PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Ja mam ten sam problem ,co na to gmina.

ala, 2014-03-09 23:19:10

Mój ulubiony sąsiad uprawia drogę Skarbu Państwa konieczny dojazd do pól. Droga ma nr., użytkownikiem wpisanym w rejestrze gruntu jest gmina. Ten fakt nie stawia ani przed wójtem ani przed powiatem (starostą) żadnych służebnych zobowiązań, żeby coś z tym zrobić. bo Skarb Państwa to wg. urzędników jest NIKT. My "fruwamy" boksujemy się a ten zbiera 7-8m drogę(droga ma 10m grzecznie zostawia 2m) na długości 1km.....a jak mu braknie tego wąskiego skrawka co zostawił.....jeździ po mojej pszenicy ....Ostatni rok... cierpliwości mi brakło.....Co robicie w takiej sytuacji.

z., 2014-03-09 22:12:26

baco, jeśli cię to pocieszy nie jesteś jedynym.
otoczka wokół rolnictwa piękna, a w środku dom publiczny.

moi ekosadownicy zamierzają walczyć o zakończenie programów bez zwrotu kasy. chyba kontroli się boją

arszczecin, 2014-03-09 21:06:45

Taki przykład z życia:
Właścicielem działki (łąka, ok. 15 ha) jest gmina.
Dzierżawcą (od lat) jest urzędnik z tej gminy, niezwiązany z rolnictwem. Płaci dzierżawę (ok. 150 zł/ha). Podatku nie płaci - V klasa.
Koszenie (na zlecenie dzierżawcy, za pieniądze) robi jego kolega - rolnik, nie prowadzący produkcji zwierzęcej. Siano mu niepotrzebne. Ok. 150 zł/ha.
Przetrząsanie, grabienie, belowanie i zwózkę robię ja - za frico, mam z tego trochę siana.
Piękny układ feudalny, aż cztery poziomy zależności wasalnych....
Gmina ma 150 zł/ha czynszu. Drogi nie ma, granic nie ma, burdel w papierach, krzaki, wywalone drzewa, które "kosiarz" skrzętnie omija.
Omija, ale swoje 150 zł/ha inkasuje.
Urzędnik ma to zgłoszone "na derkacza", do tego ONW (góry) - bierze jakieś 2200 za ha, minus koszta 300 zł, minus ekspertyza/doradca liczmy 100/ha = czyli ma na czysto 1800/ha bez roboty, nawet papierkowej.
Ekspert i doradca biorą z tego swoje "drobne".
Ja mam zap...ol, koszta, połamane maszyny na patykach, roz..one ogumienie w przyczepie na "gminnej" drodze, której od upadku PGR-ów nikt poza mną nie dotknął palcem.
No ale ja mam kaprys, żeby być rolnikiem, żeby hodować bydło - potrzebuję paszy. Czyli muszę za to płacić....
Czy w tym kraju kiedyś będzie normalnie?

baca56, 2014-03-09 20:22:41

Tak sobie mysle, ze te najazdy na nieuprawiana ziemie to przeciez te pieniadze by sie zmarnowaly (trzeba zwrocic do UE). Bo to wina ARiMR i ANR ze nie chca doplat do swoich dzialek, a jak stoja puste to nawet jak ktos wezmie doplaty, to skarb panstwa powinien mu wyznaczyc oplaty za nieumowna dzierzawe i pieniadze pozostaly by w polsce, a i skarb panstwa cos z tego dostal. A tak ziemia zarasta i nikt z tego niczego nie ma.
Rolnicy marzekaja aby miastowym nie placic.
To tylko glupota i zawisc. Z tego ze miastowy nie wezmie rolnikowi nie przybedzie.
To ze miastowy nie wezmie to wiecej doplat trzeba zwracac do unii europejskiej.
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Do kogos co pisze ze doplaty sie naleza tylko temu co sam uprawia/kosi/
NIEPRAWDA. Krolowa Angielska pobiera doplaty, a zatrudnia ogrodnika/kosiarza i co mialaby nie dostawac.
Ludzie myslcie o Polsce a nie o tum komu zabrac.
Mysle ze to zly wyrok: lepiej dla Polski byloby aby sad uznal ze to byla bezumowna dzierrzawa i ze musi wplacic kare do skarby banstwa.
A tak Polska niczego z tego nie ma.

RolnikuMyslOPolsceaNieOSasiedzieZglosNiechWplacidoSkPanstwa, 2014-03-04 16:44:42

Prezes agencji absolutnie nic nie może.Został obsadzony przez partię i ma działać w interesie partii,tak aby wysoko partyjni żyli dostatnie i ich rodziny!

ekojajo, 2014-02-27 11:46:21

Wielu pracowników Biur Powiatowych ARiMR posiada ziemię i pobiera dopłaty bezpośrednie siedząc za biurkiem a dzierżawcy nieformalni uprawiają za nich ziemię. Jest to zjawisko powszechne w całej Polsce. W związku z tym, iż dopłaty zgodnie z prawem należą się osobom uprawiającym ziemię a nie ich właścicielom popełniają oni przestępstwo. Należy to zweryfikować u wszystkich pracowników zatrudnionych w ARiMR. A swoją drogą jak można być rolnikiem będąc urzędnikiem pracującym w Biurach ARiMR? CBA ma tutaj sporo do zrobienia aby połapać tych pseudo-rolników z PSL i solidnie ukarać za oszustwa! Prezes ARiMR w pierwszej kolejności powinien z tym zrobić porządek!!! Chyba, że szkoda mu kolesi i wielkiej rodziny PSL-u?

Rolnik, 2014-02-27 11:26:34

Takich przekrętów w agencjach może być więcej.Rolników to o ar wzywają do wyjaśnienia a sobie hektary wpisują i jest ok.Najwięcej korzystają ci co w tym siedzą.

Żubr, 2014-02-23 00:24:57BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Wszystko wie tylko wóżbita Mój pomysł na chwasty w pszenicy od lat jest niezmienny Jesienią wykończyć miotłę przy okazji większość...

damian9871

Legato 600 ładnie czyści warto dodać 10gr granstaru lub glinu chociaż on coraz gorzej działa.

tujcia2

Opłaca się uprawiać?