PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Ja do mazowsze. Chłopie jak nie jesteś rolnikiem i nie znasz realiów to nie podejmuj się dyskusji. Najpierw ażeby dyskutować na argumenty to należy spojrzeć na reprezentatywność, sposób wyłaniania kandydatów w wyborach, jakich mieliśmy wyborców, sposób głosowania a i samo to, że są na garnuszku rządu. Jeśli chodzi o zasiadanie w COPA COGECA - to szanowny człowieku powinieneś wiedzieć również, że jest to Europejska organizacja zrzeszająca rolnicze związki zawodowe i Spółdzielnie a Izby Rolnicze są samorządem a dostały się dzięki wszech obecnie od dwóch kadencji panującej koalicji PO - PSL. A jak dbają o polskiego chłopa w Brukseli to niech świadczy fakt, że mości panujący Szmulewicz w wyborach jesiennych do tego gremium brukselskiego tak na szefa jak i wi -ce szefa przepadł z kretesem.

Rolnik z Wielkopolski 46, 2014-02-19 22:27:34

@opa
Na prawdę nie wyczułeś ironii, w tych durnych peanach? Szmulewicz to prosty kmiot. Zdumiewa mnie to, że tyle lat chłopi dają się doić przez takiego prostaka i wierzą w to, że on ma jakiekolwiek kompetencje. Powodzenia.

mazowsze, 2014-02-19 19:24:37

To jak to się stało że tak mądry pan nie dopilnował wniosku do TK a jak nawet TK upomniał się o uzupełnienie dokumentacji to po prostu olali to . Nie przeczę że Szmulewicz jest zły jako osoba ale już jako członek IR działa jak wszyscy . Nawet więcej skoro jest taki dobry w te klocki to dlaczego pozwolił na taką niesubordynacje ? Na czyje zlecenia IR podejmuje działania szkodzące rolnikom no chyba że rolnicy prosili by zawalił sprawę :)

opa , 2014-02-19 18:47:17

@opa
Twoim zdaniem Izby rolnicze w PL są niewydolne? cóż za niesprawiedliwy osąd! Ja uważam, że są bardzo kompetentni. Jak patrzę na Pana Szmulewicza i słucham jego precyzyjnych, przemyślanych ocen poprzedzonych dogłębnymi analizami (ekonomicznymi, prawnymi i nie tylko) to nie chce mi się wierzyć, że prawdziwy polski rolnik nie jest dumny z takiej reprezentacji. Na takich zdolnych ludzi powinny iść nasze podatki. Pan Szmulewicz to kwintesencja polskiego rolnictwa - mądry, ale bez przesady. Po prostu chłopski rozum.

mazowsze, 2014-02-19 17:47:14

Na razie polskie IR to robią to co im każe rząd nie rolnik bo rząd decyduje ile dać IR . Ostatnią poważną sprawą jaką zajmowała IR to złożenie do Trybunału Konstytucyjnego wniosku o rozpatrzenie składki emerytalnej i jak wiemy fiasko bo nawet tego nie potrafili zrobić więc jeśli mają działać w UE jak w Polsce to im nie wolno nawet dać złotówki bo więcej zrobią szkód niż pożytku . Będą ściemniać że działają ,że pisma , wnioski wysyłają a jak przyjdzie weryfikacja wniosków to okaże się że są błędy formalne a IR nie dopełniło obowiązków . Zawsze robili wrażenie że pomagają rolnikom to dlaczego to miało by się zmienić ?

opa , 2014-02-19 17:03:07

I bardzo dobrze. Polskie izby rolnicze dzięki temu wsparcia bardzo czynnie działają na forach UE tj. COPA-COGECA i osiągają wielkie sukcesy. Konsultując projekty przepisów przygotowywanych przez Komisję Europejską mają wpływ na ich brzmienie. Dzięki naszym izbom każdy unijny akt prawny zapewnia ochronę interesów polskich rolników. Pomimo, że nie jestem rolnikiem to cieszę się, że również w tym zakresie państwo ich wspiera z moich podatków. Bo im się należy.

mazowsze, 2014-02-19 15:52:51BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Pabianice rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Łódź rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Łódź rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Darłowo rynek komercyjny - lokale na sprzedaż

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Mnie też ciągle się nasuwa analogia do sezonu 2010/11  Najgorszego w moich bolączkach rzepaczanych 

Pałuczanin81

Wg kalendarza juliańskiego dziś jest 9 październik :) gorzej z temperaturą chyba st.Fahrenheita.Mimo wszystko machnę jutro 3/4 pola-też...