PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

gościu, widzę, ze nie komentujesz więc Twoich bzdetów nie można obronić

Poducz się w temacie i dopiero wówczas zabieraj głos

rol-nick, 2014-02-27 12:53:57

Dziekujemy za żywą dyskusję. Bardziej lub mniej trafne argumenty znajdą swoją odpowiedź chociazby na targach w Łodzi. Zapraszamy serdecznie. AniLEDLight ;)

AniLEDLight, 2014-02-27 09:34:58

faktycznie autor tych wypocin pieprz.y trzy po trzy. Chłopaku, 60000 godzin pracy to wartosc producenta! Podziel sobie przez 8760 godzin w roku i wyjdzie, że sam test musiał trwać przez 7 lat! Zupełna bzdura zważywszy na to, ze 7 lat temu nie było jeszcze ani jednej diody led świecącej na biało!!!

Zarówki energooszczędne to nie diody LED i odwrotnie!!!

rol-nick, 2014-02-26 20:49:11

Jacku z Podlasia, jeśli nie razi Ciebie w oczy świetlówka LED, to ja na to nic nie poradzę. Mnie taka głupota razi.

elektrotechnik, 2014-02-26 20:41:56

dziękuję za artykuł. wybieram się na fermę bydła, pewnie zajrzę i zobaczę co to warte. czytając komentarze, widzę, że nie wszyscy dorośli do nowych technologii w rolnictwie. Bez obaw, na każdego przyjdzie czas. Kiedy pojawiały się roboty, podobna dyskusja miała miejsce (może troche mniej wirtualna...). Dziś Lely, Gea, DeLaval chyba nie płaczą. a Pan "elektrotechnik" trochę przesadza z tą swoją precyzyjnością opisu technologi LED.

Jacek z Podlasia, 2014-02-26 20:38:12

Od jakiegoś czasu obserwuję, jak w artykułach na tej stronie, dość ciekawych czasami i przydatnych, wypisywane są bzdury. W tym artykule wypisane są głupoty o świetlówkach LED. W każdej szkole związanej z elektrotechniką i elektroniką za takie androny uczniowie dostaliby oceny niedostateczne. Autora tego wiekopomnego dzieła zapewne nie przekonam do swoich racji, jednak być może znajdzie się kilka inteligentnych osób, które przyswoją sobie następujące proste informacje:
1. LED - to nazwa przyrządu półprzewodnikowego (diody), który emituje światło. Skrót LED oznacza ni mniej ni więcej niż Light-emitting diode.
2. świetlówka, czy to klasyczna czy komaktowa, to rura szklana powleczona luminoforem od wewnątrz, wypełniona gazem, który świeci światłem nadfioletowym, kiedy przepływa przez niego prąd. Światło to jest zamieniane na światło widzialne przez luminofor.

Tylko ignoranci nie dostrzegą tej istotnej różnicy.

elektrotechnik, 2014-02-26 20:23:58

ile zapłacisz za mleko od krowy która leży na słomie i je co chce,mam tego towaru ok 3000l dziennie!! babcia krowy nie wydoi tylko maszyna, ale to juz mozna pominąć ??

Lewar, 2014-02-26 19:47:54

Masz rację w 100% bejo. Ale teraz dla wielkich gospodarzy los innych istot jest nieważny, ważna jest tylko maksymalizacja zysków. Samolubny ten nasz gatunek

grzevoo, 2014-02-26 16:17:28

jak widzę takie zdjęcia z nowoczesnych obór, zautomatyzowanych, intensywną produkcją to naprawdę widzę ten "prawdziwy dobrostan zwierząt". To jest dobrostan ale dla człowieka który zamknął zwierzęta w halach, na betonie i metalu.. i steruje wszystkim z poziomu klawiatury do komputera.. oraz starannie dobiera nie to co krowie smakuje tylko co "powinna jeść" i co da mu więcej mleka od sztuki.. NIE BYŁO JAK MLEKO Z GOSPODARSTWA GDZIE KROWA PASŁA SIĘ NA PASTWISKU, JADŁA CO JEJ PASOWAŁO, SPAŁA NA SŁOMIE I BABCIA JĄ DOIŁA :)

bejo, 2014-02-26 12:52:03BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Grójec rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Nowy Prażmów rynek komercyjny - obiekty do wynajęcia
    • Janki rynek komercyjny - obiekty do wynajęcia
    • Piaseczno rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

Nawiozłem tego z Kwalifikatem C1 z lokalnej CN- po mięszance był rzepak,po nim jęczmień oz.,gęsty to w nim nie było. Teraz likwidacja...

sapek

... a co do głuchego kiedyś miałem na polu kilka lat pod rząd jare na jednym kawałku... po nich były ziemniaki to w nich głuchy poschodził jakby...