PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Nektórzy kreują się na głupszych niż ustawa przewiduje ,nie tylko ludzka ale i boska, możemy nie zabijać rytualnie zrobią to inni ,tyle samo zwierząt zostanie zamordowanych nb. zgodnie z prawem boskim.

iwan, 2014-08-11 13:33:34

ubój rytualny powinien wrócić,Polska jak zawsze robi problemy a zachód się z nas śmieje i przejmuje nasze kontrakty azjatyckie. Nie oszukujmy się to biznes dla rolnika, państwa i firm działających w tej branży tak więc jeżeli mają zarabiać na tym zachodnie kraje to dlaczego my nie możemy i nie dacie zarobić rolnikom. Tak dla uboju rytualnego

rolnik, 2014-04-20 09:44:26

Stwierdzenie, ze zydowski uboj rytualny jest okrutny jest takim samym pomowieniem jak pomowienie o mord rytualny tylko we wspolczesnej formie. Wynika ono tak samo jak w Sredniowieczu z IGNORANCJI chrzescian na temat kultury i religii zydowskiej jak i czystego ANTYSEMITYZMU bedacego wynikiem tej ignorancji, sredniowiecznych i wspolczesnych przesadow.

proximus542, 2014-04-16 14:11:16

lewar ty masz coś jednak z głową ubój rytualny jest barbarzyństwem czynionym dla zysków żydów i tych drugich morderców i mafii rzeźniczej

modus, 2014-04-16 10:24:31

Pomawianie uboju rytualnego zydowskiego o okrucienstwo jest takim samym pomowieniem jak pomowienie o mord rytualny aby uzyskac krew na mace. Uboj rytualny Zydow jest najbardziej humanitarna metoda uboju zwierzat. Niechec i sprzeciw przeciw ubojowi zydowskiemu wynikaja z ignorancji - niezrozumienia i nieznajomosci samej procedury, jej zasad i motywow. Jak sie wypowiedzial polski wieszcz Adam Mickiewicz :"„Prawo Mojżeszowe, najbardziej ludzkie ze wszystkich praw, któremi rządzono się w starożytności, nakazuje mieć staranie o bydlętach, o roślinach i dla ziemi nawet naznacza czasy wypoczynku. W tym przepisie Mojżeszowem jest daleko głębsza filozoficzność, niż we wszystkich formułach filozofji niemieckiej".
(Adam Mickiewicz, Literatura Słowiańska, rok III, lekcja XIX)."
Po prostu powszechna ignorancja i arogancja socjalistyczna polegajaca na tym ze socjalisci duchowi wierza, sa przekonani ze oni tylko wiedza najlepiej a durne masy maja ich sluchac doprowadzila przez populizm i plycizne intelektualna poslow to przeglosowania w sejmie nadrzednosci ustawy o ochronie zwierzat zakazujacej uboj rytualny nad Konstytucja gwarantujaca wolnosci religijne. Przy okazji jednak co pozytywne wytworzyla sie koalicja miedzy poszkodowanymi: mniejszoscia zydowska, muzulmanska, przemyslem miesnym i rolnikami. Nie jest az tak zle.;-).
W debatach ktore tocza sie w Polsce i Europie od okolo 130 lat tylko tam gdzie populizm a nie rozum zwyciezyl zakazany zostal uboj rytualny i tych panstw jest bardzo niewiele. Przytocze tutaj wypowiedz z przelomu wieku bodajze z debaty szwajcarskiej:
"Uchwała Rady Związkowej w dalszym biegu sprawy utrzy¬mana została w mocy w czerwcu 1891 r. przez Radę Kantonów (Stânderat), a w grudniu tegoż roku przez Radę Narodową (Nationalrat), przyczem członek Rady Narodowej Grieshaber w wy-głoszonym w toku dyskusji przemówieniu czynił towarzystwom opieki nad zwierzętami zarzut, że pod pozorem litości dla zwie¬rząt zwalczają ubój rytualny, uświęcany przez przepisy religij¬ne, a absolutnie nie interesują się sposobem bicia świń po wsiach i nie wypowiadają wojny myśliwym, którzy przy pomocy roz¬wydrzonych psów tropią zwierzynę, broczącą we krwi i ucieka¬jącą resztkami sił przed prześladowcami." - Nic dodac nic ujac. Znane z wlasnego podworka.
Racjonalnie rzecz biorac ZYDOWSKI UBOJ RYTUALNY JEST NABARDZIEJ HUMANITARNA/LITOSCIWA FORMA UBOJU. Moze nie jest estetyczny ale na pewno nie okrutny.
Z drugiej strony wojownicy o humanitaryzm zostali tak zdefiniowani niedawno przez WHO ( Swiatowa Organizacje Zdrowia" - "I nie jest to tylko złośliwą emanacją małostkowości i konserwatyzmu autorytetów ze Światowej Organizacji Zdrowia. Niedawno pod auspicjami WHO odbyło się seminarium, na którym wydano rozszerzoną listę chorób, które należy zwalczać przez psychiatrę. Wegetarianizm i surowa dieta znalazły się w towarzystwie innych dolegliwości psychicznych, które mieszczą się w definicji "przyzwyczajenia i zaburzenia impulsowe".Zwolennicy ścisłej diety bywają klasyfikowani, jako osoby nieodpowiedzialne. Powodem tego było niedawne zdarzenie w hiszpańskiej Maladze, gdzie w jednej z lokalnych rodzin właśnie purystyczne zwyczaje żywieniowe doprowadziły ich dzieci do stanu śpiączki. Zakazano im jedzenia mięsa i produktów, które zostały poddane obróbce termicznej, czyli gotowanych, smażonych, grillowanych i innych. Dzieci uratowali sąsiedzi, którzy na czas wezwali lekarza i policję. Niekompetentni dorośli "wegetarianie" zostali wysłani do szpitala psychiatrycznego."

Pozwole sobie jeszcze tylko zacytowac slynnego naukowca, lekarza, biologa i anatoma Piotra Emila Roux, dyrektora instytutu Pasteura w Paryżu :
„Pragnąłbym umrzeć taką lekką śmiercią, jak zwierzęta zabijane metodą rytuału żydowskiego".

proximus542, 2014-04-13 09:53:36

powiem tak ubój rytualny, jak nie u nas to pojedzie za granice Niemcy, Rumunia , Bułgaria, itp. Nic z tego zakazu dobrego dla zwierząt nie wyszło, i tak są zabijane te same zwierzęta co można zabijać w Polsce.wszyscy na tym zarabiają a rolnik traci, i takie pierdolenia wasze jest chore, albo wszędzie albo nigdzie. Rolnik nie jest (...). jestem ciekaw czy jeden albo drugi kozak wypowiadający się wcześniej, zgodził by się oddać 30% swoich dochodów, pomyśl jeden z drugim za nim napiszesz znów jakieś śmieszne wypociny, trzymaj bydło i sprzedaj je za 6zł za kilogram fajnie jest mówić , a nie uczestniczyć w tym.

tomek, 2014-04-01 19:46:59

A ja jestem rolnikiem i jestem przeciwny ubojowi rytualnemu. Po zakazie uboju rytualnego cena wołowiny spadła mniej niż wieprzowiny, której zakaz nie dotyczy, zatem pier..nie o rynkach zbytu i takie tam farmazony mnie nie przekonują. Żydki za każdą certyfikację mięsa pobierają w zakładach mięsnych kolosalne pieniądze liczone w milionach dolarów - o to tak naprawdę rozchodzi się walka - o kasę a nie o sam ubój. Tkiwąc w swoim uporze, rolnicy dotują gminy żydowskie, a potem się dziwią, że żydzi są przy kasie...

fred, 2014-03-28 12:11:20

Dopóty żydzi rządzą tym krajem, dopóki będzie kwestia uboju rytualnego. Wniosek?

nala92, 2014-03-28 10:15:05

Stop barbarzyństwu!

joanna , 2014-03-27 23:09:31

UBÓJ RYTUALNY to mordowanie zwierząt w większym okrucieństwie dla zysków mafii rzeźniczej i zboczonych debili z PSL to oni siedzą na stołkach w każdym zadupiu jak się nazywa KRIR tam siedzą same dranie z PSL to te (...) stoją za ubojem rytualnym a wy reszta debili przestańcie pisać bzdury w unii ubój rytualny jest nie legalny dla mafii rzeźniczej i przeczytajcie sobie w końcu bez mózgi rozporządzenie rady we 1099/2009 tam jest na pisane że nakazany jest ubój zwierząt z ogłuszeniem a ubój rytualny jest jako wyjątek tylko na potrzeby mniejszości wyznaniowych w danym kraju UNII a nie na eksport to jest nie dopuszczalne i to jest złamanie prawa UNII I ROZPORZĄDZENIA i jeszcze jedno Ubój bez ogłuszania ze względów religijnych to wyjątek i nie powinien być nadużywany

Parlament Europejski przyjął w środę rezolucję w sprawie odpowiedniego traktowania zwierząt.i nauczcie się debile z KRIR czytać o uboju rytualnym bo zaczynacie pieprzyć głupoty ubój rytualny był i jest i będzie nie legalny na eksport

modus, 2014-03-27 22:26:13

ubój rytualny to zwyczajny bandytyzm i barbarzyństwo, to dyktat ortodoksyjnych żydów i stopniowa islamizacja kraju na wzór francuski!
To amicus holocaust!!!

wcurwiony, 2014-03-27 21:07:32

Boże ludzie jesteśmy za biednym krajem żeby polemizować na temat cierpienia zwierząt ! fakt jest taki że polska gospodarka na tym traci i tyle<zadbajmy najpierw o warunki ludzi a póżniej zadbamy o zwierzęta .W polsce mieszkają też wyznawcy różnych religi i też potrzebują miesa koszernego tak jak my karpia na wigilie !

bauer, 2014-03-27 20:57:18

A jak fajnie podpisy zbierano...podpisywali nawet Ci którzy nie wiedzieli co to jest ubój rytualny a innym tłumaczono że to przez zakaz uboju rytualnego nie można sprzedać wieprzowiny.....ale najważniejsze że znowu rzeżnicy napchają sobie kiszenie a głupi rolnik nic z tego nie będzie miał......tylko na sumieniu zwierzęta zabite w okrutny sposób....

Polka, 2014-03-27 20:21:04

-- Greenpeace samozwańcza organizacja , pozostałe stowarzyszenia ekologiczne i fundacje powołała do pomocy czynnej rolnikom i leśnikom ,,, czyli do motyki , nie mają żadnych uprawnień , w Polsce zostali zlikwidowania ,wydawanie opinii jest przestępstwem ,cofniecie uprawnień i 5 lat pracy przy motyce ,,,, EKOLOGIĄ ZAJMUJE SIĘ PROFESJONALNIE NAUKA I NOWE NIEWYOBRAŻALNE DZIEDZINY NAUKI -- dyrektywy ;zakładać stowarzyszenie wyłączne prawo mają; młodzież i mieszkańcy gminy ,za zgodą rolników i leśników i są pod ich nadzorem ,,,,,za niedopełnienie nadzoru ochrona środowiska zostanie zlikwidowana karnie , w Polsce jest zbędna ,zarządzają leśnicy i nauka uczy się od nich ,,,, za to dostajemy środki ,,,,,,,

ATEM, 2014-03-27 14:42:28

-- nie rozumiemy co to jest ubój rytualny ,, -- to co wymyśli inni , Izraelczycy inne religie -- -- tak samo i normalny ubój na swoje potrzeby w gospodarstwie i małe ubojnie , to nawet kurze nie możesz uciąć głowy siekierą , rybki i wieprzka czy maciory przerobić na kiełbaski ,sprzedać to dadzą grosze ,, produkcja żywności to nie filozofia ,potrzeba olbrzymiej wiedzy ,, ewolucyjnie podobnie ,przestawia się na ekologiczne i przepisy będą zmienione UE ,, ORAZ FINANSOWANIE ,, -- TO W GMINACH MA BYĆ UBÓJ ,i spółdzielnie , przetwórnie , ŚRODKI NA RÓŻNE DOSTAŁY GMINY ,,, POWINNI udostępnić na stronach , agencje i minister rolnictwa ,, dyrektywy ,,,żeby znowu nie przepadły ,trzeba pilnować ,, ,, ,, ,, ,

ATEM, 2014-03-27 14:25:51BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Rzepak musi sam dojść takie jest moje zdanie chyba że zachwaszczenie ktoś ma Pamiętam ładnych kilka lat temu znajomy potraktował rzepak...

lokizom

Kolego @barts odnośnie rzepaku mam ten sam dylemat, aż nie śpię. Ale jestem już nastawiony na desykacje