PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Już to pisałem, niby normy mamy łunijne a polska biurokracja jest ponad wszystkim wystarczy przejąć środki zarejestrowane w innych krajach ue i przetłumaczyć etykiete. Swoją drogą ciekawe jak wypadł gwarant w łubinie na tle prochlorazu i tebu

caza, 2014-04-11 22:57:11

KAMIK ma rację. Praktycznie nie ma legalnych środków ochrony dla strączkowych i motylkowatych. Czy nie powinno się wprowadzić regulacji, że wielcy producenci powinni kierować fundusze na takie badania przynajmniej jeden środek! Jakie regulacje stosuje ministerestwo Regulacji rolnictwA.
Badań było dużo tylko nie ma resjetracji środków!!!!! !!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

garBaty, 2014-04-11 14:57:21

Co do pestycydów to faktycznie koncerny nie są zainteresowane tak wysokimi opłatami rejestracyjnymi - może ministerstwo rolnictwa tu by coś pomogło skoro niby chce "rewitalizacji polskiego białka roślinnego" i wydaje na to ponad 30 mln złotych. Sprawdzonych środków przez rolników innych krajów jest kilka ale nie wymienię aby nie utrudniać wspólpracy i nie narażać kolegów rolników na kontrole. Powodów jest więcej - chociażby zbyt nasion motylkowych. Skala produkcji limituje brak zainteresowania mieszalni pasz małymi partiami nasion bo niby po co przestawiać receptury jak odbiorcy pasz chcą mieć stały skład pasz?

kamik2, 2014-04-11 00:02:11

na miesięcznych roślinach grochu już widać brodawki
wczoraj chciałem wkleić zdjęcia ale niestety ForoFarmer nadal zepsuty
popsuć było komu ale już naprawić niestety niema

jarki, 2014-04-10 21:06:25BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Źle to napisałem one żółkną takimi pasami