PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

- dziękuje Panie Tomaszu za jak zwykle profesjonalną analizę.

Mycy, 2014-02-17 10:17:51

niema to jak chwytający tytuł artykułu. "nowe szczyty" a tu zwyżka o rewelacyjne 1,4%. gratuluję redaktorskiej weny.

Beniu, 2014-02-16 07:03:35

kontrakty to nie skupy

JKC, 2014-02-15 09:28:11

Zawsze handlarze mieli zasadę że " Najwięcej zboża kupią jak tanieje " bo jak drożeje to nikt nie sprzedaje bo czeka na większą cenę skoro drożeje . Jeśli ma to się zmienić to nie wolno panikować jak co niektórzy . Zobaczą że sąsiad wiezie to i on ładuje i wiezie tak jakby już potem skupy były zamknięte do żniw .i nie było by gdzie sprzedać . Sytuacja nie jest co prawda korzystna dla rolnika bo jest bombardowany spekulacjami i to z mediów które podają się jako dla rolników a potem rolnik gdy po takiej spekulacji wysprzeda zboże to słyszy informacje z "Agrobiznesu" " Kto może wozi zboże " ( kłamstwo bo ja mogę a nie wożę ) a potem miało być taniej a wyszło jak zawsze i cen rosną . Powołują się na ekspertyzy pseudo analityków i maklerów ale jak zagłębić się kto jest tym np. maklerem to okazuje się że są nimi ludzie którzy posiadają własne skupy zbóż lub są pośrednikami na duża skalę .Jest to manipulacja na dużą skalę . Ostatnio odwołano prezes UOK-u i od razu się okazało się że żadnej zmowy cenowej w skupach nie było , tak jak kiedyś gdy nie odpowiadały dane GUS to się zmienia prezesa tak było z UOK . Sam Kalemba przyznał że zmowa była ale nie ma szans by to wyjaśnić , teraz mówią że nie było sprawy a za miesiąc powiedzą że to rolnicy robią zmowę cenową .
Jeszcze do żniw 5 miesięcy a nie 5 tygodni więc spokojnie można czekać ze sprzedażą tym bardziej że perspektywy po ostatnich zmianach pogodowych to raczej na wzrost cen ale każdy ma swoją głowę i niech jej używa .

dyw202, 2014-02-15 09:22:48

na giełdach szczyty w skupach obniżki to są jakieś jaja

lech ryś, 2014-02-15 08:43:45BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rozprza rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rozprza rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Wrocław rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

mieto35

Doradzcie co zrobić,tydzień temu pryskałem  rzepak topsinem i mospilanem , rzepak był w fazie początek kwitnienia  teraz jest w fazie...

lokizom

  @barts Dzieki ze się ze mną zgadzasz. Ogólnie przyjmuje ze rzepak to 4 tys, zboża ozime 2,5-3 tys. Zboza jare ok. 2...