PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Słuchałem profesora w sobotę w Łodzi na Fermie. Masz rację @w-40 bo dzika padłego w zamarźniętym rowie znalazł rolnik chyba 2 lutego. Chodził i patrzył na niego przez kilka dni, zanim powiadomił WET. Jak wiemy wynik dodatni na ASF w tym dziku stwierdzono 15 lutego. Co ciekawe ów rolnik ma kilka świń u siebie i dzięki Bogu nie zaraził ich ASF:) Co więcej, wirus ASF jest bardzo zjadliwy, bo u dziki nie wykryto przeciwciał, czyli jego układ odpornościowy nie zdążył zareagować i padł bardzo szybko po zarażeniu. Masz rację, że w okolicy było sporo trzody, bo ok. 600 sztuk. Mamy fart, że nie mamy ogniska, bo to była by tragedia... Drugiego dzika z ASF odstrzelił myśliwy na polowaniu, jakieś 10 km na północ od tego padłego. Pytanie co dalej... Jak są dziki chore u nas, to już powinny paść, a my powinniśmy o tym się już dowiedzieć. Może udało się zażegnać ASF, choć na jakiś czas?

raxtus, 2014-03-03 21:22:51

Pobrano próbki w 126 gospodarstwach . Całe szczęście że nigdzie nie wykryto pomoru w przeciwnym razie ten wędrujący weterynarz od gospodarstwa do gospodarstwa rozniósł by chorobę po całym powiecie .

w-40, 2014-03-03 18:34:57BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Wapno na rżysko  orka na raz następnie NPK można to zrobić nawet jednego dnia jak ktoś się wyrobi 

jarki

Robiłem próbę może nie punktowo ale 1,5kg/ha zwykłym siewnikiem D7 Potwierdzam to co pisze  @damian9871 ładnie to wygląda...