PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Ja mam ten sam problem ,co na to gmina.

ala, 2014-03-09 23:19:10

Mój ulubiony sąsiad uprawia drogę Skarbu Państwa konieczny dojazd do pól. Droga ma nr., użytkownikiem wpisanym w rejestrze gruntu jest gmina. Ten fakt nie stawia ani przed wójtem ani przed powiatem (starostą) żadnych służebnych zobowiązań, żeby coś z tym zrobić. bo Skarb Państwa to wg. urzędników jest NIKT. My "fruwamy" boksujemy się a ten zbiera 7-8m drogę(droga ma 10m grzecznie zostawia 2m) na długości 1km.....a jak mu braknie tego wąskiego skrawka co zostawił.....jeździ po mojej pszenicy ....Ostatni rok... cierpliwości mi brakło.....Co robicie w takiej sytuacji.

z., 2014-03-09 22:12:26

baco, jeśli cię to pocieszy nie jesteś jedynym.
otoczka wokół rolnictwa piękna, a w środku dom publiczny.

moi ekosadownicy zamierzają walczyć o zakończenie programów bez zwrotu kasy. chyba kontroli się boją

arszczecin, 2014-03-09 21:06:45

Taki przykład z życia:
Właścicielem działki (łąka, ok. 15 ha) jest gmina.
Dzierżawcą (od lat) jest urzędnik z tej gminy, niezwiązany z rolnictwem. Płaci dzierżawę (ok. 150 zł/ha). Podatku nie płaci - V klasa.
Koszenie (na zlecenie dzierżawcy, za pieniądze) robi jego kolega - rolnik, nie prowadzący produkcji zwierzęcej. Siano mu niepotrzebne. Ok. 150 zł/ha.
Przetrząsanie, grabienie, belowanie i zwózkę robię ja - za frico, mam z tego trochę siana.
Piękny układ feudalny, aż cztery poziomy zależności wasalnych....
Gmina ma 150 zł/ha czynszu. Drogi nie ma, granic nie ma, burdel w papierach, krzaki, wywalone drzewa, które "kosiarz" skrzętnie omija.
Omija, ale swoje 150 zł/ha inkasuje.
Urzędnik ma to zgłoszone "na derkacza", do tego ONW (góry) - bierze jakieś 2200 za ha, minus koszta 300 zł, minus ekspertyza/doradca liczmy 100/ha = czyli ma na czysto 1800/ha bez roboty, nawet papierkowej.
Ekspert i doradca biorą z tego swoje "drobne".
Ja mam zap...ol, koszta, połamane maszyny na patykach, roz..one ogumienie w przyczepie na "gminnej" drodze, której od upadku PGR-ów nikt poza mną nie dotknął palcem.
No ale ja mam kaprys, żeby być rolnikiem, żeby hodować bydło - potrzebuję paszy. Czyli muszę za to płacić....
Czy w tym kraju kiedyś będzie normalnie?

baca56, 2014-03-09 20:22:41

Tak sobie mysle, ze te najazdy na nieuprawiana ziemie to przeciez te pieniadze by sie zmarnowaly (trzeba zwrocic do UE). Bo to wina ARiMR i ANR ze nie chca doplat do swoich dzialek, a jak stoja puste to nawet jak ktos wezmie doplaty, to skarb panstwa powinien mu wyznaczyc oplaty za nieumowna dzierzawe i pieniadze pozostaly by w polsce, a i skarb panstwa cos z tego dostal. A tak ziemia zarasta i nikt z tego niczego nie ma.
Rolnicy marzekaja aby miastowym nie placic.
To tylko glupota i zawisc. Z tego ze miastowy nie wezmie rolnikowi nie przybedzie.
To ze miastowy nie wezmie to wiecej doplat trzeba zwracac do unii europejskiej.
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Do kogos co pisze ze doplaty sie naleza tylko temu co sam uprawia/kosi/
NIEPRAWDA. Krolowa Angielska pobiera doplaty, a zatrudnia ogrodnika/kosiarza i co mialaby nie dostawac.
Ludzie myslcie o Polsce a nie o tum komu zabrac.
Mysle ze to zly wyrok: lepiej dla Polski byloby aby sad uznal ze to byla bezumowna dzierrzawa i ze musi wplacic kare do skarby banstwa.
A tak Polska niczego z tego nie ma.

RolnikuMyslOPolsceaNieOSasiedzieZglosNiechWplacidoSkPanstwa, 2014-03-04 16:44:42

Prezes agencji absolutnie nic nie może.Został obsadzony przez partię i ma działać w interesie partii,tak aby wysoko partyjni żyli dostatnie i ich rodziny!

ekojajo, 2014-02-27 11:46:21

Wielu pracowników Biur Powiatowych ARiMR posiada ziemię i pobiera dopłaty bezpośrednie siedząc za biurkiem a dzierżawcy nieformalni uprawiają za nich ziemię. Jest to zjawisko powszechne w całej Polsce. W związku z tym, iż dopłaty zgodnie z prawem należą się osobom uprawiającym ziemię a nie ich właścicielom popełniają oni przestępstwo. Należy to zweryfikować u wszystkich pracowników zatrudnionych w ARiMR. A swoją drogą jak można być rolnikiem będąc urzędnikiem pracującym w Biurach ARiMR? CBA ma tutaj sporo do zrobienia aby połapać tych pseudo-rolników z PSL i solidnie ukarać za oszustwa! Prezes ARiMR w pierwszej kolejności powinien z tym zrobić porządek!!! Chyba, że szkoda mu kolesi i wielkiej rodziny PSL-u?

Rolnik, 2014-02-27 11:26:34

Takich przekrętów w agencjach może być więcej.Rolników to o ar wzywają do wyjaśnienia a sobie hektary wpisują i jest ok.Najwięcej korzystają ci co w tym siedzą.

Żubr, 2014-02-23 00:24:57BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

UeorMdsan

have scored Bo Horvat Jersey. Fran Keep extra a few provides help plus Alex Stalock manufactured 28 helps you to save. Thomas Johansen, Boone...

jarki

Dzięki dzięki ciągle się zastanawiam czy siać qq  Napiszcie jeszcze o tym FAO  Czy wczesne czyli niskie FAO koniecznie znaczy...