PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Czy to jest przesada, czy już kompletna głupota? Może by tak ustalić Rosporządzeniem Rady Ministrów, albo ustawą sejmową normę głupoty i urzędniczych idiotyzmów? Co jeszcze będą regulować idiotyczne urzędnicze rozporządzenia i normy? A teraz jeszcze do autora! ? Dla kogo ma być ta informacja? Jest to moim zdaniem bełkot pseudo uczonego! Dlatego, że 99% rolników preparaty chemiczne, w tym także herbicydy kojarzy po nazwach handlowych a nie po składnikach czynnych. Czyli z tego artykułu niewiele rozumieją! Po co więc ta treść? dla zapełnienia strony? Wydaje mi się, że dawki dzielone można stosować tylko w przypadku niektórych herbicydów, tych które są oparte na substancjach roślinnych nie powodujących uodpornienia. W początkowym okresie stosowania rezultaty bywają dobre ale po kilku sezonach może się okazać, że chwasty lepiej rosną i jest ich więcej!

A.Krzak, 2014-04-02 07:54:37

"Jako wymagany poziom skuteczności, zgodnie z obowiązującymi w Polsce normami ustalonymi przez Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi przyjęto redukcję świeżej masy chwastu o co najmniej 85% w stosunku do kontroli, na której nie stosowano herbicydów."
Czy to jest dobra definicja skuteczności? Według mnie nie. Redukcja masy chwastu o 85 % w przypadku np. przytulii czepnej może oznaczać tyle, że zniszczono górną część chwastu (końcowe okółki) a chwast może odbić ze środkowej części i korzenia. Taki zabieg jest nieskuteczny!

znawca, 2014-04-01 18:15:34

z tym to raczej ostrożnie bo jak się uodpornią to dopiero będzie problem

jarki, 2014-04-01 15:48:41BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

lokizom

@miwigos Ja też aż tyle nie łączę. Grzybowke i skracanie robię osobno

Piotr246

Jeżeli decydujem się na uprawy roślin i warzyw na szeroką skalę to warto skorzystać z usług jakiejś agencji. Myśleliście o Agencji nasiennej?...