PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

do macieja
wiem trzeba ci dopłacić i najlepiej zlikwidować KRUS żebyscie nic nie płacili

miastowy, 2014-03-18 11:35:07

....dzięki s...jarki.... mam problem duuuużego zachwaszczenia chciałoby się rzec ..takiego gówna nie miała od czasu kiedy mój dziadek był jeszcze dzieckiem....najpierw susza (nie dałam doglebówki!!! wydawało się bezsensem, ale cudem integrowanej) rzepak wyszedł po 15 września !!!!.....5pażdziernik....dałam też herbicyd (zupa=Fusilade Forte, Galera, Toprex 0,3, Izotak) i......poleciał mały przymrozek .....skuteczność taka sobie i...późniejsze ciepełko ...wszystko urosło przepięknie.....maruna, tobołki,tasznik, śliczne rumianki ciut przytulii.......dwuliścienne oczywiście cały atlas ...troli, których trzeba wytępić.W tym eksperymencie pogodowym ( tak wyszło ale potwierdza bezsens integrowanej) muszę się odnaleźć. Dzięki.

z., 2014-03-18 11:30:47

pier...e trole

łysy, 2014-03-18 10:42:29

trole byli i będą więc należy ich ignorować
@z może jednak wkleisz zdjęcia tych chwastów w galerii ;)
zobaczymy jaki masz problem bo ja co roku mam nieco drobnych chwastów i też je ignoruję jak troli jeśli rzepak jest ładny na pewno poradzi sobie z chwastami niskiego piętra

jarki, 2014-03-18 09:52:53

z -niestety na wiosnę wielkiego wyboru nie masz. Musisz ustalić jakie masz chwasty. Galera tylko jeśli jest przytulia. Osobiście jej nie lubię, bo bardzo wstrzymuje rzepak. Jesli nie ma przytulii, to lontrel - jest bezpieczny dla rzepaku. Aby był efekt wjeżdżaj z nim najwcześniej jak to możliwe. Jeśli są wąskolistne to tu masz wybór.

s, 2014-03-18 09:17:03

Do miastowego i ekonomisty: Naprawdę mi was żal. Czepiacie się dopłat. Spoko, może nie być. Niech zabiorą. Tylko jak przyjdzie wam płacić kilka razy drożej za spożywkę importowaną to nie płaczcie jak jest źle. Skoro macie czas na siedzenie i pisanie takich bzdurnych komentarzy to twardo stwierdzam, że robicie od 8 do 16 i nara. Co jest waszymi największymi wydatkami? Dążę tu do jednej ważnej sprawy, konkretnie do płacenia VATu od towarów. Kupując spożywcze rzeczy płacicie w większości 8% VATu, niektóre rzeczy to 23%. Teraz popatrzcie na rolników, ile tylko paliwa muszą kupić, a gdzie nasiona kukurydzy, pasze, nawozy, środki ochrony roślin, folie kiszonkarskie? Żaden z was nie potrafi sobie wyobrazić takiej kwoty, nie mówiąc już żebyście tyle dołożyli. Także nie martwcie się o KRUS. Dalej idę z zasadą o której już ktoś napisał: nie karmię trolli.
Pozdrawiam ozięble.

maciek, 2014-03-18 09:16:50

...ostatnio mnie się tu nie chce ......czytać reklam ....wygonił mnie wulgaryzm jakiegoś nawiedzonego i głupio szczujących..........po całym dniu pracy jak się tu zjawiałam, jeśli czasem nie rzeczowo pod tematem, ale sympatycznie chciało się wracać.....Tak wiem miałam i przeciw wagę sympatycznych ludzi. Koloryt na razie mocno zamazany, nie mam siły na odpieranie jadu. Pozdrawiam tych co lubię. I tu zapytałabym chłopaków więcej wiedzących czy na pewno Galerę może jest coś lepiej (mam taki chwast w rzepaku, że rozpacz)....ale zaraz jakiś idiota wyśle mnie na galery więc .....

z., 2014-03-18 07:37:36

rolnikom zawsze jest mało rolnikom trzeba dopłacać bo się im nic nie opłaca ,mają nowy drogi sprzęt,nowe budynki i domy ale skąd? wiadomo KRUS symboliczne wpłaty,dopłaty do wszystkiego,zero ryzyka bo jak im nie wyjdzie to miasto dopłaci,kiedy zaczniecie płacic co najmniej 1000 zł na KRUS?czy w miescie komuś ktos do firmy dopłaca?kiedy to sie skończy!

miastowy, 2014-03-18 07:18:23

@arszczecin: Tak przypadkiem zajrzałem na PPR. Dobór treści skromny, mało komentarzy, ale nie ma trolli! I (o zgrozo!) można tam znaleźć mój stary "natchniony" tekst sprzed kilku lat - w zasadzie nie stracił aktualności! Wiem, że to nieładnie linkować, ale jednak:
http://www.ppr.pl/artykul-nasza-debata-glos-pierwszy-baca-56-156647-dzial-4016.php

baca56, 2014-03-18 00:22:07

baco, ale wiesz że nie da się cały czas tego "problemu" ignorować? ::

rzewniej bywało, że żółć była znaczna - bambry vs małorolni- ale dziś pokłóciłbym się z chęcią z johnym bravo :P, przy tym co robi dziś na portalu rodzina "miastowych" to była bajka.

Proponowałem redakcji portalu publikowanie częściowego adresu ip - chodziło wtedy chyba o podróbki ukasza, rol-nicka etc, redakcja bez reakcji.
Dla mnie Farmer.pl to nie tylko artykuły zatrudnionych dziennikarzy- tudzież artykuły sponsorowane przez de chemikal kompany :P, farmer.pl to przede wszystkim komentarze. Wyważone wypowiedzi bacy, specyficzne, aczkolwiek rzeczowe westa, ekologiczne i antygmo rol-nicka, bon moty ukasza, wywody kissmego, jkc, nomijasa, ekojaja, s i z , vmusera, jarkiego. Każdy włożył cząstkę w ten portal, forum. Poświęcamy wam wolny czas, nabijamy licznik wizyt, spędzamy zdecydowanie za dużo czasu :) , poprawcie nam komfort wizyt
Jeśli redakcja nic nie zmieni to będzie - exodus? Możecie zalać nas reklamami, artykułami sponsorowanymi przez asf z reklamą caryx kupa, ale dbajcie o tych stałych klientów. Naczelny! Obudź się !!!!!

arszczecin, 2014-03-17 23:59:22

Koleżanki i Koledzy!
"Farmera" ceniłem m.in za poziom komentarzy - były różne, czasem emocjonalnie szczere, czasem trochę "kulą w płot", jednak wszystkie były szczere, a większość na zdecydowanie przyzwoitym poziomie.
Ostatnio komentarze zaczynają przypominać śmietnisko znane z GW czy niektórych innych tabloidów - coraz trudniej wyłowić sensowne wypowiedzi spośród szablonowego nienawistnego "spamu" którym "rozcieńczane" są wszelkie dyskusje.
Jestem przekonany, ze jest to działalność profesjonalnych, etatowych trolli.
Apeluję do Redakcji o wprowadzenie moderacji komentarzy. Proszę przeanalizować wpisy np. "miastowego" - żadnych treści poza jadem, żadnego rozwoju, zadnych refleksji.
Jest mało prawdopodobne, aby człowiek (nawet wyjątkowo ograniczony) mógł bezinteresownie powtarzać w nieskończoność takie same banalne nienawistne slogany i nie modyfikować swojej postawy w wyniku perswazji, w którą wielu innych komentatorów w dobrej wierze się angażuje.
Jedynym wytłumaczeniem jest wykonywanie płatnej roboty polegającej na rozp...aniu wszelkiej dyskusji za pomocą kila bejsbolowego.
Nie jest też chyba trudno zidentyfikować posty pisane pod innym nickiem z tego samego komputera. Gorąco apeluję o taką moderację!!!
Do innych komentatorów - jeśli Redakcja nie rozwiąże problemu, musimy sami bezwzględnie przestrzegać zasady "NIE KARMIĆ TROLLI", czyli po prostu kompletnie ignorować wpisy "miastowego", i jego innych wcieleń, (np. "ekonomista"). Dyskusja z nimi nic nie da - zamiast koncentrować się na problematyce artykułu tracimy energię na na ich pyskówki.
A o to im chodzi i za to im płacą.

baca56, 2014-03-17 23:07:13

Trochę się nie zrozumieliśmy, nie mam zamiaru stać się rolnikiem....nic z tych rzeczy. Przeczysz artykułowi ,,prężnie działające gospodarstwa" nie potrzebują dopłat z budżetu. Pytanie dlaczego o nie błagają (interwencyjny skup, przepraszam interwencja jest niedozwolona w myśl stanowiska UE, skup na rezerwy państwowe ) Nie godzę się z jednym dlaczego z moich podatków i dlaczego rolnictwo zawsze musi być uprzywilejowane. Zapłaćcie choć raz pełny ZUS....

ekonomista, 2014-03-17 22:15:57

z niego taki ekonomista jak trąbka z koziej (...)

wiola19, 2014-03-17 22:06:27

Ekonomisto!! Czemu nie korzystasz z tego co inni dostają??"Cały kraj na nas robi" :D korzystaj jak My Rolnicy :) kupuj Ziemię i orz Ją. Dziś zostaje się nie z przymusu, tylko z wyboru na wsi, sami wypełniamy tak banalnie proste wnioski jak o dopłaty :) a ty jakbyś coś chciał a nie mógł, widzisz prężnie działające gospodarstwa i żal du.. ci ściska. Sukces sam nie przychodzi ani w przemyśle ani rolnictwie, tym bardziej ekonomiście sam wiesz o tym najlepiej :) każda dziedzina gospodarki jest od siebie zależna, zrozum to, to takie proste jest naprawdę :)

fan farmera, 2014-03-17 22:01:12

Mylisz się łysy to nie ta sama osoba, czy szynka zdrożeje, nie zauważyłem spadku cen w sklepach wędliniarskich...więc jak myślisz nie będę pisał że ta sytuacja paru złotych nie ma zasadniczego wpływu na mój portfel zakupów. Branż nierentownych nie powinno się dotować ze skarbu państwa i moich podatków.

ekonomista, 2014-03-17 21:47:23BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Czyli dałeś te 45g naraz czy zamierzasz to podzielić  Też rozważam bor tylko czy w tym mokrym roku ??

jarki

15 godzin temu, miwigos napisał: Przypomnij  w czym miałem racje Pisałeś gdzieś że lepiej susza jak za mokro