PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Jasne zakażcie wszystkiego na wsi.
Jestem rolnikiem i mam już dosyć ludzi z miasta, którzy przeprowadzają sie na wieś myśląc, że to miejsce letniskowe .
Nie można nawozić pola obornikiem bo śmierdzi
Nie można wyrzucać obornika od zwierząt bo smiedzi
Nie daj Boże jeśli uprawia się pole przy czyimś mieszkaniu , bo kurzy się
Kombajn hałasuje
Wieś jest do pracy i to takiej 24/7 , jeśli komuś to nie odpowiada ma miasto .
A co do hodowli norek, ja tu czuję wielki typowo polski ból d*py , że komuś coś wyszło

M, 2016-04-28 13:28:06

Jeżeli fermy norek nie zginą z krajobrazu Polski to marny los ludzi mieszkających w pobliżu. W gminie Wieniawa działa ten "obóz dla zwierząt" pierwszy rok. Smród nie do opisania. Mieszkańcy nie mieli żadnego wpływu na to co dzieje się w ich miejscowości. "Przedstawiciele ludu" nic dla tego ludu mieszkającego od pokoleń nie zrobili. Ostatnio coraz częściej nie można przebywać na swojej posesji poza domem. Dopóki u władzy będą zasiadać komuchy i ich świta pazerna biada nam maluczkim

boluś, 2015-09-03 21:05:38

a ja znam wiele małych wsi gdzie ludzie duszą się od tego smrodu, wracają wieczorem po ciężkim dniu do domu i zamykają okna i ich ziemia jest przesiąknięta odchodami !!! Mamy 21 wiek, za przypięcie psa łańcuchem grozi kara a tu setki zwierząt cierpki, rani się wzajemnie, jest traktowana okropnie poprzez wyrywanie im zębów żeby nie walczyły i nie dziurawiły futer. A ty wszytko przeliczasz na pieniądze ? problem polega na tym że w PO są kolesie właścicieli ferm albo sami posłowie mają fermy. Więc jak mogą być obiektywni w ustanawianiu przepisów ? Polsko - obudź się !!!! fermy to interes kilku kolesi powiązanych z rządem, reszta się podpina. Oni mają największe fermy które prowadza bez poszanowania ani środowiska ani lokalnych społeczności,. Wynocha z Polski, jestem takim samym podatnikiem i nie chce żyć w kraju który stoi w jednym rzędzie z Rosją i Chinami !!!! Te fermy w Polsce to hańba. Cały Zachód wytyka nas palcami po publikacji warunków w jakich prowadzi się fermy przez niemieckie gazety. A oni mówią że to Duńczycy robią im zły PR, teraz powiedzą że Niemcy. Tfu ! Wstyd. Polskie dziadostwo i kumoterstwo na czele z pożal się boże Sawickim, jego dni sa policzone.

precz fermy, 2015-08-24 15:05:59

powinno się zakazać budowania ferm, wiem to jako mieszkaniec wsi w której ten obóz został rozwinięty. " praca dla tysięcy" to śmieszne kilka osób pracuje a zmiany pracowników częste. rządzący widocznie mają jakieś korzyści, że dopuszczają takie przedsięwzięcia na terenie gminy. Smród jest wszechobecny nie do zniesienia .

maria, 2015-08-23 10:40:17

szanowni jezeli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze zadam jedno pytanie dlaczego hodowla norek lisow jenotow itp jest podpieta pod produkcje rolna ?!! jest to hodowla dzikich zwierzat futerkowych i tak powinna byc traktowana !! ale ida za tym i konsekwencje podatkowe oraz prawne !!! np. pomiot norek lisow zostal uznany jako nawoz !!!i kto na to pozwolil ?! jest to zagrozenie epidilogiczne i epizotyczne !! powinno to byc poddane utylizacji !! a co na to ministerstwo rolnictwa i ochrony srodowiska nic !! przykladow mozna by mnozyc lecz lobby futerkowe ma dobra reprezentacje w sejmie i widac skutki .!!!!

malorolny, 2015-05-05 12:02:03

Jakiś czas temu byłe w Ikei i zauważyłem na dziale z dywanami dużą naturalną skórę krowią...czy to oznacza że należy zamknąć wszystkie sklepy Ikea? A hodowców krów pozamykać, Wy nie martwcie się o takich hodowców jak pan Wójcik, bo jak on będzie musiał zamknąć fermy to pewnie będzie miał z czego żyć ale ludzie pracujący u niego pójdą na bruk. Znam wiele małych wsi gdzie dzięki fermą ludzie mają pracę oraz wiele ferm jest rodzinnym gospodarstwem, Ci ludzie chcą tylko pracować i spokojnie żyć ale wielu to przeszkadza. W Holandii cofnięto zakaz bo są to duże straty ekonomiczne. w Dani , Grecji, Włoszech, Hiszpanii, USA, Finlandii można hodować tylko u nas jak coś dobrze idzie to zlikwidować . Czy wszyscy mamy wyjechać do pracy zagranicę? Może pojedziemy do pracy na fermy do Dunczyków czy Holendrów. Zgadzam się że standarty muszą być przestrzegane ale opamiętajcie....

ciekawy, 2015-01-05 23:02:02

NIE chcemy fermy norek w gminie Żórawina woj dolnośląskie !!! Wójt Żukowski ma pomysł na inwestycje tego obszaru w postaci bomby ekologicznej jaką jest ferma norek. Chcemy ogólnopolskiego zakazu hodowli zwierząt futerkowych, bo to nie ma nic wspólnego z rozwojem naszego kraju. Chcemy miejsc pracy w obszrze nowych technologii a nie zagrażające ekologii

ANTYnorka, 2014-11-10 08:58:00

Pan Wójcik drży bo już liczy ile kasy straci gdy będzie zakaz hodowli norek , ale ma mocno w d..ie ludzi, którym narobi smrodu i będzie gnębił ich bytowanie i mocno ma gdzieś środowisko, które zniszczy. Liczy się tylko własna kasa i niech nie wciska kitu, że tak dużo ludzi zatrudnia (płacąc przy tym marne grosze).Zakazać hodowli norek(biedne zwierzątka-kto je obroni).Dbajmy o nasze naturalne środowisko, o nasze wody, glebę, powietrze.

asda, 2014-06-21 23:36:24

fermy norek to obozy, mordownie zwierzątek- po co, na co? smród, zanieczyszczenie srodowiska, wód, wyginięcie wielu gatunków zwierzat. Kasa do kieszeni hodowców, ale jak maja życ ludzie mieszkający w pobliżu-- to nie liczy sie dla pana Wójcika i innych hodowców.

jan, 2014-06-20 21:31:52

Jak się nie znacie- to się nie wypowiadajcie....Wykształćcie się.

N., 2014-05-11 16:25:04

W końcu coś mądrego by uchwalono! Uważam, że nie ma czym się chwalić, a na pewno nie tym, że jesteśmy drudzy w Europie w obdzieraniu zwierząt ze skór!

, 2014-04-16 12:07:52

"Polska jest drugim producentem skór w Europie" Faktycznie jest się czym chwalić.. "Produkcją" zwierzątek na rzeź. Macie krew na rękach!

Ola, 2014-02-28 09:34:12

Bardzo dobrze że norka ma być wpisana na listę zwierząt inwazyjnych. Przecież samo wpisanie nie jest równoznaczne z zakazem hodowli norki , więc czego się boi Wójcik ?. Myślę że odpowiedzialności, ponieważ nagminnie norki uciekają z ferm,wiem to z własnego podwórka ,ponieważ już kilka odstrzeliłem w sąsiedztwie takiej fermy. Dzikie kaczki nie wyprowadzają w naszym teranie młodych,łyski wyginęły całkowicie,przy stawie leżą resztki ryb,bażanty które do tej pory miały schronienie w szuwarach zginęły lub zostały z nich wypędzone i to jest główne zagrożenie z powodu stworzenia Eldorado dla hodowców tych poniekąd pięknych stworzonek . Tak więc na listę z nimi i nie ma przeszkód aby Wójcik hodował sobie nadal.

crv, 2014-02-17 08:13:58

Od pana Wójcika to wara !!!!!!!!! On daje chleb,a ZIELONI chcą go zabrać !!!!!!

aga, 2014-02-16 21:45:19

Zieloni do GAZU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

MAJA, 2014-02-16 21:35:53BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

mieto35

Ok dzięki, planuje dzisiaj jak się pogoda nie popsuje ale boję się dodać bór do środka na robaki.

jarki

O tej porze odpuść sobie makro składniki zwłaszcza azot Jeśli chcesz to przy cieplejsze pogodzie pokrop nieco Tanim mikro + dodatkowo bór i...

mieto35

Mógłbym jeszcze teraz przy okazji dokarmiania robaczków bo mszycy to jest ogrom , dodać nawóz npk...