PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Oczywiście można tłumaczyć, że ktoś użytkujący bez pozwolenia czyjąś własność, by czerpać z niej korzyści materialne bez zgody i wiedzy prawowitego właściciela nie powoduje szkód. A wręcz poprawia stan tej nieruchomości rolnej. Być może, kto pierwszy wpadnie na nie swoje pole ten lepszy i weźmie dopłatę. Tym niemniej jest to jednak bezprawne wtargnięcie na czyjąś własność.

Idiotycznie jest sformuowane kryterium dopłat. Istnieje jedynie wymóg uprawy ziemi (nie ważne czyjej i czy jest to czynione legalnie). Tymczasem nielegalne działania na czyjejś nieruchomości rolnej nie powinny być premiowane dopłatami. Czy państwo prawa może wspierać finansowanie nielegalnych działań? Nie, a takim wsparciem jest wypłacanie dopłat za nielegalne uprawy. Przykładowo na mojej działce nie zgłoszonej przeze mnie do dopłat znajdują się różne chabiele (zioła, które zbieram: pokrzywy itp), krzaki, bo lubię dziką zwierzynę itp. Nie chcę dopłat, a chcę tam mieć dzikość i naturalność. I wpada mi jakiś rolnik "dopłatnik" z pługiem i zaoruje mi część pola na dopłaty! A dlaczego tak mi zrobi? Bo państwo go zachęca do takich nielegalnych działań! Bo nie ma kryterium legalności uprawiania pola, a jedynie kryterium uprawiania rozszerzone, że może to być cokolwiek czyjegokolwiek i gdziekolwiek ;/.

No i 150 rolników terrorystów "dopłatników", to się znajdzie w jednym powiecie! W całej Polsce takich kombinatorów będzie z 1500, a nie 150.

Miłośnik natury i prawa, 2014-03-09 20:28:24

W dzisiejszej rzeczywistości każdą ziemię można sprzedać lub wydzierżawić, więc nie musi leżeć odłogiem. To tylko kwestia realnej wyceny. Popieram działania ukrócające bezumowne użytkowanie i zajazdy na ziemię. Dość bandytyzmu i cwaniactwa, kolesiostwa i PSL-ostwa.

tyż s, 2014-03-06 07:12:31

Następny błyskotliwy sukces ANR sami nie wezmą dopłaty bo nie mogą, rolnikom nie dadzą, a ziemia wyjdzie z kultury....czy ktoś tam w ogóle myśli o czym innym niż stołek pod własną D?

Marcin, 2014-03-05 23:28:39

Popieram komentarz normal. Ziemia powinna być uprawiana, a nie leżeć odłogiem. Ziemia nieuprawiana traci kulturę "dziczeje". Zarasta chwastami, które są siedliskiem dla szkodników roślin uprawnych. Chwasty rozsiewają się na pola uprawne, co zwiększa koszty ich zwalczania i jest wbrew integrowanej ochronie roślin. Po kilku latach nieużytkowania wymaga kosztownego odkrzaczenia. W Polsce powinna być ewidencja gruntów odłogowanych. W Portugalii jest prawo, które umożliwia przejęcie przez państwo gruntów nieuprawianych przez kilka lat. Jeśli nikt nic nie robi na ziemi, to powinna być ona przejmowana przez innych rolników. Dotyczy to również ziemi ANR. Zobaczcie jak dba się o ziemię w krajach Europy Zachodniej. A u nas to jedno wielkie chwastowisko i chaszcze.

rolnik, 2014-03-05 15:39:05

Wygralem przetarg wiosną na kupno w ANR i wszedlem na grunt aby szybko obrobic bo byla juz pona wiosna.
No i sie zaczelo. Policzyli mi czynsz pieciokrotny od momentu wejscia do dnia podpisania umowy kupna!!! Ludzie zabeczpieczylem ziemie ktorą kupowalem a oni mi z takimi pismami i zaplacilem za swoje.
Parodia nie panstwo

Agencja nierubstwa rabunkowego, 2014-03-03 22:12:26

szkoda czasu na rozmowy dotyczące mechanizmów w ANR

blabla, 2014-03-01 01:14:36

zgadzam się z przedmówcą, całe to towarzystwo wzajemnej adoracji w anr woła o pomstę do nieba, latami stoją duże połacie ziemi, których nie uprawia nikt, lub są na sztukę koszone przez Anr (dla dopłat z resztą jedynie). Powinni piętnować naruszenia prawa w sytuacjach kiedy rzeczywiście ktoś zajął grunty przeznaczone na dzierżawę, lub sprzedaż, natomiast za działki odłogowane przez agencję bez powodu, powinni jeszcze dopłacić rolnikowi za to, że uprawił i podniósł wartość.
Ciekawe tylko dlaczego Anr nie odpowiada za niegospodarność, kiedy leżą tysiące hektarów, a wariaty wydają publiczną kasę na ochronę, żenada.... moi drodzy...żenada

normal, 2014-02-28 18:55:59

a dlaczego szanowna ANR nie umożliwia rolnikom LEGALNEGO użytkowania dzierżawy-użyczenia na jeden dwa sezony pobierając opłatę i sprawa załatwiona, tylko robi się z rolników "terrorystów na traktorach" przecież to jest niegospodarność jeżeli pozostawia się nieruchomości w chwastach które rozsiewają się po polach sąsiadujących, stwarzają zagrożenie pożarowe, przecież ci bezumowni rolnicy podwyższają wartość ziemi i zapobiegają jej degradacji. Wystarczy wrócić do umów użyczenia które były w kiedyś powszechne i skończyłby się problem. 99% obecnych bezumownych uzytkowników bez szemrania zapłaci czynsz, podatek itp. Wówczas wszyscy mają pożytek: Rolnik, ANR, Państwo czyli my wszyscy, a tak tolerujemy nieużytki i jest ok, tylko dla kogo? Robi się nagonkę na przestepców rolników, przecież wielu pisało do ANR z prośbę o wydzierżawienie, sprzedaż itp ale cóż ANR nie ma czasu zająć się swoim mieniem ( pozwalniano ludzi więc kto to ma robić ) i nawet nie odpowiadają na prośby rolników, często są to grunty rzekomo inwestycyjne z kosmicznymi wycenami. JEST TO ZWYKŁA NIEGOSPODARNOŚĆ WŁODARZY NASZEGO PAŃSTWA
proszę o szczere wypowiedzi może nasi ministrowie zajmą się tym gorącym problemem

bezumowny, 2014-02-28 16:13:45BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

Cena kusząca 756 zł/brutto-TU w ilości na 10 ha dostępny.

jarki

@R-w tak zainteresowałem się tym zewzględu na bor Ale hurtownia gdzie kupuje niestety coś chyba ma problem  Spore braki w...