PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Ten ciąg przyczynowo - skutkowy może przerwać jedynie kompleks szybkich i radykalnych działań. Najważniejsze z nich to ubój i utylizacja (zagospodarowanie) wszystkich świń w promieniu 10 km od ogniska oraz odstrzał dzików na terenie całego obszaru wydzielonego tak aby ich populacja nie była liczniejsza niż 1 dzik na 2 km2.
Czy są w Polsce ludzie i siły, które mogą to sprawić? Czy są ludzie, którzy potrafią skorzystać z doświadczeń innych krajów, które szybko poradziły sobie z tym problemem?.
Słuchajmy mądrych ludzi odnośnie listy koniecznych działań oraz odnośnie finansowych kosztów ich zaniechania. Czy politycy i decydenci w Polsce potrafią jeszcze kogokolwiek wysłuchać i zrozumieć?. czy będą nadal zajęci robieniem sobie na złość i produkowaniem kolejnych bubli legislacyjnych.?

Michal, 2014-08-10 19:48:11

ja nie rozumiem takich ludzi co zglaszaja jak znajda zdechlego dzika .. zakopac go i nie robic takiego balaganu..

aaa, 2014-02-19 20:28:18

Pod zdjęciem napisane jest...Dyrektor Instytutu Wet.....zawsze mam skojarzenia odwrotne..:)

..ale ta świnia wielka....sama w łan kukurydzy już chyba nie wejdę...tak oko w oko z taką...strach się bać.....
Nie hoduje świń bo nie lubię...ale dla tych co tym się parają sressss jak cholera ...a każdego dnia żarło trzeba dać....nie ciekawie...
Jedna wojenka się kończy druga zaczyna...a rolnik płaci....."zamykają" nic nie winne ogórki, ...ptaki.....teraz świnie....Polscy rolnicy przyhamują "wojenny" produkt...kto inny zajmie ich miejsce....życie nie znosi próżni...Oczywiście na szaleństwo mogą sobie pozwolić dobrze dotowani....i o to chodziło.....udało się.... niestety nie wszystkim.

z., 2014-02-19 17:26:59BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

witch5

Doyebało 30mm i tym sposobem od marca do dziś nazbierało się 250mm . Szkoda że tylko że to właśnie lipiec przyczynił się do osiągnięcia tego w...