PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

A ja mam propozycję.
Po co się mamy denerwować tym co mówią i robią nasi kochani politycy.
Może byśmy porozmawiali teraz o "bardzo ładnych nogach" prowadzącej ten program- pani Małgosi Serafin.
A chyba byłoby o czym.......

Andrzej, 2014-06-02 09:30:14

Teraz że wszyscy będą mieć po trochu z PROW tak obiecuje PSL ,mali średni .duży .Tylko z tymi młodymi trochę przesadzają Oby było dobrze to w sejmie ani jednej osoby na stołu starym nie powinno być nawet obsługa .Wszyscy nowi choćby od pługa jak WITOS .

rolno, 2014-05-30 17:56:10

A co się dzieje teraz za rządów koalicji PO-PSL?
Dla swoich to" hulaj dusza piekła nie ma" a inni mają figę z makiem.
Ot i demokracja!!!
Pan prezes Kaczyński to przynajmniej wszystkich trzymał krótko.
Bał się tylko ten co miał coś na sumieniu.
A co się teraz dzieje woła o pomstę do nieba!!!!!!

Andrzej, 2014-05-30 14:58:03

Wszyscy po jednych pieniądzach! PSL=zielona mafia, każdemu d... da byle utrzymać się przy korycie. Obsadzając wszystkie rolnicze instytucje zabiera wszystkie apanaże i rolnicy mają dosyć jak są obsługiwani przez tych chłopskich przedstawicieli! Takiego bezprawia, biurokracji nie było nawet za nieboszczki komuny i w tym jest zasługa tej niby (rzekomo) chłopskiej partii! Pytanie dlaczego Wojciechowski dostał tyle głosów a Kłopotek nie? W znacznej mierze wyborcy głosowali na nazwisko i zasługi Wojciechowskiego a nie na PIS. Wojciechowski pomaga ludziom w swoim okręgu, broni ich przed bezprawiem urzędasów itp. i tym zdobył sobie sympatię. Jaki wniosek z tego wynika? Że ludzie mają dosyć kłótni i demagogii na ekranach telewizorów, będą głosować na osoby, Nową Prawicę Korwina lub nie pójdą do wyborów. Pomyślcie, co to jest za demokracja jeśli bonzowie partyjni ustalają kto zostanie wyprany. Popatrzcie na tych posłów i senatorów wśród, których nawet na odległość widać w oczach tęsknotę za rozumem.

A. Krzak, 2014-05-29 14:15:42

Kaczyński już rządził i powołał Państwo policyjne ,pełna inwigilacja : ABW, CBA,, CBŚ ,AWW,AKW i innych agentów Tomków . Proponuję Antka MACIEREWICZA na Naczelnika Państwa.

chłop, 2014-05-29 13:58:40

Już tu wielokrotnie pisałem.Pan Kalinowski na studiach tańczył w zespole ludowym "PROMNI"Studiów dziennych nie ukończył,tylko podobno później zaoczne,czy wieczorowe.Nie ma nawet magistra.Był w związku młodzieży wiejskiej,czy innej zsl-owskiej bojówce i z tego tytułu do tej pory ma profity.
Umie może ładnie śpiewać i tańczyć,ale nauka rolnictwa szła mu bardzo ciężko.
Studiowałem w tym czasie to jestem świadkiem naocznym a nie opieram się na plotkach czy pomówieniach.(SGGW-AR,zootechnika ,początek lat 80-tych)

ekojajo, 2014-05-29 13:05:17

A czy pan podpisujący się pseudonimem "chłop" wie ,że gdyby wtedy rządził pan prezes Kaczyński to prawdopodobnie mielibyśmy ok.75% dopłat bezpośrednich jakie są w starej Uni?
Pan prezes Kalinowski bardzo żle negocjował pnieważ nie można było mówić,że czy będą dopłaty czy też nie to i tak MUSIMY wejść do UNII.
Chociaż dopłaty miały być nierówne tylko do końca 2013 roku , PSL razem z panem Kalinowskim zgodził się na dalszą nierówność.
PiS domagał się równośći dopłat ale nie miał wsparcia w PSL-u.
Oczywiście ja rozumiem,że miłość do PSL może być ślepa ale żeby aż tak?

Andrzej, 2014-05-29 12:34:33

Fakt,że meduza przeżyła 650 milionów lat bez mózgu ,daje ciągłą nadzieję i wiarę w przetrwanie ludzi z zsl-u

ekojajo, 2014-05-29 12:11:01

J.Kalinowski wywalczył osobiscie 50% dopłat a miało być 25% na co zgadzał się ówczesny Premier L.Miler. PIS i jego frakcja w PE chciała znieść dopłaty do rolnictwa i przeznaczyć na przemysł zbrojeniowy. TO NIE SĄ DOPŁATY DO ROLNIKA TO SĄ DOPŁATY DO ŻYWNOŚCI DLA KONSUMENTA za pośrednictwem rolnika .Ile by kosztowała żywość bez dotacji ? Ja jako chłop nie chcę żadnych dopłat . Ja pracyję świątek i piątek z całą moją rodziną z dziecimi i rodzicami na wydłuzonym dniu ,bez urlopów i oczekuję godziwej zapłaty za moją pracę ( koszty produkcji plus godziwy zysk ) tylko pytanie ile by wtedy kosztowała żywność ? TROCHĘ WIĘCEJ SZACUNKU DLA PRACY ROLNIKA bo Was wszystkich karmimy ! Pan Wojciechowski bez zgody władz PSL dzięki któremu dostał się do PE , zmienił Frakcję w PE , I to jest Prezes PSL a wcześniej NIK ,prawnik , KONIUNKTURALISTA - wstyd !

chłop, 2014-05-29 10:12:24

Zakaz uboju rytualnego nie spowodował spadku cen- Wojciechowski chyba w innym kraju żyje , to tak jak powiedziała Kidawa -Błońska , że podniesienie składek spowoduje wzrost przedsiębiorczości. cena opasów przed zakazem to ok. 9 zł, po ok.7 zł, złodzieje!

bolo yeung, 2014-05-29 09:58:18

No wypowiedzi pana posła Kłopotka to nawet nie chce mi się słuchać.
Skoro Rolnicy w tak zdecydowanej większości głosowali na PiS to samo przez się coś znaczy.
PSL powinien się głęboko nad tym zastanowić i wyciągnąć wnioski.
A panu posłowi Kłopotkowi to proponuję głęboko to przemyśleć a nie się wymądrzać.
A co do wypowiedzi na tym forum o rzekomej chęci zabrania dopłat polskim rolnikom przez pana prezesa Kaczyńskiego to ktoś wyrwał to z kontekstu.
Nigdy pan prezes nie był przeciwko nierównej konkurencji w rolnictwie.
Chodziło o wyrównanie dopłat bezpośrednich dla rolników we wszystkich krajach UE a skoro ktoś stwierdził że nie ma na to pieniędzy to pan prezes zaproponował żeby tym co mają więcej zabrać i przeznaczyć na inne cele.
A pan prezes Kalinowski wynegocjował tylko 25% dopłat.
I o PSL mówi się dobrze a na PiS wiesza się psy.
Proszę was drodzy Państwo o naprawdę sprawiedliwą oceną.

Andrzej, 2014-05-29 09:22:55

mają bardzo mało czasu na poprawienie sytuacji w rolnictwie,zobaczymy kto co zrobi ,ten dostanie nasze głosy ,,pierwszy postulat to natychmiastowe wstrzymywanie nawału produktów rolnych z zachodu ,w szczególności wieprzowiny ,wołowiny , zboża ,owoce i innych,,gwarancja stałych cen minimalnych opłacalności produktów ,jeżeli tego nie zrobią to niech już pakują manatki i won z rządu ,dość już tych oszustw ,przekrętów i zbijania kasy na nas rolnikach,,,a jeszcze jedno pod sąd wszystkich którzy ogłosili ASF w Polsce ,przecież wszyscy wiedzą ze to chodziło o zmianę stanowisk w PSL-u ,,

rolnik, 2014-05-29 06:25:53

@rolik Pan ma absolutna racje to maiła być armia zamiast dopłat .To kościół oddawał od początku głos na PIS .

rolno, 2014-05-29 01:10:26

Rolnik, chyba Sam otrzymałeś od PSL-u jakiegoś bonusa, lub jesteś jednym z nich (dywersantów POLSKI), bo walisz takim popagandowym jadem.

LiPa, 2014-05-29 00:33:41

To były głośne myśli i tylko myśli ŚP Lecha Kaczyńskiego. Przed wstąpieniem do UE nie było dopłat i całkiem dobrze sobie radziliśmy z konkurencją.
PiS rządziło niespełna dwa lata i jakoś dopłat nie zabrakło - wręcz przeciwnie wynegocjowali duże pieniądze na lata 2007-2013r.
PSL rządzi już siedem lat i się pytam gdzie są równe dopłaty dla polskich rolników.
Dlaczego Niemiec, Francuz czy to Holender wciąż dostaje więcej na hektar jak Polak.
Dlaczego dziesiątki jak nie setki tysięcy hektarów polskiej ziemi trafiło w niemieckie, holenderskie czy inne obce ręce. Zapomnieliście PSL-owscy, że Tyle Polski i polskiego rolnika, ile polskiej ziemi.

Waza, 2014-05-28 23:01:25BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Ja robię tiofanat+tebu z prochlorazem będzie drożej ale pewnie lepiej? Toprex wcześnie to dobre zapobieganie i skracanie oraz temperatura...

przem

a wiec dlaczego ?  w dalszym ciągu ponawiam pytanie: lepszy efekt tiofanat metylowy + tebukonazol czy prochloraz +...