PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Słuchałem profesora w sobotę w Łodzi na Fermie. Masz rację @w-40 bo dzika padłego w zamarźniętym rowie znalazł rolnik chyba 2 lutego. Chodził i patrzył na niego przez kilka dni, zanim powiadomił WET. Jak wiemy wynik dodatni na ASF w tym dziku stwierdzono 15 lutego. Co ciekawe ów rolnik ma kilka świń u siebie i dzięki Bogu nie zaraził ich ASF:) Co więcej, wirus ASF jest bardzo zjadliwy, bo u dziki nie wykryto przeciwciał, czyli jego układ odpornościowy nie zdążył zareagować i padł bardzo szybko po zarażeniu. Masz rację, że w okolicy było sporo trzody, bo ok. 600 sztuk. Mamy fart, że nie mamy ogniska, bo to była by tragedia... Drugiego dzika z ASF odstrzelił myśliwy na polowaniu, jakieś 10 km na północ od tego padłego. Pytanie co dalej... Jak są dziki chore u nas, to już powinny paść, a my powinniśmy o tym się już dowiedzieć. Może udało się zażegnać ASF, choć na jakiś czas?

raxtus, 2014-03-03 21:22:51

Pobrano próbki w 126 gospodarstwach . Całe szczęście że nigdzie nie wykryto pomoru w przeciwnym razie ten wędrujący weterynarz od gospodarstwa do gospodarstwa rozniósł by chorobę po całym powiecie .

w-40, 2014-03-03 18:34:57BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rusinowo rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

Mój power-u dostaje,aż cała okolica znów podziwia i ja też. Te rośliny,które zostały mają zdrowy korzeń i stożek-kolor...

ikcomas

już ban jeden poleciał po tym samym IP co @radomir20, zaczyna mnie to już denerwować