PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

@Rolnik z Wielkopolski 46
Bardzo słuszny komentarz. Tylko dlaczego tego polskiego chłopa karmi się demagogią, zamiast trzeźwo wskazywać jak podejmuje się decyzje w UE. Jak się patrzy na te twarze typu Lepper czy jego dziecko - Kosmal, którzy dorobili lub dorabiają się na naiwności prostych chłopów, to jest zwyczajnie żal. Pozdrawiam i sorry za wcześniejszy komentarz. Uniosłem się.

mazowsze, 2014-02-23 16:35:01

to w ogóle państwo nie powinno w to ingerować i sami powinniście utrzymywać swoich reprezentantów.Jest to jak najbardziej słuszne zdanie wypowiedziane Szanowny Kolego "mazowsze". Jest to również moja myśl i dążenie począwszy od 1990 roku kiedy to zaprzestano finansowania związków zawodowych z budżetu Państwa. A zatem jeśli w Ustawie z 08 października1982 r i po jej dalszych modulacjach związanych z powstawaniem kanapowych z rejestracją centralną /a jest ich nie do zliczenia/ Związków rolniczych jest
zapis w Art 2 ust.2 "są niezależne........." i jest chyba nad wyraz jasne. Finansowanie z budżetu poniekąd niektóych uzależnia. Ale tłumacz to chłopu a on będzie kłócił się o wysokość składki członkowskiej 1 zł/miesiąc, że jest to za dużo. Dalej a co mu da Związek, a w czym pomoże itd. różnych powodów. Takiego myślenia jak chłop polski dlaczego nie ma - niemiecki czy duński. Ten rolnik niemiecki czy duński wie , że trzeba należeć do jednego największego Związku /95% przynależności/. Tak jak niemiecki rolnik /podobnie duński/ płaci roczną składkę do Związku w wysokości 830 Euro z gospodarstwa / niezależnie od wielkości/ + 3 Euro z każdego hektara i może mieć etatowych ludzi tam na dole w gminie i dla przykładu w październiku roku ubiegłego wiedział jakie otrzyma wynegocjowane ceny za swoje płody w 2014 r. Tłumacz to chłopu polskiemu a on wie najlepiej. Dlatego też takie a nie inne postępowanie IZB Rolniczych począwszy od 2006 r wobec Związków Zawodowych podyktowane rządem koalicyjnym a konkretnie działaniami PSL. Bos Szmulewicz w ubiegłorocznych wyborach na szefa COPA - COGECA przegra. Przegrał wybory także na wi-ce szefa a był w poprzedniej kadencji jednym z zastępców i co zrobił chociażby dla polskiego rolnictwa - nie broniąc wędzenia, zazielenienia, wyrównania dopłat i wiele ,wiele innych. Nawet w czas nie informując rolników o takich zakusach biurokratów brukselskich a tłumaczenie się, że się nie wiedziało nie usprawiedliwia.


Rolnik z Wielkopolski 46, 2014-02-22 23:50:40

Ręce opadają. Dopóki będziecie takimi zakutymi łbami jak Rolnik z Wielkopolski 46, dopóty tacy ciecie jak Szmulewicz będą was reprezentować. Bo zamiast zmieniać coś na co powinniście (na IR idzie wasza kasa) mieć wpływ to wolicie robić śmieszne protesty. Jeśli oni was jednak nie reprezentują to znaczy, że ludzie z miast, z których podatków dokłada się jednak do ich działalności, są oszukiwani. Bo ja jako podatnik oczekuję, że moja kasa będzie wspierała organizację, która reprezentuje środowisko i wpływa na decyzje na poziomie unijnym. Chociaż tak gwoli sprawiedliwości, to w ogóle państwo nie powinno w to ingerować i sami powinniście utrzymywać swoich reprezentantów.

mazowsze, 2014-02-22 21:22:11

Ja do "mazowsze". Ile to razy ja już na tym forum i komentarzach takim jak Ty mazowsze nieukom wyjaśniałem, że COPA - COGECA to organizacja europejska zrzeszająca rolnicze niezależne Związki Zawodowe i Spółdzielcze a przypominam już kolejny raz, że izby Rolnicze są samorządem rolniczym tylko z 3% poparciem i to jeszcze fałszowanym podczas wyborów do tego gremium. Kasę otrzymują i to ogromną z 2% odpisu jaki obligatoryjnie przekazują Gminy do budżetu państwa z podatków rolniczych i to znaczy, żebyś dobrze zrozumiał - SĄ NA GARNUSZKU PAŃSTWA. Bzdur nie wypisuj, że zabiegają i się starają. Tak, tak się starają jak koalicja o to zabiega a nie rolnicy. Zadaj sobie pytanie kolejne z czyjego nadania i od kiedy zasiadają w COPA - COGECA / odpowiedź jest prosta/ i kogo wymanewrowano z utworzonego biura za własne środki i to nie małe /weszli jak przysłowiowe świnie do patyka/. A miało to miejsce i rękę przyłożył niejaki pan Ardanowski, który jako poseł na forum sejmowym wygłasza tak krytyczne uwagi pod adresem jednego ze Związków Rolniczych, którego doprowadził do bankructwa dodatkowo nie przelewając środków w 2006 i 2007 roku blisko 2 mln.zł a kolejne lata jeszcze urywając o pewne sumy. Zgodnie z Ustawą to Izby Rolnicze są beneficjentem i dzielą środki na poszczególne Zawodowe Organizacje Związkowe a jest ich tylko 4. A jak dzielą - to i tutaj odpowiedź nasuwa się sama a papier w rodzaju sprawozdanie z rozdysponowania środków wszystko przyjmie przedłożony Panu Ministrowi Rolnictwa. Nie dalej jak 19 lutego w jednym z komentarzy ukazywałem fakty. Nie czyniłbym gdybym ich nie znał i nie miał dowodów, ale znam i mam. Tak panie nie rolniku i wszyscy podobnej maści spójrzcie na rolnictwo polskie jak pada. Gdzie jest ta prawna ochrona jak jednoznaczny dyktat idzie od "TATY" z Brukseli. Gdzie ta nasza suwerenność i niepodległość gdzie ja jako rolnik, człowiek wolny wykonujący wolny zawód nie mogę w swoim gospodarstwie podejmować decyzji lecz wykonywać co mi nakazują biurokraci z Brukseli. Odsyłam Was wszystkich tak myślących do internetu i wysłuchania do końca w tłumaczeniu na język polski dwóch wykładów pt.: Dr. Rath Polityczne perspektywy UE. / 1 godz./. i drugi wykład pt: Dr. Rath. Wezwanie do mieszkańców Niemiec, Europy i świata.

Rolnik z Wielkopolski 46, 2014-02-22 00:28:45

Izby rolnicze to organizacja podległa jednej partyj jaką jest PSL to grono ciągnie z naszych podatków odpisy które pomagają zatrudniać swoich kolesiów tak jest w naszym kujawsko pomorskim wojeództwie

Kujawiak, 2014-02-21 19:40:44

I bardzo dobrze. Polskie izby rolnicze dzięki temu wsparciu bardzo czynnie działają na forach UE tj. COPA-COGECA i osiągają wielkie sukcesy. Konsultując projekty przepisów przygotowywanych przez Komisję Europejską mają wpływ na ich brzmienie. Dzięki naszym izbom każdy unijny akt prawny zapewnia ochronę interesów polskich rolników. Pomimo, że nie jestem rolnikiem to cieszę się, że również w tym zakresie państwo ich wspiera z moich podatków. Bo im się należy, zresztą tak jak wszystkim rolnikom.

mazowsze, 2014-02-21 14:31:17BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rusinowo rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Tak zobaczycie (nie mam polisy) odszkodowanie jak świnia niebo  My jesteśmy od płacenia składek udziałowcy od $$$

jarki

Ja bym musiał podać miejscowo mniej powiedzmy że jadę bieg wyrzej  Jedna odmiana musi zaczekać bo nie wiem czy zostanie  Mam...