PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

sądzę, że rośliny całkiem zdegenerowane są nie do uratowania, należy je natychmiast spalić. Ważne. Podobno dotkniętych jest 6 gatunków róż, w tym pnące. Chorobę przenoszą skoczki, ważne jest opryskiwanie jesienią, wiosną środkiem owadobójczym(Decis), i częściej, co około 2 tygodnie zimą i wczesną wiosną parafiną nieszkodliwą, (Promanal).Zarażenie od podłużnych skoczków na spodzie liści wczesną wiosną prowadzi do zamierania roślin. Późne zakażenia mogą uszkodzić tylko pędy. Skoczki są również aktywne w październiku, a zarażają podobno też żonkile, tulipany i wybrane inne rośliny. Oprysk ogólny i wycinanie pędów chorych zmniejsza straty, jeżeli to kogoś interesuje.

977, 2015-04-21 01:58:07

to wygląda mi na bzdury.Jeżeli chorobę przenoszą owady, to należy rośliny opryskiwać co miesiąc dobrym środkiem owadobójczym od wiosny, jesieni i to powinno wystarczyć(np. Mospilan). Kiedyś należy opracować metodę leczenia choroby bakteryjnej, róż. Są środki nie sprawdzone w tym przypadku. "Dobre bakterie" , bakterie mlekowe, środki bakteriobójcze, olejek z drzewa herbacianego, srebro koloidalne. Dodatkowo środki owadobójcze i grzybobójcze, mospilan, score topsin.

555, 2014-10-14 21:52:56

Zdaje się, że takie paskudztwo mam na ziołach: bazylii i rozmarynie, które niedawno kupiłem:(
Tylko czym je potraktować?Raczej nie chemią, bo jak później to jeść. Zostaje mi chyba wydusić ręcznie..

Darek, 2014-05-17 18:36:12BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Źle to napisałem one żółkną takimi pasami 

Pawlik

@ikcomas-dobra zmiana port zbożowy miała zbudować @miwigos-sąsiad na 20ha jakoś dziurawą felicja jeździ, o wakacjach może pomarzyć do...