PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

"Tego typu dokumentację tłumaczy się w ciągu tygodnia."
Bzdura do kwadratu, przedstawiciele MRiRW mówili że to minimum kilka tysięcy a nawet kilkadziesiąt tysięcy stron. I to niby w tydzień da się przetłumaczyć? i kosztów nie będzie? .......

CC, 2014-04-05 22:54:13

Wymóg tłumaczenia na polski wydłuża procedury i podnosi koszty produktu... Przecież to totalna bzdura. Tu nie chodzi o koszty tłumaczenia, ale o to co jest tam napisane. Zwykła próba ukrycia treści dotyczącej danego preparatu.

Informacja zawarta w artykule, że w Polsce brakuje tłumaczy przysięgłych zajmujących się tą tematyką również jest wymyślonym pretekstem. W Polsce jest kilka tysięcy tłumaczy przysięgłych w tym tłumaczy specjalistycznych. Tego typu dokumentację tłumaczy się w ciągu tygodnia. Jaki może to mieć wpływ na "wydłużanie procedur". A co do kosztów to jednorazowy koszt tłumaczenia nie ma żadnego wymiernego wpływu na koszt produktu. Baśnie i wymówki proszę państwa.

tomek, 2014-03-19 10:41:26

przez kilka lat trąbiłem w necie dlaczego niewolno stosować calypso w rzepaku a można
w sadach przecież tam ciągle coś kwitnie i pszczoły latają
ale jak wymyślili proteusa to tiachlopryd z pyretroidem o dziwo nie szkodzi GŁUPOTA

jarki, 2014-03-17 19:59:11

Jak zwykle chodzi o darmową łatwą kasę. Nasi "badacze" sami niczego wymyślić nie potrafią, ale czyjeś badać za ogromną kasę , to owszem. Dają zezwolenie np. na 5 lat ,a po 5 latach znowu badają ten sam środek w tej samej uprawie, Ciekawe co oni chcą tam znależć?. Wczoraj można było stosować środek, a dzisiaj już nie, bo wyszła rejestracja - więc szkodzi. Stosować go mogą Niemcy, Czesi ,Litwini - a my nie, bo badacze nie dostali darmowej kasy. Jeden środek można stosować (więc jego cena wędruje pod niebo), a inne o tej samej substancji czynnej już nie, bo badacze chcą kasy. Paranoja. Po co nasi naukowcy mają pracować i wynajdywać nowe środki, skoro dostają za darmo kasę jako badacze istniejących. To znacząco podraża ceny zarejestrowanych środków, a więc i ceny żywności. Chory kraj i chore jego prawo. PSL to chore prawo ustanowiło wespół z koalicjantem, a teraz będzie je poprawiać, bo zbliżają się wybory.
SACREBLEU !!

s, 2014-03-17 19:36:47

dla kogo są urzędnicy i posłowie no chyba nie dla rolników i przedsiębiorców, zamiast pomagać to tworzą idiotyczne przeszkody i nikomu niepotrzrebną dokumentację, zapominają o jednej najważniejszej rzeczy że blokują rozwój rolników i przedsiębiorców obciążając bzdurną "poezją" którą będzie trzeba pisać a nie służy to niczemu poza dobrym samopoczuciem urzędników, żal pisać szkoda nerwów i tak nikt nas nie chce słuchać, pomału przepisy weterynaryjne wycinają małą hodowlę i przetwórstwo teraz się biorą za produkcję roślinną....................

rolnik i przedsiębiorca, 2014-03-17 18:20:29

jak zwykle nadgorliwość Polacy świętsi od papieża

jarki, 2014-03-17 18:00:34BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

przem

szyjka korzeniowa od 8 do 18 mm, 3 zabiegi z borem łącznie 330 gram + 80 g cynku

Pałuczanin81

Fakt rzepak w dwupolówce na tym polu sieje (rzepak->pszenica->rzepak->jęczmień oz.->rzepak)