PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

A Siekierski to spał w parlamencie europejskim a wszyscy juz wyszli ha ha ha taki zapracowany :) a teraz bild sie z niego nabija takie to całe PSL

her, 2014-03-30 23:11:30

panie PSL możesz jutro z rańca plakaty swojego dzieciaka Kosińskiego z płotów zdjąć, bo jak sie z miasta na wieś wjeżdża to zaraz sie zygac na krzyżówkach w grzybowie zachciewa }:) nie po to mieszkam na wsi zeby kutanoida 2 razy w tygodniu ogladać pozdro 300 lub 400 }:)

Lewar, 2014-03-30 20:51:16

tak spokojnych, wyważonych i konkretnych komentarzy jakie robi baca56 nie ma tym portalu.
@baco, jak mi tego ZUSu szczecińskiego szkoda :P

arszczecin, 2014-03-29 22:08:33

No patrzcie ekojajo jeszcze w Wenezueli siedzi ha ha ha... pewnie pojechał tam by w cieple chowac bydło miesne a pózniej sprzeda i przyjedzie do Polski hodowac ha ha ha

her, 2014-03-29 21:07:01

Widzis kolego PSL, zgadzam się z arszczecin, baca56. Elity rządzące i elity opozycyjne interes obywatela mają w głębokim poważaniu. Najlepszy przykład to polityka w sprawie Ukrainy. Zachód kazał polaczkom szczekać, to polaczki szczekają, a poważni politycy robią politykę. Ile polskiej ziemi trafiło do polsko-zagranicznych spółek, ilu miastowych ma ziemię na wsi tylko po to aby płacić krus. Co z problemami szkód łowieckich? PSL nie obrażaj innych, tylko napisz co PSL zrobił dla obywatela rolnika.

Jarecki21, 2014-03-29 21:06:41

@PSL
1.Nie zostałem premierem ani prezydentem przede wszystkim dlatego, że jestem rolnikiem, nie politykiem. Poza tym uważam, że nie powinno się zajmować stanowisk powyżej własnych kompetencji jedynie dla władzy i profitów.
2.Głosowałem za przystąpieniem do UE.
3.Pobierając dopłaty byłem niezadowolony, bo wynegocjowali BARDZO ŹLE w Kopenhadze (i w dodatku długo kłamali, bo nie chcieli się do tego przyznać).
Teraz jestem WK....WIONY, bo w ostatnich negocjacjach nadstawili d.... na całej linii, aby tylko utrzymać układ. Pieniądze dla rolników przehandlowali za utrzymanie się przy korytku.
A kłamstwa teamu Kalemba Szalczyk Plocke n/t dopłat, to całe przelewanie z pustego w próżne i cudowne rozmnażanie papierowych liczb wołają o pomstę do nieba.
4. Jeśli Tusk zażądał od PSL rezygnacji z walki o unijne pieniądze dla rolnictwa - powinni byli wyjść z koalicji (i stracić stołki). Zgodzili się, nie wyszli - są odpowiedzialni.
5. Ten "skok cywilizacyjny" to nie jest taka jednoznaczna sprawa.
Lata 80-te to czarna noc - stan wojenny, zapaść gospodarcza. Choć dopłaty do rolnictwa były wtedy chyba wyższe niż teraz.
Lata 1990 - 2003 to okres, kiedy niedotowane rolnictwo polskie było wystawione (wobec braku skutecznych barier celnych) na konkurencję dotowanej żywności z UE (i połowy świata). Wprowadzano ludobójczą doktrynę neoliberalną. Więc później mogło być już tylko lepiej, co wcale nie znaczy, że jest dobrze.
Zresztą wtedy jeszcze (mimo braku dopłat) nasz los bardziej zależał od nas - ludzie bili świniaki, owce, byczki, sprzedawali mięso, kiełbasy, śmietanę, masło, mleko w bańkach wozili pod bloki w mieście - kto był robotny i obrotny dawał jakoś radę...
Dziś tego wszystkiego zabronili, a do tego każą wypełniać horrendalne ilości kwitów, sprawozdań, podań, deklaracji, wniosków i jak się jeszcze ta papierologia nazywa....
W zamian dają jakieś dopłaty wg swojego widzimisię.
ROZDAJĄ RYBY, ALE ZABRALI WĘDKI.
Jedno jest pewne - w tym hipotetycznym "skoku cywilizacyjnym" po wstąpieniu do Unii zasługa PSL jest ŻADNA.
Dziś był słoneczny dzień, idzie wczesna wiosna - też mam za to chwalić Partię?
6. Nie jestem pazerny.
7. Tak, mało mi - na życie starcza, ale mało mi rozwoju, mało mi rozsądku rządzących, mało mi dobrego prawa, uczciwości, mało mi nadziei na przyszłość, jakiejś pozytywnej wizji, perspektywy, mało mi wykorzystanych szans, coraz mniej wolności, - i dlatego NIE GŁOSUJĘ NA PSL.

baca56, 2014-03-29 20:54:22

baca_IQ56
Skoro jesteś taki mądry to dlaczego nie zostałeś jeszcze prezydentem albo premierem i nie załatwiłeś wszystkiego lepiej?
Pewnie głosowałeś przeciwko wstąpieniu do UE ale pobierając dopłaty to jesteś zadowolony.
Ile wynegocjowali? Tyle ile mogli myślisz, że jak zaczął byś drzeć mordę jak pisowcy to wynegocjowałbyś lepszy traktat akcesyjny?
Popatrz jaki ogromy skok cywilizacyjny został dokonany na polskiej wsi po wstąpieniu do UE w rolnictwie nie widzisz tego czy jesteś ślepy czy może jesteś tak pazerny i wiecznie ci mało?

PSL, 2014-03-29 19:13:34

@PSL: Taka prostacka agitka jak Twoja to przechodziła za komuny gdzieś tak do 1956. Póżniej już nawet tępy gromadzki politruk miał więcej finezji, bo wiedział że takie prymitywne nachalstwo tylko ludzi wku....a i odnosi przeciwny skutek.
PSL to partia niewielkiej grupy grubych kanciarzy, sporej gromadki przeciętnych kombinatorów i ogromnej rzeszy kundelków, gotowych służyć Partii w nadziei na jakieś ochłapy z pańskiego stołu. Do tych ostatnich miałem do niedawna stosunek obojętny, niektórzy nawet są rolnikami, moimi sąsiadami - w słusznej sprawie byłem gotów z nimi współpracować.
Ale Twoje agitki na "Farmerze" uświadomiły mi, że ci szeregowi członkowie PSLu mogą mieć także taką (za przeproszeniem) "twarz" jak Ty (bo przecież "baronem" partyjnym to Ty nie jesteś).
Zdałem sobie sprawę, że tacy jak Ty także - za drobną opłatą w pieniądzach, w stołkach lub zgoła w obietnicach - są gotowi sprzedawać polską wieś, jak pijawki wysysać z niej resztki życia, judzić, skłócać, zatruwać - by Partii żyło się lepiej.
Kłamiesz - i wzorując się na Goebbelsie uważasz, ze ludzie we wszystko uwierzą, byle im to dostatecznie długo powtarzać.
Kto odpowiada za krzywdzący traktat akcesyjny z 2004? Socjaldemokracja Królestwa Polskiego i Litwy? To oni wtedy byli w rządzie?
A za negocjacje nowej "siedmiolatki" kto odpowiada? Korwin-Mikke z Palikotem? Tak, to przecież oni byli w koalicji z PO....
A nepotyzm, korupcja, i zwyczajny biurwokratyczny bajzel we wszelkich rozrośniętych okołorolniczych agencjach to sprawka krasnoludków? Bo przecież Sierotka Marysia jest królową...
Za brak jakiejkolwiek polskiej polityki rolnej kogo obwinisz? Al Kaidę i Bin Ladena?
...............
Dopłaty które otrzymujemy pochodzą z Unii Europejskiej i nie są łaską PSLu.!!!
...............
PSL jest winien, że jest ich tak mało, że są dużo niższe niż w "starej" unii i że w dużej części są marnotrawione i rozkradane.
Czy to nie PSL zgodził się ostatnio na wycofanie się budżetu państwa z dopłat do rolnictwa?
A może coś mi się pomyliło, może to była Chrześcijańska Unia Jedności?
Marzy Ci się 20% w wyborach, i mówisz że wtedy będzie wszystkim dobrze.
Niedoczekanie Wasze. Mam nadzieję, ze nawet wysiłek tysiąca takich politruków jak Ty nie da Wam nawet 5% - aż tylu głupich kmiotów na wsi nie znajdziecie....
.....
Zawsze stawiałem na współpracę, ale chyba Ci się udało zrobić ze mnie wroga PSLu.
Jak myślisz, dostaniesz za to premię?

baca56, 2014-03-29 18:45:39

No niech ja tylko wrócę 14 -ego do Polski,to już pojadę na takie spotkanie i opowiem o wszystkim.Wenezuela walczy,Ukraina walczy,Egipt,Libia,każdy chce pozbyć się pasibrzuchów i tyranów.Naród powstanie,nikt nie wytrzyma takiej dyktatury dłużej!!!!!!!!!!!

ekojajo, 2014-03-29 18:14:06

Warmiak, a skąd ich wezmą? W psl psl jest w odwrocie. Na górze zsl. Karier owi cze.
Spójrzcie jaka polityka prowadzi szef zachodniopomorskiego psl na Facebooku. Spotkania, promocja, agiracja.

arszczecin , 2014-03-29 17:57:36

"PSL jest " Dziwką" Komuny i postkomuny. Niech podadzą Nazwiska Rolników na swoich listach wyborczych, a nie karierowiczów.

warmiak, 2014-03-29 16:39:58

ekojajo
Wprost niemożliwe ile złości i kłamstwa bije od Twoich postów naprawdę nie mogę uwierzyć.

PSL, 2014-03-29 16:36:44

ciekawy
Nie agituję tylko przedstawiam konkretne logiczne fakty taka jest prawda.
Tyle odpowiedzi wystarczy dla ciebie?

PSL, 2014-03-29 16:28:07

Na zebranie partyjne przyjeżdża się swoim prywatnym samochodem nie samochodem podatnika,obywatela!!!!!!!!!!!!!!!!!,bo załatwia sprawy partyjne a nie rządowe.
Arogancja i hipokryzja tego pana i innych zsl-owców jest olbrzymia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ci ludzie nie mają nic wspólnego z PSL-em,ruchem ludowym,czy rolnikami - to kłamcy!!!!!!!!!
Jak traktują rolników to widać na przykładzie Bolesławca,protestu rolników itp.
Sam tych obłudników nie pokonam,ale otwieram ludziom oczy i razem zrobimy wiele,rozkruszymy ten beton zsl-owskich czerwonych arbuzów.
Nie tacy byli już niepokonani .Naród jest cierpliwy,wytrwały i konsekwentny,zwyciężymy tą obłudę i zarazę!!!!!!!!!!!!!!!

ekojajo, 2014-03-29 16:22:04

A mnie nie odpowiesz? Ciekawy jestem, czy jest jeszcze coś, czego PSL nie zgnoił - choć dostał, jak np. gazety i głosy rolników przez tyle lat.

ciekawy, 2014-03-29 16:17:57BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Marecki

Ja akurat daję go PO pszenicy i pszenżycie, a przed żytem. 

Pałuczanin81

Panowie,wiecie może czy owies nadaje się na przedplon dla pszenicy?i dlaczego..Rzepak to historia i jestem "bez stanowiska"...