 2015-03-18 06:55:26

@Expert z dyrektywa bedziesz dyskutowal ?

Macie w basf polskich rolnikow az za takich idiotow ?

Czy was prawo nie dotyczy, macie wlasne ? O prawdopodobienstwie to sobie mozesz dyskutowac, gadaj zdrow. Mnie interesuja konkretne fakty.

Zapytam wiec konkretnie: oddacie kary za mandaty nalozone w przypadku stosowania tego preparatu tak czy nie ? Podpiszesz sie pod tym tak czy nie ? Tylko bez gdybania.

Marek, 2014-02-28 15:02:54

Zgadza się, że metody niechemiczne powinny być wybrane i zastosowane w pierwszej kolejności. Zakładam, że rolnik stosuje prawidłowy płodozmian i wybrał właściwą odmianę plus wykonał i zamierza wykonywać wszystkie inne możliwe czynności i zabiegi, jednak nie zawsze zapewnią one dostateczną ochronę przed organizmamami szkodliwymi. Wtedy właśnie dopuszcza się metodę chemiczną. Możemy długo dyskutować i interpretować ustawę, proponuję oprzeć się na wypowiedziach naukowców z IOR, którzy przygotowali publikacje: "Metodyka integrowanej ochrony jęczmienia dla producentów" i prawdopodobnie brali udział w przygotowywaniu ustawy. Zapraszam do zapoznania się z częścią dotyczącą niechemicznego i chemicznego ograniczania sprawców chorób na str. 44-51. Jak piszą autorzy progi szkodliwości mogą ulegać zmianom, inne są dla plonu 3 ton z hektara a inne będą dla 6 ton. Decyzje o wyborze metody zawsze podejmuje rolnik, nasza propozycja daje więcej swobody i możliwości i mimo, że Systiva jest środkiem ochrony roślin wpisuje się w integrowaną ochronę, ponieważ w przypadku wielu chorób wskazuje się zaprawianie jako jeden z możliwych zabiegów. Wyżej wymienioną publikację można znaleźć między innymi pod tym linkiem:
https://www.google.de/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=5&ved=0CEwQFjAE&url=https%3A%2F%2Fwww.minrol.gov.pl%2Fpol%2Fcontent%2Fdownload%2F39399%2F218587%2Ffile%2FMetodyka%2520integrowanej%2520ochrony%2520j%25C4%2599czmienia%2520DLA%2520PRODUCENT%25C3%2593W.pdf&ei=9LUNU9GWKamU7Qbw6IGgDA&usg=AFQjCNFzEVbHJSuv4Zb1lWpaKZb62iZhcw&sig2=L2zO4f-00iSLYI8xhukiWg&bvm=bv.61965928,d.ZGU&cad=rja

Ekspert BASF, 2014-02-27 08:09:45

@Expert na nogi sie lecz bo na glowe za pozno. Masz jak byk napisane:

"Zgodnie z ogólnymi zasadami integrowanej ochrony roślin określonymi w załączniku III do dyrektywy 2009/128/WE:

1) nad chemiczne metody zwalczania organizmów szkodliwych przedkładać należy metody biologiczne, fizyczne i inne metody niechemiczne, jeżeli zapewniają one ochronę przed organizmami szkodliwymi;"

jeszcze raz powtorze jak nie dotarlo: nad chemiczne metody biologiczne, fizyczne i inne metody niechemiczne.

NIECHEMICZNE!

a tu walisz w ciemno chemie nie wiadomo czy bedzie presja choroby czy jej nie bedzie i jeszcze twierdzisz bezczelnie, ze to zgodnie z zasadami integrowanej ochrony roślin. Dawka nie odgrywa tu zadnej roli w stosunku do zasad. Termin stosowania jest WBREW zasadom j.w.

Marek, 2014-02-25 17:29:43

Fungicyd Systiva 333 FS z pewnością spełnia wymogi dotyczące integrowanej ochrony roślin. Przemawiają za tym między innymi takie argumenty jak niska dawka substancji aktywnej zastosowanej na 1 hektar w porównaniu do tradycyjnych fungicydów. Stosując Systivę bezpośrednio na nasiona razem z zaprawą ograniczamy do minimum zagrożenie dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska. Wiatr nie przeniesie substancji na inne plantacje a deszcz nie zmyje fungicydu, brak oprysku nie będzie też stanowił zagrożenia dla owadów pożytecznych zamieszkujących chronioną plantację. Mając również na uwadze wysokie zagrożenie ze strony chorób grzybowych, występujących praktycznie każdego roku, zabieg fungicydowy z bardzo dużym prawdopodobieństwem musiałby zostać wykonany w późniejszym terminie. Dlatego w przypadku Sistivy mamy poza wzmocnieniem zaprawy w zwalczaniu chorób odnasiennych i odglebowych zabezpieczony jeszcze jeden element jakim są liście. W kwestii przydatności Systivy w integrowanej ochronie proponujemy zapoznać się z opinią Pani dr inż. Zuzanny Sawińskiej z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Treść rozmowy z p. dr. Zuzanną Sawińską dostępna jest na naszej stronie internetowej : http://www.agro.basf.pl/agroportal/pl/pl/pl/j_czmie_/wywiad_systiva.html

Ekspert BASF, 2014-02-25 16:13:53

a co z integrowaną ochroną roślin ,przecież stosujemy po wystapieniu progu szkodliwosci

ppp, 2014-02-20 19:52:39BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Łódź rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Kraków rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Kraków rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Chodziło mi o liniową odmianę od monsanta pokrewną californium  Kiedyś cała wieś miała californium i wszyscy byli zadowoleni 

men2face

https://www.agrolok.pl/nasiona/rzepak-ozimy-dk-seax-f1.htm