PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

@arszczecin
Z przerażeniem, ale czekam na napływ ludności wiejskiej do miast. Jestem gotów na podjęcie wyzwania, chcę zmierzyć się na rynku pracy z silną konkurencją ze strony wszechstronnie wyedukowanej i wykwalifikowanej społeczności rolniczej. Chociaż sądzę, że ludzie z takim potencjałem staną się z miejsca przedsiębiorcami i to raczej oni będą tworzyć miejsca pracy. Satysfakcja z prowadzenia działalności gospodarczej bez jałmużny ze strony UE i państwa - bezcenne.
@tata
Dzięki za wyjaśnienie - w życiu nie pojąłbym subtelności tego przedniego dowcipu. Masz zadatki na mistrza stand-up'u.

mazowsze, 2014-02-27 11:43:39

@ arszczecin
Czy twoje wypowiedzi( też się z nimi identyfikuję) logiczne, trafią do betonu Peselowskiego mam wątpliwości

tata, 2014-02-27 07:41:19

@ mazowsze
Pytanie czy wiesz kiedy na wieś trafiły kombajny????
-dość dawno kiedy "cepy" poszły do miasta - dla wyjaśnienia i dosłownie i w przenośni

tata, 2014-02-27 07:37:37

Nie rozumiesz?! Grozi ci głód, ale nie z powodu braku żywności, tylko z powodu braku kasy. Gdyz rolnicy , likwidujący gospodarstwa zasilą szeregi pracowników. A będą tańsi od ciebie.

Nie wiem o której jutro w Bydgoszczy. Jeśli Bydgoszcz bierze ( organizuje ) mojżeszowicza to ja im życzę powodzenia. Sukcesu nie wróżę. Bajubaj mazowsze

arszczecin, 2014-02-27 01:00:56

Więc sądzisz, że jeżeli ty, Kuba i ukasz oraz setki wam podobnych przestaniecie produkować to w mieście grozi nam głód i nikt za żadną cenę nie przywiezie nam żywności. To przerażająca perspektywa. To, o której jutro w tej Bydgoszczy? ;)))

mazowsze, 2014-02-27 00:33:20

nie w moim.
w Twoim. Abyś Ty miał co żreć. Nie ja, ja wyhoduję i będę miał. Ja nie potrzebuję miasta, miastowych aby jeść. Ty potrzebujesz wsi. Czy ci się to podoba czy nie.
Ja mogę dziś hodować krowy, jutro robić kebaby , a pojutrze zamiatać ulice. A z ogródka przydomowego przeżyję. Rzucę gospodarkę i pójdę do miasta do roboty. Będę mniej wydawał na żywność bo przy dobrej organizacji kurę, maciorę i krowę będę miał u siebie i dla siebie. Zajmę Twoje stanowisko pracy. Ty pójdziesz na bezrobocie. Kto wygrał?
Taki sam schemat będzie gdy miasto zacznie sprowadzać żywność z Brazylii, Argentyny czy też Mozambiku. Ja likwiduję gospodarstwo z przyczyn ekonomicznych, Ty tracisz pracę. Nie zapominaj , że gospodarstw w Polsce jest ok 1.5 mln, to jest min 3 mln , a realnie około 4 rąk do pracy. Kuba weźmie robotę kuriera, ja sprzątacza, jarki ochroniarza w markiecie, baca księgowego, ukasz ministra pracy, co zrobisz ty? będziesz narzekał?
Możesz w swojej marności pisać że są to banialuki, tani populizm, uleganie histerii , możesz napisać co tylko chcesz. Ty przegrasz. Za każdym razem. Z każdym dniem gdy pomijasz polskiego chłopa w łańcuchu żywności wydajesz na nią więcej. Czemu? Cena wytworzenia jest zbliżona to i tam. Transport drogi mój drogi.
PS. Wiesz że mamy ziemię w Polsce droższą niż we Francji? Wiesz , że Portugalia rozdaje ziemię za darmo , aby zaludnić i zurbanizować portugalskie wsie? Dlaczego?

arszczecin, 2014-02-27 00:15:19

"...To my jesteśmy tym,co posiejemy,a co z tego wyrośnie to zbierzemy..." tak Lepper jako minister Rolnictwa stawiał warunki na "szczytach Euro"(gdzie i tak wszystko było ustalone),w Sejmie (gdzie i tak wszystko sprzedane)...a teraz mamy Rodacy to co wybraliście. Za mało w was krzepy,i ducha... Z Ukrainy bierzcie przykład... w końcu kiedyś władza ustąpi... TO NASZA POLSKA ZIEMIA.

kuba19860, 2014-02-26 23:48:12

@arszczecin
Już raz to pisałem, ale powtórzę. Ziemia w zasobach ANR to wspólne dobro społeczne i dlatego trzeba je sprzedać za jak najwyższą cenę. Powinna należeć do tego kto zapłaci za nią najwięcej bez względu na to skąd pochodzi. Rozumiem, że w twoim interesie jest ograniczenie popytu na ziemię bo chcesz ją możliwie najtaniej kupić, ale sądzę, że tym prostym ludziom tutaj komentującym należy się pewna uczciwość. Swoimi chwytliwymi argumentami z patriotyzmem w tle trafiasz do niezbyt bystrych ludzi. Próbujesz ich zorganizować po to, żeby ruszyli na Warszawę i walczyli w twoim partykularnym interesie - masz do tego święte prawo - na tym polega demokracja i istota lobbingu. Ale chcę aby ci ludzie mieli tego świadomość i nie ulegali histerii, którą próbujecie wśród nich wywołać. Jednocześnie staram się wskazać co ludzie w mieście myślą o waszych postulatach..

mazowsze, 2014-02-26 23:43:39

@arszczecin

:) Za stary jestem żeby się nabrać na te głodne kawałki. Takimi tekstami to możesz kupić paru chłopków z okolicznych przysiołków, takich co ostatni raz czytali w podstawówce. Takich od których jesteś bystrzejszy.

mazowsze, 2014-02-26 22:44:23

@mazowsze, w związku z problemami portalowymi pozwoliłem sobie moją wypowiedź przenieść na forum:
http://forum.farmer.pl/topic/1154-protesty/page__st__40__gopid__18362#entry18362

arszczecin, 2014-02-26 22:25:32

mazowsze część ostatnia.

Ja reprezentuje ekipę, którą charakteryzuje:
-niski poziom oświaty na wsi,
-dramatycznie niska świadomości
-niechęć do słowa pisanego,
-wtórny analfabetyzm
-brak woli bieżącego dokształcania się.
Strach mnie ogarnia jak pomyślę kogo ty reprezentujesz

arszczecin, 2014-02-26 21:44:28

miasto rano może spojrzeć w lustro? bez wyrzutów sumienia?

Ty żyjesz w Polsce?

arszczecin, 2014-02-26 21:41:17

@MAZOWSZE część druga
Popatrz na Majdan. Setki rannych, poległych za wolność! Frazesy? Trzeci świat? EUROPA! W XXI wieku ludzie giną za wolność ojczyzny. A Ty rzeczesz: " (...)i mam gdzieś kto to kupi, dopóki to będzie ktoś, kto da za nią najwięcej pieniążków." Judaszowe srebrniki.
Została jeszcze ziemia i lasy. NASZE. Sprzedać? A potem co? Sprzedasz raz.
Dziesięć lat temu mieliśmy gorzelnie, cukrownie, zakłady zbożowe. Dwadzieścia lat temu mieliśmy przemysł. Co mamy dziś? BYLE TANIEJ.

My, protestujący w zachodniopomorskim rolnicy, nie chcemy wyprzedaży ziemi. My chcemy zmian w obrocie. My chcemy moratorium na sprzedaż ziemi. My, niewyedukowani chłopi. Chcemy zmian w obrocie ziemi. Żądamy tego od 2 lat. Żądamy zmiany prawa, żądamy rozmów z ministerstwem rolnictwa, z premierem na temat zmian w obrocie ziemią. To są nasze roszczenia.
Strona rządowa określa nas mianem " pazernych chłopów" - słowa wojewody Mićko. My chcemy obostrzeń przy zakupie/sprzedaży tej ziemi. Chcemy zapisów , że jeśli rolnik kupuje tę ziemię na preferencyjnych warunkach, w przetargach ograniczonych to jeśli tę ziemię chce sprzedać w okresie karencji, Państwo, ANR ma prawo tę ziemię odkupić , za wartość nabycia plus inflacja . Aby zapobiegać spekulacji. Tego chcemy my. Niewyedukowani chłopi. Pazerni chłopi. Czego chce strona rządowa?

arszczecin, 2014-02-26 21:38:35

@mazowsze, moja odpowiedź na twoją wypowiedź sprzed kilku dni. Jest jakiś problem na farmerze że długie wypowiedzi nie przechodzą więc ją potnę.

zadaję sobie te pytanie, i wiesz co wychodzi?
Miastu nie zależało i nie zależy skąd bierze żywność- miastowe dzieci wiedzą że mleko jest z biedronki. Poziom wyedukowania. Dobre
Miastu nie zależy gdzie robi zakupy. Byle było taniej. Markety zarabiają, a bezrobotnych przybywa.
Miastu nie zależy czyj przemysł wspiera. Byle było taniej.
Miastu nie zależy czyje portki nosi. Byle było taniej. Chińczyki się cieszą, przemysł odzieżowy leży.
Miastu nie zależy ( wstaw co Ci jeszcze pasuje ). Byle było taniej.

A potem dziwy, że umowy śmieciowe. Potem dziwy, że każdy myśli jak w Polsce dzieci wyedukować i zarabiać i żyć za granicą. Gdyż miastu nie zależy.
Miastu nie zależy. A mi kur..a zależy. Poziom wyedukowania, tożsamości, wiary i znania korzeni. Szacunku. Takich rzeczy uczyli w wiejskiej szkole. Powinienem napisać WARTOŚCI, ale to dość trudne słowo dla Ciebie. (...)

arszczecin, 2014-02-26 21:37:27

OD MYSZY PO CESARZA WSZYSCY ŻYJĄ Z GOSPODARZA.
To takie powiedzenie, które ma w sobie dużo prawdy.
Więc niech się niektórzy zastanowia co piszą.

rolnik, 2014-02-26 21:19:43BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/nawozy/wczesny-wysiew-azotu-czy-bylo-warto,77312.html Ku pokrzepieniu serc-jakby nie wszyscy trafili...

lokizom

Czy ja wiem czy odpuszczą, znów ma być mrozki i wegetacji nie ruszy w marcu. Jakoś kiepsko widzę żeby rzepak miał zakwitnąc naa...