PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Nektórzy kreują się na głupszych niż ustawa przewiduje ,nie tylko ludzka ale i boska, możemy nie zabijać rytualnie zrobią to inni ,tyle samo zwierząt zostanie zamordowanych nb. zgodnie z prawem boskim.

iwan, 2014-08-11 13:33:34

ubój rytualny powinien wrócić,Polska jak zawsze robi problemy a zachód się z nas śmieje i przejmuje nasze kontrakty azjatyckie. Nie oszukujmy się to biznes dla rolnika, państwa i firm działających w tej branży tak więc jeżeli mają zarabiać na tym zachodnie kraje to dlaczego my nie możemy i nie dacie zarobić rolnikom. Tak dla uboju rytualnego

rolnik, 2014-04-20 09:44:26

Stwierdzenie, ze zydowski uboj rytualny jest okrutny jest takim samym pomowieniem jak pomowienie o mord rytualny tylko we wspolczesnej formie. Wynika ono tak samo jak w Sredniowieczu z IGNORANCJI chrzescian na temat kultury i religii zydowskiej jak i czystego ANTYSEMITYZMU bedacego wynikiem tej ignorancji, sredniowiecznych i wspolczesnych przesadow.

proximus542, 2014-04-16 14:11:16

lewar ty masz coś jednak z głową ubój rytualny jest barbarzyństwem czynionym dla zysków żydów i tych drugich morderców i mafii rzeźniczej

modus, 2014-04-16 10:24:31

Pomawianie uboju rytualnego zydowskiego o okrucienstwo jest takim samym pomowieniem jak pomowienie o mord rytualny aby uzyskac krew na mace. Uboj rytualny Zydow jest najbardziej humanitarna metoda uboju zwierzat. Niechec i sprzeciw przeciw ubojowi zydowskiemu wynikaja z ignorancji - niezrozumienia i nieznajomosci samej procedury, jej zasad i motywow. Jak sie wypowiedzial polski wieszcz Adam Mickiewicz :"„Prawo Mojżeszowe, najbardziej ludzkie ze wszystkich praw, któremi rządzono się w starożytności, nakazuje mieć staranie o bydlętach, o roślinach i dla ziemi nawet naznacza czasy wypoczynku. W tym przepisie Mojżeszowem jest daleko głębsza filozoficzność, niż we wszystkich formułach filozofji niemieckiej".
(Adam Mickiewicz, Literatura Słowiańska, rok III, lekcja XIX)."
Po prostu powszechna ignorancja i arogancja socjalistyczna polegajaca na tym ze socjalisci duchowi wierza, sa przekonani ze oni tylko wiedza najlepiej a durne masy maja ich sluchac doprowadzila przez populizm i plycizne intelektualna poslow to przeglosowania w sejmie nadrzednosci ustawy o ochronie zwierzat zakazujacej uboj rytualny nad Konstytucja gwarantujaca wolnosci religijne. Przy okazji jednak co pozytywne wytworzyla sie koalicja miedzy poszkodowanymi: mniejszoscia zydowska, muzulmanska, przemyslem miesnym i rolnikami. Nie jest az tak zle.;-).
W debatach ktore tocza sie w Polsce i Europie od okolo 130 lat tylko tam gdzie populizm a nie rozum zwyciezyl zakazany zostal uboj rytualny i tych panstw jest bardzo niewiele. Przytocze tutaj wypowiedz z przelomu wieku bodajze z debaty szwajcarskiej:
"Uchwała Rady Związkowej w dalszym biegu sprawy utrzy¬mana została w mocy w czerwcu 1891 r. przez Radę Kantonów (Stânderat), a w grudniu tegoż roku przez Radę Narodową (Nationalrat), przyczem członek Rady Narodowej Grieshaber w wy-głoszonym w toku dyskusji przemówieniu czynił towarzystwom opieki nad zwierzętami zarzut, że pod pozorem litości dla zwie¬rząt zwalczają ubój rytualny, uświęcany przez przepisy religij¬ne, a absolutnie nie interesują się sposobem bicia świń po wsiach i nie wypowiadają wojny myśliwym, którzy przy pomocy roz¬wydrzonych psów tropią zwierzynę, broczącą we krwi i ucieka¬jącą resztkami sił przed prześladowcami." - Nic dodac nic ujac. Znane z wlasnego podworka.
Racjonalnie rzecz biorac ZYDOWSKI UBOJ RYTUALNY JEST NABARDZIEJ HUMANITARNA/LITOSCIWA FORMA UBOJU. Moze nie jest estetyczny ale na pewno nie okrutny.
Z drugiej strony wojownicy o humanitaryzm zostali tak zdefiniowani niedawno przez WHO ( Swiatowa Organizacje Zdrowia" - "I nie jest to tylko złośliwą emanacją małostkowości i konserwatyzmu autorytetów ze Światowej Organizacji Zdrowia. Niedawno pod auspicjami WHO odbyło się seminarium, na którym wydano rozszerzoną listę chorób, które należy zwalczać przez psychiatrę. Wegetarianizm i surowa dieta znalazły się w towarzystwie innych dolegliwości psychicznych, które mieszczą się w definicji "przyzwyczajenia i zaburzenia impulsowe".Zwolennicy ścisłej diety bywają klasyfikowani, jako osoby nieodpowiedzialne. Powodem tego było niedawne zdarzenie w hiszpańskiej Maladze, gdzie w jednej z lokalnych rodzin właśnie purystyczne zwyczaje żywieniowe doprowadziły ich dzieci do stanu śpiączki. Zakazano im jedzenia mięsa i produktów, które zostały poddane obróbce termicznej, czyli gotowanych, smażonych, grillowanych i innych. Dzieci uratowali sąsiedzi, którzy na czas wezwali lekarza i policję. Niekompetentni dorośli "wegetarianie" zostali wysłani do szpitala psychiatrycznego."

Pozwole sobie jeszcze tylko zacytowac slynnego naukowca, lekarza, biologa i anatoma Piotra Emila Roux, dyrektora instytutu Pasteura w Paryżu :
„Pragnąłbym umrzeć taką lekką śmiercią, jak zwierzęta zabijane metodą rytuału żydowskiego".

proximus542, 2014-04-13 09:53:36

powiem tak ubój rytualny, jak nie u nas to pojedzie za granice Niemcy, Rumunia , Bułgaria, itp. Nic z tego zakazu dobrego dla zwierząt nie wyszło, i tak są zabijane te same zwierzęta co można zabijać w Polsce.wszyscy na tym zarabiają a rolnik traci, i takie pierdolenia wasze jest chore, albo wszędzie albo nigdzie. Rolnik nie jest (...). jestem ciekaw czy jeden albo drugi kozak wypowiadający się wcześniej, zgodził by się oddać 30% swoich dochodów, pomyśl jeden z drugim za nim napiszesz znów jakieś śmieszne wypociny, trzymaj bydło i sprzedaj je za 6zł za kilogram fajnie jest mówić , a nie uczestniczyć w tym.

tomek, 2014-04-01 19:46:59

A ja jestem rolnikiem i jestem przeciwny ubojowi rytualnemu. Po zakazie uboju rytualnego cena wołowiny spadła mniej niż wieprzowiny, której zakaz nie dotyczy, zatem pier..nie o rynkach zbytu i takie tam farmazony mnie nie przekonują. Żydki za każdą certyfikację mięsa pobierają w zakładach mięsnych kolosalne pieniądze liczone w milionach dolarów - o to tak naprawdę rozchodzi się walka - o kasę a nie o sam ubój. Tkiwąc w swoim uporze, rolnicy dotują gminy żydowskie, a potem się dziwią, że żydzi są przy kasie...

fred, 2014-03-28 12:11:20

Dopóty żydzi rządzą tym krajem, dopóki będzie kwestia uboju rytualnego. Wniosek?

nala92, 2014-03-28 10:15:05

Stop barbarzyństwu!

joanna , 2014-03-27 23:09:31

UBÓJ RYTUALNY to mordowanie zwierząt w większym okrucieństwie dla zysków mafii rzeźniczej i zboczonych debili z PSL to oni siedzą na stołkach w każdym zadupiu jak się nazywa KRIR tam siedzą same dranie z PSL to te (...) stoją za ubojem rytualnym a wy reszta debili przestańcie pisać bzdury w unii ubój rytualny jest nie legalny dla mafii rzeźniczej i przeczytajcie sobie w końcu bez mózgi rozporządzenie rady we 1099/2009 tam jest na pisane że nakazany jest ubój zwierząt z ogłuszeniem a ubój rytualny jest jako wyjątek tylko na potrzeby mniejszości wyznaniowych w danym kraju UNII a nie na eksport to jest nie dopuszczalne i to jest złamanie prawa UNII I ROZPORZĄDZENIA i jeszcze jedno Ubój bez ogłuszania ze względów religijnych to wyjątek i nie powinien być nadużywany

Parlament Europejski przyjął w środę rezolucję w sprawie odpowiedniego traktowania zwierząt.i nauczcie się debile z KRIR czytać o uboju rytualnym bo zaczynacie pieprzyć głupoty ubój rytualny był i jest i będzie nie legalny na eksport

modus, 2014-03-27 22:26:13

ubój rytualny to zwyczajny bandytyzm i barbarzyństwo, to dyktat ortodoksyjnych żydów i stopniowa islamizacja kraju na wzór francuski!
To amicus holocaust!!!

wcurwiony, 2014-03-27 21:07:32

Boże ludzie jesteśmy za biednym krajem żeby polemizować na temat cierpienia zwierząt ! fakt jest taki że polska gospodarka na tym traci i tyle<zadbajmy najpierw o warunki ludzi a póżniej zadbamy o zwierzęta .W polsce mieszkają też wyznawcy różnych religi i też potrzebują miesa koszernego tak jak my karpia na wigilie !

bauer, 2014-03-27 20:57:18

A jak fajnie podpisy zbierano...podpisywali nawet Ci którzy nie wiedzieli co to jest ubój rytualny a innym tłumaczono że to przez zakaz uboju rytualnego nie można sprzedać wieprzowiny.....ale najważniejsze że znowu rzeżnicy napchają sobie kiszenie a głupi rolnik nic z tego nie będzie miał......tylko na sumieniu zwierzęta zabite w okrutny sposób....

Polka, 2014-03-27 20:21:04

-- Greenpeace samozwańcza organizacja , pozostałe stowarzyszenia ekologiczne i fundacje powołała do pomocy czynnej rolnikom i leśnikom ,,, czyli do motyki , nie mają żadnych uprawnień , w Polsce zostali zlikwidowania ,wydawanie opinii jest przestępstwem ,cofniecie uprawnień i 5 lat pracy przy motyce ,,,, EKOLOGIĄ ZAJMUJE SIĘ PROFESJONALNIE NAUKA I NOWE NIEWYOBRAŻALNE DZIEDZINY NAUKI -- dyrektywy ;zakładać stowarzyszenie wyłączne prawo mają; młodzież i mieszkańcy gminy ,za zgodą rolników i leśników i są pod ich nadzorem ,,,,,za niedopełnienie nadzoru ochrona środowiska zostanie zlikwidowana karnie , w Polsce jest zbędna ,zarządzają leśnicy i nauka uczy się od nich ,,,, za to dostajemy środki ,,,,,,,

ATEM, 2014-03-27 14:42:28

-- nie rozumiemy co to jest ubój rytualny ,, -- to co wymyśli inni , Izraelczycy inne religie -- -- tak samo i normalny ubój na swoje potrzeby w gospodarstwie i małe ubojnie , to nawet kurze nie możesz uciąć głowy siekierą , rybki i wieprzka czy maciory przerobić na kiełbaski ,sprzedać to dadzą grosze ,, produkcja żywności to nie filozofia ,potrzeba olbrzymiej wiedzy ,, ewolucyjnie podobnie ,przestawia się na ekologiczne i przepisy będą zmienione UE ,, ORAZ FINANSOWANIE ,, -- TO W GMINACH MA BYĆ UBÓJ ,i spółdzielnie , przetwórnie , ŚRODKI NA RÓŻNE DOSTAŁY GMINY ,,, POWINNI udostępnić na stronach , agencje i minister rolnictwa ,, dyrektywy ,,,żeby znowu nie przepadły ,trzeba pilnować ,, ,, ,, ,, ,

ATEM, 2014-03-27 14:25:51BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

Na końcu nam zmarznie w lutym i tabelki do archiwum

mieto35

Ja mam coś takiego , trochę się różni od tego co dodał @przem  , co źródło to inne dane .