PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Organizuje wyjazd do powiatu Brzesko, gminy Borzecin, kto pierwszy znajdzie Roberta G. wygrywa szklaneczke mleka, zglaszac sie kto chetny.

Brzesko_travel, 2014-06-05 16:38:31

Bydło mięsne nie opłacalne ,mleko kto sprzedawał miał krowy mleczne nawet małe gospodarstwa będzie zajmował się chowem bydła mlecznego jest region taki jak MAŁOPOLSKA POWIAT ARiMR BRZESKO BORZĘCIN ROBERT . GRO. Te regiony miały TUZ jak ja 10 lat mam i dalej 10 lat miał będę .Bydło mięsne w porze letniej jest łatwiej karmić na pastwiskach , pasze są potrzebne w zimie też praca jest .Za mleko parę groszy jest miesięcznie a bydło mięsne za 17 miesięcy .Jak moja rodzina żyje tylko z gospodarstwa rolnego to nie wyjdzie .Byłoby dobrze mieć bydło polskie czerwone dwukierunkowe mięso ,mleko .Co to za wypowiedzi [nie chce się pracować przy bydle mlecznym ] czy to oznacza że w nie chce się pracować w gospodarstwie ?A wymogi, dobrostan ,inspekcje jeden będzie gnębiony a drugi co? Ja chce założyć stado zarodowe bydła polskiego czerwonego czy pan minister i rzad jako rozwiązanie sytuacji po uwolnieniu kwot mlecznych pomoże proszę propozycja podsunięta .MAŁOPOLSKA POWIAT ARiMR BRZESKO BORZĘCIN ROBERT GROM. Przepraszam za pismo komentatorów .Bo rolnik mówi o pracy co robi nie tylko wyliczenia i wyliczenia jak pomoc w MOPS .

rolno, 2014-06-05 15:19:01

Baca, nie obarczaj autora tekstu odpowiedzialnością za przekaz ministra, zapis jest wierny, tyle że konkretów brak http://sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisje_arch.xsp#4AEF8FD5D022DDEFC1257CE6004585BF
Przy kwotowaniu chodzi o zniesienie kwot na mleko - i potrzebę pomocy rolnikom, którzy odejdą być może od mleka
A co do tego, komu się chce pracować: pamiętasz, jak któryś (Kalemba? Sawicki?) wspominał, że zanim został posłem, to pracował uczciwie? Jak to było, bo już nie pamiętam?
konkrety w lipcu-sierpniu będą

Jaś, 2014-06-05 09:30:41

W sprawie bydła mięsnego nadal mgła i siwy dym...
" Przewidujemy dofinansowanie bydła opasowego" - to rozumiem. Ale już mam problem ze zrozumieniem, o co chodzi z "małymi kwotowcami" w tym samym zdaniu. Nie jestem "małym kwotowcem" (chyba że mowa o kwotach, które zostają mi na życie), hoduję trochę bydła mięsnego - czy jako "niekwotowiec" mam szansę się załapać?
W jakiej formie ma być to wsparcie? Bo oczywiście można sobie wyobrazić konstrukcję typu: "wsparcie bydła opasowego jest to płatność zwierzęca w wysokości x do hektara UZ z 2007r dla tych, którzy w 2010 byli posiadaczami "małej kwoty"; w celu wsparcia bydła mięsnego, którego aktualne posiadanie nie jest wymagane".
Dalej jest wzmianka o płatności do krów, które "poza Lublinem miałyby teraz dotyczyć jeszcze lubuskiego i zachodniopomorskiego". Jak to rozumieć?
Czyli pięć województw, w których ostatnio była dopłata do 10 krów wykluczamy, zostawiamy tylko miasto Lublin (w granicach miasta?, czy pasze objętościowe mogą pochodzić z terenów wiejskich, czy jedynie z miejskich trawników?), i dodajemy lubuskie i zachodniopomorskie? - To już zapewne niechlujstwo autora artykułu (MP).
A co z Sudetami, gdzie w większości górskich wiosek krowy można zobaczyć tylko na obrazkach, a na TUZ lęgną się derkacze i szaleją kosiarki bijakowe?
Te tereny do "wsparcia" są wybrane "po uważaniu", czy losowane razem z totolotkiem?
Cytat "Bydło opasowe pozwoli „zagospodarować TUZ tym, którym nie chce się pracować przy bydle mlecznym” jest arogancki i obraźliwy, nie mówiąc już o tym, ze merytorycznie bez sensu. Odpowiedź utrzymana w klimacie i stylistyce cytatu mogłaby brzmieć:
"Czego innego można się spodziewać po człowieku, któremu nie chce się pracować, więc został wiceministrem?". Alternatywnie, winnym może być (MP), niedokładnie cytujący Pana Ministra.
Do wyborów samorządowych takich mętnych obietnic będzie coraz więcej.
Ja tam poczekam na konkrety - czyli na pieniądze z tych obietnic na moim i moich sąsiadów koncie. Do wyborów chyba nie zdążą?
No to trudno...

baca56, 2014-06-05 00:27:41

miło by było jakby były znane ostateczne warunki przed rozpoczęciem zasiewów rzepaku. Znając życie pewnie tak nie będzie

pawel, 2014-06-04 15:04:13

euro

Jaś, 2014-06-04 13:41:08

23.5 miliarda złotych czy euro?

marcin, 2014-06-04 12:39:38BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Łódź rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Kraków rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Kraków rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Chodziło mi o liniową odmianę od monsanta pokrewną californium  Kiedyś cała wieś miała californium i wszyscy byli zadowoleni 

men2face

https://www.agrolok.pl/nasiona/rzepak-ozimy-dk-seax-f1.htm